בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6361.47 | €5572.56 | £4988.6 | ¥706648.93 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דסק יהודי / ״מושחתים נמאסתם״? ״צבועים נמאסתם״ יותר!
רובי ריבלין (קובי גדעון לע"מ)

״מושחתים נמאסתם״? ״צבועים נמאסתם״ יותר!

נשיא מדינת ישראל רובי ריבלין. המתנו לסגירת המאמר לתגובה שוודאי יפרסם ריבלין בסוגיה, אולם כנראה ממשיך 'משחק המילים' כמנהגו בבית הנשיא כך שטרם מצאו איך להתייחס לאירועים היום (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

מאמר דעה

מפגינים יקרים ברוטשילד: לאחר שנשיא מדינת ישראל, ראש ממשלתה, שרים, רב ראשי, קציני צבא ומשטרה ואף המפכ"ל הראשון של המשטרה, מי שהקים אותה למעשה, הואשמו בבית המשפט ורובם אף ריצו מאסר בכלא הישראלי- אתם לא מחדשים לנו כלום. במיוחד לא כאשר גם הערב נודע כי שר נוסף צפוי לכתב אישום. לכן, ההמלצה למפגינים ברוטשילד היא לשנות את הסלוגן ל"צבועים נמאסתם," ונסביר.

הצבועים מכולם

לקראת 70 שנותיה של המדינה עלולה הציונות הדתית להיפרד ממושג הציונות.

אם נשאל באופן רנדומאלי כ-100 אנשים ברחוב, ולא רק ברחוב התל-אביבי אלא אף באריאל, מה היא למעשה "ציונות," לא נקבל תשובה אחת הקרובה אפילו למהותה של הציונות המתואמת לנרטיב של מדינת ישראל כרשות.

האם המדינה אשמה בכך? למשל בעובדה כי הנסיעות לפולין למחנות ההשמדה כבר מזמן לא נחשבות כאקט ציוני בקרב בני הנוער, היכולים לאפשר לעצמם הנסיעה היקרה, אלא רואים בה כהזדמנות לנופש עם החבר'ה בחו"ל.

הידעתם כי ה"ציונות" הדתית, אינה מתקרבת בכלל למושגיה של המדינה בנושא. כששואלים אדם מבוגר מקרב הציונות הדתית שעוד זוכר מדוע הם נקראים כך במקור, אזי שאלתו הראשונה בתגובה היא, האם אתה מתכוון לציונות שלנו או של הרצל?

אין מבוקשנו לדון בכך כאן, אלא בצביעות הבלתי פוסקת של אותם גורמים המשייכים עצמם לאותה קבוצה נכחדת של הציונות הדתית, או בשמה האחר הדתית לאומית.

לשבח קודם ייאמר, כי למרות תפיסתם התלושה מהמציאות ולמרות כי הציונות "שלהם" אינה כשל המדינה או כשל אלו מיהודי העולם המאמינים בקונספציה הזו, גם מבלי לדעת ציונות מה היא, הצינות הדתית-לאומית, ודאי שמספקת חיילים לצה"ל בכל הזרועות המשרתים בנחישות רבה ועל כך מגיע להם, שאפו, אך כאן זה נגמר.

מדוע? משום שהצביעות בקרב המגזר הזה כבר כל כך מאוסה, כמוה גם הניסיונות שלהם להלך אימים כאילו עדת הסרוגים היא השולטת במדינה. מחנם הוא שיחליט ושמא הוא העתיד, וכבר הוכיחו הן הירידה בכוחו הפוליטי לאחר הבחירות הקודמות של בנט, והן הצהרותיו בדבר היותו בדרך להשתלטות מוחלטת על מוסדות המדינה, כמה הוא ושכמותו רק מתרחקים מבלפור.

פתאום נזכרו בחילול שבת

לאחר שלא הפכו עולמות בגין עבודות המדינה בשבת, וכתפיסתם כי עליהם לחבק את צה"ל בכל מצב, הערב משתלח המגזר כנגד שר הביטחון על כך שאמר: "נתתי הנחיה לצבא, לא הרב הראשי לישראל, לא הרב אבינר, לא הרב אליהו, יוכלו לקחת חלק בשום אירוע במסגרת צה"ל."

כאקט נקמני, דואגים היום במגזר הסרוגים להבליט את העובדה כי ליברמן חילל שבת. הרי ליברמן אינו דתי. לפחות לא עד שיחזור בתשובה שלמה ובע"ה יהפכו כל זדונותיו לזכויות, אך הוא לא בדיוק שומר שבת כהלכתה, אזי מה כאן החידוש? דרך אגב, אין זו הלכה שלא לקטרג על יהודי?

אלא כיוון שליברמן שם ברקס לסרוגים הרבניים ככל הקשור לצה"ל, אז הנה לכם ההבדל בין הציונות הסרוגה הדתית הלאומית, לציונות של הרצל. הציונות הדתית מסתמנת כציונות גמישה שיכולה להתהפך ברגע אחד ובהתאם לצורך, דבר שכאמור מכך נלמד שאינה מחזיקה מים.

להבדיל, יש מקום חשוב מאד לדת שאינה יהודית, המקום חצוי בדיוק במרכזו. אך כאשר נמצאים בצד אחד אומרים אלו מה ששם בצד השני זה כלום, וכך גם להפך. כשראש עיר גדולה במדינה סועד להנאתו כלבים ומפרסם זאת, כל המשקל הכבד הזה של "אבות האומה" כבר לא מתאים לנו, ובטח לא בלוף כזה כמו ציונות דתית שמחליטה כל בוקר במה היא מאמינה ומשתלחת ללא רחם במי שצועק "המלך הוא עירום."

אנחנו כבר דור אחר אז בבקשה תשחררו מאתנו תפיסות שממילא אין לנו הבנה, ובעיקר חוסר רצון כלשהו כדי להבין מה הן.

הערב נפתח מצעד הצביעות הלאומי

מצעד הצביעות הערב ממשיך ומתגלה בכל עצמתו. הפוליטיקאים המתנגדים למהותה של השבת במדינת ישראל, ותומכים בהפיכתה לחילונית לחלוטין, "הזדעזעו" מכך כי מספר אנשים נכנסו לבית הכנסת היום, וקראו קריאות כנגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

המפגינים שהגיעו מבעוד מועד לתפילת ערבית שמתקיימת בדיוק לקראת צאת השבת, לא זכו לביקורת על כך כי הגיעו בשבת ועל כי הפריעו לציבור המתפללים. אלא, משום שמנדלבליט הוא כביכול החותמת על הפלת נתניהו, אזי מצעד הצביעות הראשי מצא כי הוא אמר קדיש על אמו ועל כך "הזדעזעו" בכלי תקשורת שונים.

מעניין לחשוב על תרחיש שאם ביום שישי היה מנדלבליט מודיע כי החליט לסגור את כל התיקים כנגד נתניהו, האם חלק מאותם אלו שתקפו הערב את העניין בחצאי מילים, היו נשמעים. מעניינת אף כן העובדה כי לכאורה אלה שתקפו אותו לא תקפו את ליברמן כפי שעשו זאת בציונות הדתית, ואלו שתקפו את ליברמן לא ממש טרחו לגנות את הפגיעה במתפללי בית הכנסת הערב, משל התפלל מנדלבליט ביחיד.

לא דרעי, לא הציונות הדתית ולציין גם לא גורמים פוליטיים חרדים מבני ברק, אינם באמת עושים מאומה בפועל כדי למנוע את התופעה של חילול השבת מצד מדינת ישראל  אם זה בעבודות הרכבת הקלה או אחרת. אולם, כשפופוליסטית זה משחק לידיהם, אזי פתאום אפילו מי שמייצג את כלל האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג "מזדעזע" כשמי שבידו המפתח להפלת ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן משפטי, מקבל ביקור בשבת בבית הכנסת.

צבועים, נמאסתם!

 

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״

3 תגובות

  1. אתה פשוט צודק בעניין של מנדלבליט 100% אם היה מודיע כי סוגר התיק נגד ביבי לא היתה ולו תגובה אחת הערב, והעובדה כי באמת, וכמובן שאני מגנה בכל תוקף! כל המיקוד בכך שאמר קדיש, ומה על ההפרעה לתפילה, ובכלל על החוצפה הזו… אכן צבועים צבועים צבועים וכן נמאסתם!!!

  2. לא שלחתי את הילדה לפולין בדיוק מזו הסיבה

  3. גם לך שאפו: תמציתי ומדויק להפליא