בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / דו״ח שהתפרסם מבטל את הטענות כי הביטקוין משמש כמרכז להלבנת הון
ביטקוין - Denis Ismagilov-123RF

דו״ח שהתפרסם מבטל את הטענות כי הביטקוין משמש כמרכז להלבנת הון

ביטקוין (קרדיט תמונה: Denis Ismagilov-123RF)

הדו"ח שפורסם לאחרונה על ידי צוות מחקר שכלל מספר מנתחי-שוק ה-Bitcoin, נציגי ה-FDD ו-Ellicit, גוף הבוחן את נושא הביטקוין מהפן הפלילי, מציין כי פחות מאחוז מכלל עסקאות ה-Bitcoin נחשדו בהלבנת הון.

הדו"ח, שנכתב כדי לעזור ולנתח את זרימת הכספים ואת הסכנה הכרוכה תוך כך באיבוד שליטה ומעקב אחר הלבנת ההון הגלובלית, הדגיש, ויש לומר במפתיע מול פרסומים אחרים בנושא, כי בפועל הלבנת הון המשויכת לביטקוין אף אינה מתקרבת לסדרי הגודל כפי שכאמור פורסמו בכמה וכמה הזדמנויות ועל ידי כמה מהמבקרים החריפים של שוק ה-CryptoCurrency.

על פי הדו"ח, כמות הלבנת הכספים שאותרה כמתבצעת באמצעות ה-Bitcoin , קטנה מאד, ומתנהלת ב-Darknet ותחומים כמו Silk Road ו-AlphaBay, אשר מהווים למעשה את המקור הבלעדי כמעט, לזרימת הביטקונים 'המכובסים' באמצעות שירותי ההמרה.

עוד קבע הדו"ח, כי הרוב המכריע של עסקאות בלתי חוקיות באמצעות ה-Bitcoin התבצעו באירופה, וכהשוואה מדובר בסדר גודל של פי חמש מאותן עסקאות החשודות כלא חוקיות בצפון אמריקה.

כותבי הדו"ח הדגישו כי הדרך הטובה ביותר להילחם בפעילות האסורה, היא באמצעות צעדים מחמירים יותר נגד הלבנת הון (AML). הדו"ח קובע כי הדרך היחידה לנהל את המלחמה בהלבנת ההון הגלובלית היא באמצעות רשות פיננסית שתחצה את תחומי השיפוט, וכך תוכל רשות מעין זו, לפעול ולהגביר את האכיפה.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״