בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / האיחודים בצל ״אם כל הפצצות״ שיטילו הצמד מנדלבליט וניצן

האיחודים בצל ״אם כל הפצצות״ שיטילו הצמד מנדלבליט וניצן

לפיד גנץ אשכנזי ויעלון (קרדיט תמונה: פייסבוק)

לכל ברור כי החיבורים הפוליטיים רק שעות ספורות טרם סגירת הרשימות, וימים ספורים לפני שתיפול "אם כל הפצצות" במסגרת טרום בחירות 2019 ממשרדו של מנדלבליט, ובעידודו הנמרץ של ניצן לעבר נתניהו, אין בהם ולו כדי ללמד על התאווה הבלתי נשלטת של המבקשים מושב בכנסת.

מי לא ראה, בשידור חוזר, את תוכנית "מבט" עם חיים יבין לפני עשורים, בה טבע יבין את המושג "מהפך". אולם מושג זה בדרך כלל מקומו במדגמים לאחר סגירת הקלפיות בבחירות הכלליות ולא כחודשיים לפני כן.

אידיאולוגיה פוליטית, מה עשיתם עבור התושבים?

אידיאולוגיה פוליטית מאז ומתמיד היתה דבר חזק אך קדנציות אינספור של כנסת שאינה מצליחה להחזיק מעמד קדנציה אחת שלמה מקום מדינת ישראל, כבר הוכיחו כי ברגע שהנבחר מתרווח במושב בנעימים, הוא לוקה בשכחה ובחידלון כרוניים.

כמה פתטי לשמוע עכשיו את כל ההבטחות שוב ושוב. תושבי מדינת ישראל יודעים דבר אחד, והוא כי יוקר המחיה במדינה אינו ריאלי ליכולת ההשתכרות, הנובעת בעיקר ממסים, מקנסות ומשאר רגולציות ארכאיות ישירות עליהם ובעקיפין על בעלי עסקים. אלה, אינם מסוגלים אף לשלם לעובדים המועסקים אצלם משכורות ראויות, איתן ניתן להתמודד עם ההוצאות החודשיות.

ומה התירוץ?

היש תושב אחד בישראל שלא "יודע" באופן השגור בפיו את הבלוף הגדול, המגיע עד לרמה לכאורה של הונאת האזרחים כי למדינת ישראל הוצאות בטחוניות כאלו שבגללן הוא צריך ללכת לישון רעב כל לילה? כפי שדו"חות אחרונים מלמדים, כך עושים שני מיליון תושבים שחיים ברמת עוני מחפירה, ומה עם אוכלוסיות חלשות נוספות שפוקדות את הצמתים.

מטוסי אדיר F-35 (דובר צה''ל)

מטוס אדיר, אין ספק, עולה כ-100 מיליון דולר- מדינת ישראל לא שלמה סנט מכיסה (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

כן, כן, 'יש הוצאות לביטחון' - ישראל מעל לכל תושב החי בה

ודאי כי לצה"ל ושאר זרועות הביטחון יש הוצאות אסטרונומיות, כך גם לפוליטיקאים ושאר נבחרי הציבור עם צבא של פקידים ופקידות שכל מטרתן היא למלא אחר בקשות הבוס, החל מקפה וכלה בהסעות בני המשפחה לסידורים ולאיסוף כביסה, ועוד בזבוזי משאבים שכולם יודעים עליהם ושותקים.

אולם כנגד ההוצאות שרובן כמובן מוצדקות לצורך התעצמות צה"ל, ישנן הכנסות במאות מיליארדי שקלים של מכירות נשק, ועשרות מיליארדי דולרים נוספים שזורמים לתקציב הביטחוני מארה"ב וממדינות נוספות.

לזאת תוסיפו הכנסות של מיליארדי שקלים ממס על מכירת סמים (קנאביס), גז טבעי, מיסוי על מכירות החיסול "אקזיט" של חברות ההייטק בישראל ושל תאגידים נוספים במדינה לסינים והרשימה עוד ארוכה.

שלל ההכנסות הללו סותרות את הצורך במיסוי כולל כה כבד כפי שמוטל על התושבים במדינת ישראל ואין מוצדקות כלל וכלל. ולא, ההוצאות הבטחוניות בפירוש אינן מצדיקות את הריביות הרצחניות של המדינה, המוטלות על מי שמעז לאחר בתשלומים או אלו אותן מטילה "חברת הגביה" של המדינה קרי, ההוצאה לפועל, דבר שבעיניי רבים מבחינת ההלכה היהודית דבר הפסול מעיקרו.


Hostinger

"אבא" משלם

לפני שנים באירוע של ישראלים במנהטן, סיפר לי עובד הקונסוליה הישראלית בתחום הרכש הביטחוני, לאחר שהנושא הזה עלה בשיחה, כי אפשר לדמיין זאת כקניות "שאבא" משלם.

הבחור הסביר כי הוא יכול לקבל פניה מיחידה צבאית מסוימת כי הם רוצים למשל מדפסת צבעונית משוכללת, ולמותר לציין כי זו לא ממש תועיל ישירות או תיקנה רק לצורך בטחון המדינה: "אני פשוט מאתר, עושה לפעמים מכרז בהתאם לתקנים, והאמריקאים 'מגהצים' את הכרטיס לטובת הספק, והמדינה לא מוציאה אפילו שקל."

כמליצה אמרתי לו, נו טוב המשכורת שלך זו העלות, וכששמעתי את הניצול של המדינה כלפי העובדים בקונסוליה, חזרתי מהר לכוס הבירה. יש לציין כי מדובר ברכש מאסיבי, אך מעבר למדפסת מן הסתם הוא לא יכול היה לפרט, אך כשהצעתי סכום שלדעתי היה עצום הוא צחק.

"הבלוף" הזה לא רק סוגר את הדיון על מחיר הדלק ההזוי במדינת ישראל שמורכב רובו ככולו ממסים לקופת המדינה, כאשר כל אימת שהדיון הזה עולה מיד מושתק היוזם, "אתה יודע כמה הוצאות יש למדינה על ביטחון... " אמת, אך מה עם ההכנסות והמענקים בצדן?

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.