בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6616.47 | €5631.92 | £5044.11 | ¥745786.71 | 24/09/2018 18:05
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / שוב חוק שלא חל על ״הנבחרים״ אלא על הציבור המנסה להתפרנס למחייתו
טלפון סלולרי נייד - rangizzz

שוב חוק שלא חל על ״הנבחרים״ אלא על הציבור המנסה להתפרנס למחייתו

תעודת עניות למדינת ישראל שפותרת מה שניתן בטכנולוגיה בעוד חוק פרימיטיבי בכנסת (קרדיט תמונה: Rangizzz)

מאמר דעה

יש לפתוח ולומר כי תופעת הספאם לנייד, מכל סוג, יכולה להיות דבר מטריד במיוחד כשהדבר חוזר על עצמו מספר פעמים ביום, ובשעות לא שעות.

לכן מבורכת הצעת חוק שתמנע זאת, אך מטופשת באותה מידה, האם יש מדינה ששמה הרודף "היי טק" יותר מאשר מדינת ישראל?

אם כן, כל מתכנת מתחיל בתחום הטלפוניה יכול לבשר לכם, כי ניתן למנוע באמצעות טכנולוגיה, 90% מהספאם לנייד, מצנתוק, שיחה לא רצויה ועד הודעות טקסט.

טכנולוגיה - pixabay

כל מתכנת יכול לפתור את הבעיה, אך… גם יחסום את תעמולת הבחירות… לכן חוק שלא כולל את נבחרי הציבור- עדיף (קרדיט תמונה: Pixabay)

 דבר המומחה

ביקשנו ממומחה בענף לקבל הסבר פשוט עבור קוראינו וכך הסביר: "ניתן לעכב כל שיחה ברמת ספק השירות, כך שאם מדובר בצנתוק, תתוייג כך השיחה במערכת בדרכה ללקוח- הלקוח יכול לבחור בהגדרות שאינו מעוניין לקבל צנתוקים לנייד."

לגבי הודעות טקסט: "ניתן להפעיל ספאם-פילטר, גם ברמת השרת כלומר לפני שמגיע לנייד, עם מגוון אפשרויות לבחירת הלקוח."

לגבי שיחות מוקלטות וכדומה: "ישנם פילטרים כבר היום לזיהוי תוכן אודיו. כלומר ניתן להוסיף אפשרות ללקוח כדי שידווח בלחיצת כפתור לאחר שקיבל הודעה מוקלטת שאינה רצויה."

הדבר תלוי בהחלטת ספק השירות: "הספק לאחר דיווח של מספר שיחות מוקלטות יקבל התראה, הדבר ייבדק ומספר המקור ייחסם ברמת המרכזייה." להדגיש כי ברמת הספק אין אפשרות למחייג להסתיר את מספר הטלפון שלו כשיחה חסומה, אך גם מזהה אודיו כבר יכול לעשות את העבודה.

לסיכום אומר המומחה: "ישנם פרטים רבים ואחרים וכך גם מספר פתרונות נוספים אותם לא הזכרתי, אך כנראה שיש סיבה מדוע עד היום לא מיישמים בישראל אף לא אחד מהדברים שהזכרתי." ציין.

טלפון נייד אבטחת מידע טכנולוגיה (everythingpossible)

מסר מוקלט או טקסט מנבחרי הציבור, שזה אבי אבות הספאם, יוחרג מהחוק… (קרדיט תמונה: EverythingPossible)

החוק החדש

היום (שני) אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את התיקון להצעת חוק התקשורת והאיסור לשליחת מסר פרסומי ללא הסמכה מפורשת מראש של המקבל.

אך עתה כשברור לנו כי יש אמצעים פרטניים וטכנולוגיים שבאמצעותם כל אחד ואחת יחסמו כמעט לחלוטין את כל הפניות אותן הם אינם מעוניינים לקבל, כך שממש לא מובן למה מדינת ישראל שוב בוחרת בעוד חוק ועוד קנסות ועוד צרות לאזרחיה.

על אף שהדבר נכון ואינו עומד במחלוקת כלל, כי הספאם מטריד לפעמים, זה גם ברור כי בחלקו הארי נועד לשיווק מסחרי ולגיטימי, ורבים מהנמענים אף מפיקים מכך תועלת רבה.

מליאת הכנסת (לע"מ)

לא רואים את האזרחים ממטר, המזגן על פול במליאה, והעור על הכסא מדושן היטב (קרדיט תמונה: לע"מ)

השורות הקטנות

בעיון בהצעת החוק הכל כבר מובן… וכך כפי שאלו המקורבים כתבו את חוק המיסוי בזמנו לפני עשרות שנים, קרי רואי חשבון ועורכי דין, וסידרו לעצמם שיטת התחשבנות שונה משאר העסקים מול רשויות המס, כך גם כאן, שום דבר לא משתנה בקונספט התנהלות המדינה.

"מוצע להחריג מהאיסור מסר כאמור ששוגר מאת המדינה ומוסדותיה." נכתב בחוק, או במילים אחרות תעמולת בחירות, או מסר מראש עיר שכועס על שר האוצר וכדומה, כלומר כל מסר מנבחר ציבור ולא חשוב שזה אבי אבות הספאם, זה בעיני המורמים מעם "קודש."

שוב מדינת ישראל ממשיכה בקו בו החלה לפני 70 שנים, של דיכוי והפיכת מוסדות המדינה לדבר העיקרי ואת האזרחים לפרה חולבת שתממן אותם לכל חייהם עם פנסיה דשנה.

ושוב מתחוור כי מדינת ישראל הינה מפעל לעשיית עושר עבור נבחרי הציבור שמרוויחים משכורות עתק שלא לומר מקבלים הטבות מפליגות, יחסית לכלל העם.

חוק קטן ופרימיטיבי, בא ללמדנו בצל חגיגות ה-70 כי מדינת ישראל ממש אינה מדינה עבור ובשביל אזרחיה אלא ההפך הגמור, והנה זה מושרש אפילו בחוק כל כך זניח ומיותר שניתן כאמור לפתרון טכנולוגי אם רק היו רוצים.

מושחתים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

תגובה אחת

  1. חנוך עוז ממלא מקום ראש העיר ראש העין דמיכולו ליצן החצר חדל שליחת מסרונים לתושבים