בס"ד י״ג בתשרי תשע״ט , יום שבת , ספטמבר 22 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6706.53 | €5699.59 | £5128.49 | ¥751459.2 | 22/09/2018 04:13
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / תרופה דיגיטלית: האם בקרוב מרשם רפואי ייראה כשרטוט מעגל אלקטרוני?
תכנון שרטוט מעגל אלקטרוני - Pixabay

תרופה דיגיטלית: האם בקרוב מרשם רפואי ייראה כשרטוט מעגל אלקטרוני?

רופאים יקבלו הכשרה אלקטרונית? (קרדיט תמונה: Pixabay)

מנהל המזון והתרופות האמריקני אישר את התרופה הראשונה בארצות-הברית עם אפשרות חיבור למערכת מעקב דיגיטלית. בצעד חסר תקדים אישר המשרד את התרופה בכדי לוודא כי מטופלים בעלי הפרעות נפשיות יתלו את התרופה שלהם.

התרופה, Abilify MyCite פותחה בידי החברה היפנית אוטסוקה. התרופה אושרה לראשונה בשנת 2002 על-ידי משרד המזון והתרופות האמריקני לטיפול בחולי סכיזופרניה ולטיפול בהפרעות של פיצול אישיות. אך החיישן הדיגיטאלי שלה לא אושר אלא רק עשר שנים לאחר מכן, בשנת 2012.

לפי החברה, התרופה הדיגיטלית עובדת על-ידי שליחת הודעה דרך חיישנים שנמצאים בה ולהעבירה לסוג של פלסטר לביש. כך, ידווח באופן אקטיבי מתי החלק הממוחשב של התרופה נפגש עם נוזלי בטנו של המטופל.

ד"ר מיטשל מטיס, ממשרד המזון והתרופות אומר כי מומחים תומכים בשימוש בטכנולוגיה חדשה בתרופות מרשם, והוא מחויב לעבוד עם חברות כדי להבין כיצד הטכנולוגיה החדשה עשויה להטיב עם המטופלים.

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ועדת הסנאט למינוי ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

עשרות ליברלים נעצרו כשפלשו במחאה למשרדי מחוקקים רפובליקנים

קוואנו הכחיש בכל תוקף את הטענה שעלולה לאלץ את המתלוננת נגדו לעבור חקירה צולבת בוועדת הסנאט