בס"ד י״ב בטבת תשע״ט , יום רביעי , דצמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מטוסו של ארדואן: מתנה או קיבוץ נדבות במציאות של כלכלה מרוסקת

מטוסו של ארדואן: מתנה או קיבוץ נדבות במציאות של כלכלה מרוסקת

מטוסו של אמיר קאטר ועכשיו של נשיא טורקיה (קרדיט תמונה: צילום מסך יוטיוב )

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אמר כי קיבל במתנה מאמיר קטאר את מטוס הפאר שלו בשווי של כחצי מיליארד דולר.

ארדואן סיפר כי אמיר קטאר שייח' תמים בין חמאס אל-תאני תרם את הבואינג 747-8i למדינה הטורקית לאחר ששמע כי הוא מעוניין לקנות אותו.

חברי האופוזיציה בטורקיה הביעו תרעומת על כך כי הנשיא משתמש בכספי משלם המסים כדי לקנות לו מטוס מפואר, בעת שהמדינה נאבקת כדי לצאת מהמשבר הפיננסי אליו נכנסה.

פרשנים העריכו כי המתנה המהודרת לא נמסרה לארדואן רק משום שקטאר מבינה למצבה הכלכלי העגום של טורקיה, אלא משום שטורקיה תמכה בקטאר כשזו היתה תחת חרם וסנקציות במשך כשנה מצדן של מדינות ערביות אחרות.

סעודיה, איחוד האמירויות הערביות, מצרים ובחריין ניתקו כזכור את כל הקשרים הדיפלומטיים והמסחריים שלהן עם המדינה הזעירה בגין הקשר ההדוק של קטאר עם איראן ותמיכתה לכאורה בטרור - האשמות אותן הכחישה.

טורקיה שלחה בכל התקופה בה היתה קטאר במעין מצור, מזון רב דרך הים והאוויר כדי למנוע מחסור על גבי מדפי הסופרמרקטים של קטאר, לאחר שהגבולות שלה היו סגורים ועל ספינות רבות שרצו לעשות את דרכן לקאטר, נאסר לעגון בנמלי הים השונים.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

הרובוט שיכול לרדוף אחריכם בקלות רבה גם במדרגות

הרובוט החדש של בוסטון דיינמיקס, מדהים!