בס"ד ט׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בחדשות / אזניות להם וכן ישמעו
אוזניות פלנטרוניקס - יח"צ

אזניות להם וכן ישמעו

אוזניות פלנטרוניקס (קרדיט תמונה: יחצ)

בין אם הנכם אנשי מכירות, נציגי שירות במוקדים, מנהלי משרד או עובדים בתחום אדמיניסטרטיבי או פיננסי כלשהו, מוכרת לכם הסיטואציה בה מגיעה מצד העמיתים למשרד הדרישה, ואף הכמיהה לשקט, פשוטו כמשמעו. אמנם אין דבר כזה דממה מוחלטת, אך בסביבה לחוצה ואמביציוזית כסביבה משרדית בימינו, לרוב שקט הוא מצרך די נדיר, אותו מבקשים לשמר כדי לקיים אווירת עבודה תקינה ויציבה.

במצבים בהם שפורפרת הטלפון, גם אם שייכת למכשיר החדיש ביותר, מונחת במקומה, בין אם לצורך חיוג ובפרט למען קיום שיחה, התגובות מצד הנוכחים (שעשויות אף לבקוע באופן אנונימי, כשמדובר בישיבה באופן ספייס) עשויות חלילה לגרור מריבה. ניתן להבין אותם, שכן לשמוע שיחה מתוך רמקול עשוי להיות עניין די מטריד. אם כן, לפני שניאלץ להגיע למצב בו אנו שומעים אנשים נאנחים בחוסר סבלנות או מתלוננים באופן מפורש על כך, החלטנו לסקור את אפשרויות ההאזנה הטובות ביותר באזניות החדישות של ימינו, ולהבין על אילו דרישות הן עונות, ומה הם החסרונות, משום שבכל בחירה, תמיד ישנם.

לרוב, בסביבת עבודה אנשים מעדיפים אזניות סגורות. נוכח העובדה כי זוהי הבחירה הרווחת, אזניות אלו הן הפופולאריות ביותר, מה שפורס בפנינו מגוון רב של אפשרויות. גם אם אנחנו עובדים מחוץ למשרד, בבית או אפילו בבית קפה, כנראה נעדיף שמה שאנו שומעים, יהיה לאזנינו בלבד. לשימוש נייד, להימנעות מרחשי המשרד, להאזנה דיסקרטית ונבונה, ולשימוש רב גוני כדאי לבחור באזניות הסגורות, למרות שייתכן ונשלם על כך מחיר חברתי מסוים ויכנו אותנו כאסטרונאוטים הנמצאים בעולם משלנו.

אזניות המשרד הממוקמות כמובילות ביותר בתחום הינן דגם X1000 של סוני, להן נוסף הבונוס של היותן אלחוטיות כך שניתן להתחבר דרכן לרשת האלחוטית במשרד. יש להן בידוד רעש טוב וכך האוזן כולה הופכת להיות כמושא לסאונד הנשמע בה. לפיכן, ניתן לבחור באפשרות של ביטול רעש פעיל מבחוץ, וכך באמצעותן לבחור להגביל את ההשפעה הווקאלית של ההמון מסביב. בנוסף, קיימים בהן מספר פרמטרים מותאמים נוספים (באפליקציה) ועלותן הכוללת הינה כ- 399$. מה שהן לא מספקות זה איכות צליל הטובה ביותר שניתן להגיע אליה, אך מדובר בגורם מאזן יחיד שבהן, שבלעדיו הן היו לכאורה מושלמות.

מי שאינו מעוניין לשלם את המחיר החברתי הנזכר לעיל, וכמו כן מעוניין בסאונד איכותי לעילא ולעילא, יבחר באזניות הקטנות ((In ear, שניתן לשמוע בהן איכות סאונד גבוהה יותר מאשר באזניות המקיפות את כל האוזן, אך הפשרה במקרה זה תהא על הנוחות. בכל זאת, האזניות הללו נכנסות לתוך תעלת האוזן ולכן כדאי ואף חשוב שיהיו מצוינות מכל הבחינות. הבחירה העדיפה במקרה זה הינה אזניות Etymotic ER4XR שקיבלו פידבק מצוין ממגוון אתרים, ואף באמזון דורגו ב- 4.5 כוכבים. עלותן הינה כ- 349$ ואף להן אפשרות לבידוד מרעש חיצוני וחיבור לרשת. מלבד חיסרון הנוחות, אזניות אלו מספקות סאונד חמים ואיכות גבוהה ביותר, אותה מכנים המבקרים כ"אורגנית", והן אף זכו בתואר המובילות עולמית בדיוק התגובה, כך לפי אתר המוצר.

אלטרנטיבה נוספת הנהוגה מאד גם לאור העובדה כי הינה המוזלת ביותר מבחינת אזניות איכותיות, הינה אזנייה אחת, המוצעת מצד פירמות מובילות של יצרני התחום, ובהם פלנטרוניקס, ומיועדת במיוחד לשימוש יומיומי בטלפון לאורך זמן. בדומה לאזניות בעלות שתי אזניות גם זו חוסכת את החיוג ויכולה להיות איכותית ביותר מבחינה ווקלית, וכן מתחברת הן למכשיר הטלפון והן למחשב הנייד. אולם בניגוד אליהן, היא היחידה שיכולה להיות מותאמת אף לנהיגה, בהתייחס לתקנה 169 לתקנות התעבורה, האוסרת האזנה לשתי אזניות ומתירה לכאורה רק ל"כרסום" בלבד של רמת הקשב של הנוהג ברכב, לפי קביעת ביהמ"ש. כך, יכולה להיות האזנייה הזו אף רב שימושית עוד יותר מהקודמות.

בנוסף לכך, אזניות אלו קלות יותר לנשיאה ממקום למקום לאור כך כי משקלן נמוך יותר, והן פשוט נחות על האוזן. הן אינן מנתקות אותך מהעולם סביב, ולא מקנות מראה של העדפה לבידוד חברתי. ניתן לשלוט בכפתורי השתק והווליום עם קצות האצבעות, ויתר על כן, יש להן יתרון של ניידות, כך שהקליטה בהן אף היא עשויה להיות הגבוהה ביותר. עם זאת, ברוב הדגמים באפשרות זו לא ניתן להשתמש באזנייה עבור שתי האזניים, כלומר להחליף צד כשמרגיש שצד אחד כבר התאמץ יתר על המידה, ולכן אפשרות זו חסרה את האיזון הנדרש בדרך כלל באופן טבעי. יחד עם זאת, כמובן שהיא בהחלט העדיפה ביותר מבחינת מחיר וניתנת לרכישה בעלות של כ- 290$.

אם אכן בעולם העבודה עסקינן, ייתכן כי אזנייה כזו תהא מועדפת על מנהלים שרוצים להבטיח כי עובדיהם יהיו קשובים הן לרחשי המשרד והן לנאמר בשיחת הטלפון. עם אזניות אלו מצדו השני של הקו, לא ישמעו את הנאמר במשרד מן הצד המשתמש בהן, שכן אף ניתן לווסת בהן את שמיעת קולות הרקע. מאידך, שני סוגי האזניות הראשונות אשר צוינו לעיל, ניתנות לשימוש אישי של שמיעת מוזיקה ושיחה אישית מחוץ למשרד באופן יחסית אבסולוטי, אך כאמור, אינן מיועדות לנהיגה, הדבר נתון להעדפה אישית וכמובן תלוי עבור מה נדרשת הרכישה. האזנה נעימה.

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

התמכרות לסמארטפון סלולרי - CC0

אייפון חוגג בר-מצווה בקרוב, עם תחזית להאטה מדאיגה במכירות

מצד שאיפתם ״להפתיע״, ולמרות הדגמים החדשים, כל שיש להם לחדש לצרכנים זה המחיר.