בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6364.3051181 | €5575.6982625 | £4990.8244305628 | ¥706976.9076442 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / האם לקנות עוד ביטקוין? למי שיש התשובה היא כן, כי זה מעלה את הערך
בית עסק המקבל תשלום בביטקוין - Targaryen

האם לקנות עוד ביטקוין? למי שיש התשובה היא כן, כי זה מעלה את הערך

בית עסק המקבל תשלום בביטקוין (קרדיט תמונה: Targaryen)

כל אחד מבין כי ככל שיש יותר קונים לביטקוין, זה מעלה את הערך עבור אלו שכבר רכשו את המטבע המבוזר, כך שכל מי שבבעלותו ביטקוין עבורו התשובה לשאלה האם לרכוש עוד מהמטבע היא פשוטה יותר מאשר רוכש חדש שעדיין מתלבט.

אנשים רבים בעולם כיום מתייחסים לביטקוין כאל מקור פרנסה, כך שמשקיע יכול לקחת את גם כמה מאות הדולרים היחידים שיש לו בחשבון הבנק, לרכוש באופן יחסי מן המטבע, ולקוות כי במידה והעלייה תמשך הוא יוכל למשוך את כספו עם רווח מסוים מבלי לעבוד קשה.

התיאוריה הזו מניעה רבים מאד לנסות את מזלם, וכך למעשה מחירו של הביטקוין ממשיך לעלות אף לאחר המיני-קריסה, מה שלמעשה נותן ביטחון מסוים כי "הבועה" עליה מדברים, לא באמת קיימת, כלומר האפשרות כי כל המשקיעים הגדולים יממשו את כל כספם ברגע אחד ויתנו למטבע להתרסק, ולו כאסטרטגיה שתאפשר להם לקנות בזול כך שכשהמחיר יעלה שוב יכפילו את כספם, היא תיאוריה קצת מורכבת מדי כאשר אנשים חדשים משקיעים כאמור אף את מעט המזומן שבידיהם בבכל יום.

בקרב המודאגים, שוררת ההרגשה כי מדובר במעין גולם שקם על יוצרו, הם מבינים כי הכל למעשה נעשה על ידי מחשבים, וככל שזה גודל כך הצורך בעוד מחשבים ועוד חשמל גדל גם הוא בהתאמה, והשאלה האם יש מספיק כח בעולם המחשוב כדי להמשיך ולתמוך במערכת הזו ואם כן אז עד מתי ובאיזה נפח. אך נכון להיום ניתן להרגיע את אותם מודאגים כי מבחינה זו לפחות, אין כל חשש לסחור במטבע.

הסוחרים מדווחים על כך כי עסקאות לוקחות לעתים זמן מסוים כדי להתבצע, וככל שהתחום גדל ומתרחב אף נושא זה עלול להרתיע משקיעים חדשים שייאלצו להמתין לעסקה להתממש תוך מתח גדול בשוק כה דינמי, מאידך עובדה זו משאירה משקיעים קיימים זמן נוסף בזירת המסחר, שמא המטבע יעלה עוד.

אין בכתבה זו בכדי להמליץ על רכישה של ביטקוין או לספק ניתוח שוק הקריפטו מטבע, ואין למערכת TWODAY כל אחריות על כך.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״