בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / גנץ חלש מלדחות סיפוקים, לפיד מתוחכם ויסיים כרה״מ מכהן
לפיד ולוי על קברו של בגין - פייסבוק, יאיר לפיד

גנץ חלש מלדחות סיפוקים, לפיד מתוחכם ויסיים כרה״מ מכהן

יאיר לפיד על קברו של מנחם בגין ז"ל, על מה התפלל שם? (קרדיט תמונת ארכיון: פייסבוק, יאיר לפיד)

אתמול (רביעי) הוכח כי התאווה למושב בכנסת במדינת ישראל ויתרה מכך לשלטון ולשררה תוך פיזור הבטחות, וויתור על אידיאולוגיה שרק אתמול גרסה כך וכך, היא הקו המוביל את הפוליטיקה המקומית במדינה המזרח תיכונית.

התירוץ הלקוני של "שמים את האגו בצד" נשמע כל כך לא אמין עד שאפילו כמה מהפוליטיקאים המעורבים באותם חיבורים בינמפלגתיים, מודים בעל כורחם כי החיבור או במילה הנרדפת "איחוד", אין בכך אלא קבלנות קולות לשמה, ומיד אחרי הבחירות ייפרדו לשלום.

בני גנץ - מקור מרק ניימן לעמ הכנה לכתבה סטודיו טודיי

בני גנץ - מסתכל רק לטווח קצר (קרדיט תמונה: מקור מרק ניימן לעמ הכנה לכתבה סטודיו טודיי)

"כל הסינים נראים אותו דבר"

כולם מכירים את המושג השטחי הגורס כי כל הסינים נראים אותו דבר. זאת למתבונן מבחוץ, המסתכל רק על העיניים, אך בפועל זו קלישאה שאין לה אחיזה במציאות.

כך לכל אלו שלא מכירים את הציונות הדתית-לאומית (וטוב שכך). שהרי אין זו אלא סוג של "כת" שנוסדה ללא כל תימוכין וביסוס לאחר קום המדינה, והתפתחה כמובן לתנועה פוליטית. בגינה נדמה כי כל העוטה כיפה סרוגה שייך לעולם הזה.

לו רק היו יודעים כמה מפורז ומפורק אותו ארגון שמגדיר את עצמו כציוני ודתי בנשימה אחת, היו מבינים מה כוחה של התאווה הזו לכסא בכנסת. הסיבות הן כסף כמובן, בראש ובראשונה, שהרי אין ביזנס טוב יותר במדינה מלהיות חבר כנסת. אך ישנן עוד שורה של הגנות והטבות וניצול הכח הזה למטרות נוספות רבות.

החיבור אתמול בציונות הדתית בין מפלגות, שהדבר היחיד המשותף להן כלפי חוץ הוא הכיפה הסרוגה, כפי הקלישאה "כל הסינים דומים" ובכל השאר המחלוקת קשה יותר מאשר זו של לפיד והחרדים, מחזק את המציאות של הולכת שולל לכאורה של המצביעים, שכל הנדרש מהם זה לספק מקום תעסוקה במשכורות והטבות של מעל ל-100 אלף שקלים לנבחרים. האחרונים, ממש לא ישנו יומם וליל בכדי לדאוג להם.


Hostinger

לפיד הפנים, בפוליטיקה הסיכוי בהימור הוא כמו בחישגד (0)

עוד חיבור מתוקשר הרבה יותר, היה בין לפיד לגנץ הכושל שהשכיל בדקה ה-90 לפני קריסת מפלגתו בסקרים ובקלפיות, להידבק בלפיד. מבחינתו של גנץ, יש לציין כי הוא העדיף ציפור אחת ביד (שנתיים בבלפור) מאשר סיכוי להפסיד את הזדמנות חייו שלא בטוח כי תחזור.

בשורה התחתונה מבין לפיד כי הדרך למעלה שלב אחר שלב היא זו שתוביל אותו למטרה אליה הגיע לכנסת- כסא ראש הממשלה. לפיד בחישוב מהיר ומתוחכם גם יודע כי להגיע לקדנציה הבאה כראש ממשלה, יכולה תיאורטית לסלול לו את הדרך כראש ממשלה לקדנציה נוספת מלאה ולפרוש בשיא עם סיפורים עד הירח לנכדיו ולניניו.

גנץ צפוי להיכשל כראש ממשלה, ולו רק משהוכיח כי אצה לו הדרך וכי הוא טיפוס שדוחק את השעה, לכן אין זה משולל יסוד כי אם תזכה המפלגה המאוחדת במינוי, יגיע לפיד לבלפור עוד מוקדם מכפי שתוכנן מראש.

קצר חשמלי ידוע מראש

החיבורים הפוליטיים האחרונים במירוץ לכסא, בין קצוות ניגודיים כפלוס ומינוס בחשמל או במילים אחרות קצר חשמלי ידוע מראש, יצרו מעגלים חשמליים לא פחות חזקים סביבם. או איך שרויטל סוויד מכנה תופעה זו של איחוד לצורך קבלנות קולות: "ריצה טכנית" כשהיא ממליצה בחום לגבאי לבחון זאת מול מרצ.

כבר בשעות אלו נערכים מחדש במפלגות אחרות בעקבות ההשלכות הפוליטיות האחרונות רק שעות לפני סגירת הרשימות של הרוצים בכל מאודם להיכנס לכנסת הבאה.

עכשיו נראה כמה חזקה המנטרה שאין בה אלא הונאת דברים של שימת האגו בצד, וכיצד זו תשפיע גם על אחרים במפלגות השונות להתאבדות ערכית ופוליטית.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.