בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / איש וול סטריט ותיק מעריך כי החודש האחרון מבשר על קריסת הביטקוין
פסל השור בוול סטריט- הנערה חסרת הפחד (קרדיט תמונה: Anthony Quintano-CC-Flickr)

איש וול סטריט ותיק מעריך כי החודש האחרון מבשר על קריסת הביטקוין

פסל השור בוול סטריט- הנערה חסרת הפחד (קרדיט תמונה: Anthony Quintano-CC-Flickr)

מספר אנליסטים יוצאים מגדרם בימים האחרונים עם הערכות שונות לפיהן המהמורות שספג בחודש האחרון ערכו של הביטקוין, מבשרות על הצפוי לבוא בהמשך. אחד מנביאי הזעם הוא איש וול סטריט ותיק ומוערך.

למרות כי אין זו דרכם הטבעית של אנליסטים להתייחס לחודש אחד כפקטור ניבוי כה משמעותי, בכל זאת פיטר בוקוואר, מנהל ההשקעות הראשי בקבוצת Bleakley Advisory Group, אומר כי המטבע הקריפטוגרפי יכול ליפול הלאה עד 90% מערכו הנוכחי, ולהחזיר אותו לרמות שלא נראו מאז פברואר 2017, כשהחלה העלייה התלולה במחיר המטבע.

"אני לא אתפלא אם בשנה הבאה ערך הביטקוין יעמוד על בין 1,000 ל-3,000 דולר" כך בוקוואר בראיון שנתן לרשת CNBC.

לאחר התאוששות ניכרת שעברה על המטבע בימים האחרונים, שוב ירד היום (שני) בכמה אחוזים מחיר ה-Bitcoin ומתנדנד כרגע על ערך של בין 10 ל-11 אלף דולר אמריקני.

למרות תחזיתו הקודרת, בוקוואר מחזק מצד שני את דבריו של חתן פרס נובל לכלכלה, שילר, בסוף השבוע שעבר, וסובר אף הוא, כי הביטקוין לא הולך להיעלם מהשוק.

הריבית העולמית משפיעה  ערכו של הביטקוין

עוד טוען בוקוואר כי שווי הביטקוין מושפע ישירות מהריבית העולמית, וככל שהריבית תעלה כך מנגד צפוי לרדת ערכו של המטבע המבוזר.

בוקוואר אף רמז, למי שכך רוצה לפרש את דבריו, כי מדיניות הריבית העולמית היא זו שאחראית לטלטלה בערכו של הביטקוין.

מנהל ההשקעות אף סובר כי מדיניות מוניטרית כגון זו שנוצרה בזמנו כדי להפחית את השפעות המשבר הפיננסי העולמי, תשפיע ישירות על המסחר בביטקוין.

מדבריו של בוקוואר, עולה כי לדעתו בכלל לא היינו שומעים על המטבע החלופי למטבעות הסחירים בבנקים, לולא התרחש המשבר הפיננסי העולמי ועמו פעולות ההקלה הכמותית דאז של הבנקים המרכזיים שנועדו כדי לייצב את המשבר.

אימת וולסטריט

החשש בוולסטריט מהמתרחש בשוק המטבעות הקריפטוגרפים, נובע לדבריו של בוקוואר, מהאפשרות שמשקיעים קונבנציונאליים יאבדו את שלוותם עקב התנודות החדות של הביטקוין ודומיו, ולכן קיים סיכוי שאי-הנוחות הפסיכולוגית שעשויה להגיע כתוצאה מכך, עלולה לגלוש הישר לזירת המסחר של וול סטריט. זאת למרות כי מאז שנבחר הנשיא דונלד טראמפ, שוק ההון בארה"ב ממשיך לשבור שיאים היסטוריים.

דבריו של בוקוואר, שוב מעוררים את השאלה האם אין מדובר בטעות לכאורה בקרב מדינות שונות בעולם הרואות בביטקוין כדבר זר, תוך חוסר הבנה עמוקה כי מדובר ברצון טבעי של אזרחי העולם אותם הם נבחרו לשרת.

השאלה הגדולה אף יותר מאשר מה יהיה ערכו של הביטקוין בהמשך, היא מי ינצח בסוגיית הרגולציה על המטבעות הקריפטוגרפים, הביורוקרטים או האזרחים המעוניינים להתנהל בחופש פעולה מוחלט בשוק המטבעות הבינלאומיים.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״