בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מדינת ישראל עושקת את תושביה מזה 70 שנה- מה אתם רוצים מאסם?
חרם על אסם יוקר המחיה

מדינת ישראל עושקת את תושביה מזה 70 שנה- מה אתם רוצים מאסם?

המחאה ברשתות החברתיות (קרדיט תמונה: באדיבות קורא Twoday)

מאמר דעה

הצרכנים במדינת ישראל, נבדלים בדבר אחד מעמיתיהם באירופה, ארה"ב ונרחיב אף למדינות אחרות שהמשותף לכולם בתחום הצרכנות- 'לא להיות פראייר.'

רבים הם הסיפורים על חרם הצרכנים במדינות מערביות ואחרות. עוד לימדה ההיסטוריה כי בעת שאירעו תקלות ונסיבות של כח עליון בצד ההיצע הגבילו מדינות נאורות את הביקוש כדי שלא לגרום לעליות מחירים מטורפות. אך לא כן במדינה המחזיקה מעצמה מתקדמת, הלא היא מדינת ישראל.

במשך 70 שנים עושקת מדינת ישראל בסיסטמטיות את תושביה

די במחיר ליטר בנזין ומרכיב המס שבו כ-70% ואם נישאר בענף התחבורה, רבים אינם מודעים למרכיב המס כאשר כל אימת שהם רוכשים רכב חדש, קטנצ'יק בכל קנה מידה עולמי אך במחיר של ג'יפ בארה"ב, הסיבה לכך היא מרכיב המס המטורף.

וכמה מהצרכנים הביטו לאחרונה בחשבונות התשתית שלהם ושאלו את עצמם; רגע, למה חשבון שמגיע לקופת המדינה למעשה, עוד נדרש האזרח להוסיף מע"מ תוספת של עשרות ומאות שקלים? התשובה, הינה בגוף השאלה- מדובר בעוד נדבך של העושק הכללי.

מדינת ישראל, משום מה פיתחה מערכת מיסוי כבדה מנשוא והדבר רק מחמיר, המיסוי האינדיבידואלי ורגולציות אינספור על המעסיקים הוא-הוא הגורם ליוקר המחייה, הא ותו לא, ממש לא אסם.

כאשר מעסיק, ואם ניקח את אסם צריך להעסיק סוללת מנהלי חשבונות, עוזרים ויועצי מס כדי להתמודד עם שלל רגולציות המוטלות על החברה, לשלם סכומי עתק לקופת המדינה על שלל מוסדותיה כל אחד וחשבונותיו, היש להתפלא על התייקרות המחירים, המשאיות של אסם נוסעות של שקדי מרק? לא, אלא ממלאות דלק בסכומים מופקעים, וכן הלאה וכן הלאה.

אבי גבאי - ארכיון (צילום מסך)

אבי גבאי - ארכיון (קרדיט תמונה: צילום מסך)

גבאי: אם אבחר ״יוקר המחייה יורד תוך שנתיים״ - שנתיים?!

לפיכך, המחאה הנוכחית פתטית ואינה מכוונת למקור ולשורש הבעיה. למרבה האירוניה, דווקא מי שבכל מאודו רוצה להיבחר כראש ממשלת ישראל, מר אבי גבאי, בדבריו חשף את האמת לאמיתה.

לא ניתן שלא להתקטן ולתקוף את עלויות חברי הכנסת לציבור הישראלי. אנשים שלא ברור מה היא תרומתם בפועל, מעבר לכותרות במדיה, וסרטונים בפייסבוק. החבר'ה הללו ובכירים ברשויות וארגוני מדינה נוספים, פשוט עושקים את שאר תושבי המדינה בעלות של כמה מיליוני שקלים לשנה לכל "בכיר."

את ההוצאות משלם כמובן האוצר לכל אחד ואחד מהם. אז ודאי כי מי ששותה מן הבאר לא ייבש אותה. לכן אין זה מפתיע כלל כי גם גבאי לא חושב נכון בהקשר ליוקר המחייה, הרי כראש ממשלה יזכה גם הוא למרות כי סיכוייו להיבחר אפסיים, לכל מנעמי השלטון לרבות מטוס פרטי...

מנהיג מפלגת העבודה, על הנייר בכל אופן, גבאי, השתתף כלאחר כבוד בוועידת גלובס לעסקים. מן הסתם התייחס הפופוליסט בדבריו למחאת יוקר המחייה ואמר: "אם אני ראש הממשלה אני מתחייב, יוקר המחייה יורד תוך שנתיים."

אז נשאלת השאלה, שנתיים?

הרי זה בלוף. אם רשויות המדינה יקצצו את השומן הרב הניגר אליהן מקופת האוצר, תוך ראייה נכוחה כי מדינת ישראל כה קטנה עד שבקושי ישנם בפועל רק כ-2 מיליון 'פרות חולבות' שאינם עובדי מדינה אותם ניתן לעשוק כלכלית, כדי להעשיר את הקופה הציבורית, אזי תוך כמה שעות! לא שנתיים, יוסרו מגוון חיובי מס מטורפים, הזויים ומופקעים ויוקר המחיה כבר למחרת היום יהיה נורמלי ופרופורציונלי כבכול מדינה מערבית, כפי שמדמה את עצמה ישראל להיות.

דרך אגב, החל מחודש הבא (ינואר), שוב צפויים חברי הכנסת לקבל תוספת שכר בגובה של משכורת מינימום אותה מקבלים כמיליון איש מכח העבודה בישראל, לבריאות.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!