בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / הגרוע: לא לדבר, המניעה: לשלם לקואוצ'ר, הפתרון: מתחת לאף
חברות קואוצ'ר אחיות ייעוץ - Katarzyna Białasiewicz-123RF

הגרוע: לא לדבר, המניעה: לשלם לקואוצ'ר, הפתרון: מתחת לאף

אחותי (קרדיט תמונת אילוסטרציה: Katarzyna Białasiewicz-123RF)

משלמים הון על טיפולים פסיכולוגיים – במקום, אפשר להתראות עם אדם קרוב.

"לכולם יש את אותם קשיים אותם תסכולים אותן בעיות רק שלא מדברים על זה" כך מספרת אתי (שם בדוי) סטודנטית תואר שני במנהל עסקים ובעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה.

"לפעמים אנשים מוכנים לשלם הון ולהתחייב לטיפול ארוך טווח כשלמעשה אין להם מושג לאן זה הולך להוביל אותם וכיצד זה ייגמר."

"עם השנים הבנתי שלחפור למעמקי הנפש זה להבין בסופו של דבר עד כמה קל ופשוט להאשים את בני משפחתי בכל נקודה קשה ובכל משבר, ועד כמה שאנחנו לפעמים מסתובבים סביב אותם סיפורים ונתקעים במקום להמשיך הלאה, יש פתרונות יותר נגישים ומהירים ולבטח יעילים שמובילים אותנו ליעדים שאנו שואפים להשיג במקום להמשיך ולבכות על מה שאין וחסר."

אתי מדברת מניסיון של מספר טיפולים רגשיים שונים אותם עברה. היא הדגישה בראיון כי אינה שוללת חלילה או פוסלת את ההתנסויות הללו וחושבת שיש מקום להביע ולהגיע לאותם עומקים, הבנות ותובנות ואף לעבד אותן. אך בסופו של עניין, כשרוצים להשיג תוצאות, ובמהלך החיים אנו עומדים בלוחות זמנים צפופים ולעיתים מלחיצים, "צריך את הכלים שיעזרו לי למלא אחר המשימות היומיומיות, ולא את הכבדות שהשאירו בי טראומות כאלו ואחרות. כאילו, אין מה לגרור את זה, יש להניח את זה בצד ולהתעלות משם מעלה, זו דעתי." אמרה אתי.

מהחוויה של אתי, מה שעזר לה בכך ביותר עד לא מזמן הוא מפגשי אימון שבועיים שערכה עם מה שנקרא "קואוצ'ר" וכך ממטרה למטרה הצליחה אתי לעשות את אחד הדברים האהובים לא רק עליה אלא על כל אחד, לסמן וי ולאמץ הרגלים חדשים שטובים ונכונים לה, ובנוסף עבדה קשה להיפטר מהרגלים רגעים, היא קוראת לזה "לשחרר."

ארוחת בוקר אחת שינתה את חייה

"בוקר אחד פשוט הבנתי", מספרת אתי, "שלפעמים ארוחת בוקר עם אחותי, יכולה להיות משמעותית וחווייתית, מעצימה ומעשירה יותר מכל טיפול מתמשך. אדם קרוב שאתו אין פילטרים וניתן לחלוק אתו את החוויות ולגלות כמה אנחנו דומים וכמה יש לנו ללמוד זו מזו, כמה שאנחנו יכולות לדחוף את עצמנו, לעודד אחת את השנייה, זה הרבה יותר פרקטי ומועיל לאיכות החיים שלי מכל תהליך טיפולי כזה או אחר שרק גרם לי אולי להבין משהו לתקופה קצרה אך לא בהכרח לפעול, לא בהכרח לפתור את זה ולהשלים עם זה כדי להתגבר ולעבור קדימה."

כמו כן, נזכרה אתי במהלך השיחה כי המפגשים עם הקואוצ'ר היו מאד ואולי יותר מדי ממוקדים. "זה הרבה יותר תכלס מכל דבר אחר שהכרתי. גם אין שיפוט וביקורת וגם אני מביאה הרבה פעמים את הפתרונות בעצמי, ואומרת מה נראה לי שכן אוכל לעמוד בו, כך שהוא לא מטרה נשגבה ובלתי מושגת בתוך חודש או שבוע, ומה טרם ביכולתי לעמוד בו, איפה אני כן מוכנה לאתגר את עצמי ולחצות את גבולות הנוחות והיכן עדיין מעדיפה להישאר, וזה גם בסדר בשיחות עם אחותי, עם הקואוצ'ר שהיה מקסים, לא הייתי פתוחה 100% ותמיד הרגשתי כי בנקודה מסוימת סבלנותו עומדת לפקוע."

אתי הרגישה בשלב זה כי היא חייבת לומר עוד כמה מילים טובות על מאמנה האישי, וממש בקשה כי נכלול את הדברים בכתבה.

"זה נחמד שגם הקואוצ'ר משתף מניסיונו האישי ונותן דוגמאות מהיכרותו של מגוון שיטות ומפגשים. כך שהוא לא רק מודד את ההצלחה אלא הוא גם מביע אכפתיות אמתית ומכיל את המקום הרגשי שמן הסתם עולה גם בשיחה על נושא מאד מעשי כמו ניקיון הבית. הוא ממש 'רואה' את התמונה ומוכן למקד אותי ולעבוד על יעדים מציאותיים כדי להפוך אותה לחוויה נעימה יותר, לקרב את המציאות לחלום – לשאיפה! באופן אישי, מאד ממליצה, לפחות בהתחלה."

כשביקשתי מאתי להסביר לי על הקשר בין המאמן האישי לבין הדגש שנשמע ממנה כי היא מעדיפה כיום להתראות עם אדם משמעותי בחייה על בסיס היכרות אישית כגון אחותה במקרה הזה, ענתה: "הכוונה שלי במפגש עם אנשים קרובים היא בכך כי לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה זמן לעצמנו, זמן איכות שבדרך כלל פחות מקדישים לאדם החשוב ביותר בחיינו – לעצמי! כך שהמפגש עם המאמן גרם לי להבין שעליי לעבוד גם על כך והנה מצאתי זמן להיפגש עם אחותי."

אחותי

"גיליתי כמה אנחנו דומות בגוף ובנפש, כבר בפעם הראשונה שהצעתי שנהיה קואוצ'ריות אחת לאחותה, הייתה לי אתה שיחה מדהימה על מגוון נושאים, מאד למדתי ולימדתי, הועשרתי והעשרתי, והיינו שתינו כמו שתי ילדות שפשוט שמחות להיות יחד. פשוט. זה היה מדהים! כך הבנתי, כמה שהמשפט 'אל תחפש רחוק תישאר קרוב' הוא כך כך מדויק. הפתרון נמצא אצל האדם רק שאנחנו לא תמיד מצליחים או רוצים מספיק, לראות זאת."

בסוף הראיון אמרה אתי, "הבנתי, כי הקואוצ'ר שהכי מתאים לי בחיים היתה מתחת לאפי מיום שנולדתי, וזו אחותי." והוסיפה, "רק אח אחות או חבר קרוב מאוד, מכירים אותך ממש, לכן רק הם באמת יכולים למנף אותך למקום אחר, הכי מהר, אך זה דורש משניכם רצון ועבודה, בהצלחה."

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!