בס"ד ט״ז בשבט תשע״ט , יום שלישי , ינואר 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / כלכלה / כלכלה כללי / עסקת ענק לבואינג בהודו- כל 2 שניות 737 ממריא או נוחת בעולם
Jet airways Boeing 737 MAX ג'ט איירוויס - בואינג

עסקת ענק לבואינג בהודו- כל 2 שניות 737 ממריא או נוחת בעולם

Jet airways Boeing 737 MAX  (קרדיט תמונה: בואינג)

יצרנית המטוסים המובילה, בואינג, וחברת התעופה השנייה בגודלה בהודו, ג'ט איירווייס, ציינו את מסירתו של מטוס ה-737 MAX הראשון של החברה מתוך 150 המטוסים שהזמינה.

חברת התעופה הבינלאומית Jet Airways תהיה הראשונה בהודו להוסיף לצי המטוסים שלה את בואינג 737 MAX החדש, המספק שדרוג כפול עבור חברת התעופה: גם חסכון ויעילות בהוצאות הדלק וגם חווית לקוחות משודרגת ומשופרת.

"בואינג 737 MAX החדש הוא חלק קריטי באסטרטגיית הצמיחה העתידית שלנו ואנחנו גאים להיות חברת התעופה הראשונה בהודו להציע לקהל לקוחותינו את המטוס החדש," אמר נארש גויאל, יו"ר ג'ט איירווייס.

"מטוסי ה-737 הנם עמוד התווך בצי המטוסים שלנו זה כבר שנים רבות ואנחנו נרגשים לקראת קבלתו של מטוס הבואינג 737 MAX החדש שימנף את הצי שלנו עוד יותר.

מטוס הבואינג 737 MAX מבטיח עלויות דלק נמוכות יותר ושדרוג חווית הטיסה של הנוסעים, מה שיאפשר לנו לחזק את שם החברה שלנו כחברת התעופה המובילה בהודו."

הראשון מתוך 150

מדובר כאמור במסירת המטוס הראשון מתוך 150 מטוסי 737 MAX שהזמינה ג'ט איירווייס, כחלק משתי עסקאות עבור של 75 מטוסים, שהזמינה החברה בשנת 2015 ובתחילת השנה הנוכחית.

מימוש העסקה הנוכחית מגיע בעידן של תחרות גוברת בין יצרניות המטוסים בואינג לבין איירבוס האירופאית, אשר רק לא מזמן הפסידה האחרונה עוד מכרז למכירת מטוסים להודו.

"מסירת המטוס החדש הינה אבן דרך נוספת ביחסים הארוכים והטובים של בואינג וג'ט איירווייס," אמר דינש קסקאר, סגן נשיא מכירות בכיר אסיה פסיפיק והודו, של חברת בואינג.

"ג'ט איירווייס ממשיכה להוביל בשוק תחרותי מאוד ואנחנו בטוחים כי מטוסי 737 MAX החדשים יעזרו לחברת התעופה בעמידה ביעדים שלה בהצלחה ובהמשך צמיחה." הוסיף קסקאר.

ג'ט איירווייס היא חברת התעופה השנייה בגודלה בהודו עם צי של כ-120 מטוסים, ורשת של יותר מ-60 יעדי טיסה ב-15 מדינות ברחבי העולם.

מטוס בואינג 737 MAX הוא המטוס הנמכר ביותר בהיסטוריה של בואינג, שצבר יותר מ-4,500 הזמנות מכ-99 לקוחות ברחבי העולם.

במרץ האחרון שבר בואינג 737-8 MAX שיא גינס בינלאומי והוכתר למטוס המסחרי המיוצר ביותר בשוק התעופה העולמי.

להלן כמה עובדות על מטוסי בואינג 737

  • לא עברות 2 שניות מבלי שמטוס 737 ממריא או נוחת בשדה תעופה כלשהו ברחבי העולם
  • בממוצע, יותר מ-2,800 מטוסי 737 נמצאים באוויר בכל זמן נתון
  • יותר מ-22 מיליארד בני אדם טסו במטוס בואינג 737 עד היום
  • בואינג 737 טס יותר מ-122 מיליארד קילומטרים, מספר זה מקביל לעיקוף כדור הארץ  5 מיליון פעמים

 

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

תרזה מיי - משרד הפנים הבריטי

מיי מתעקשת: סאגת הברקזיט בעימות חזיתי עם החוק הבריטי היבש

הזמנים משתנים, הציבור לא מעוניין שנבחריו בהכרח ישימו את החוק מעל להיגיון ולמציאות.