בס"ד י״ג בתשרי תשע״ט , יום שבת , ספטמבר 22 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6698.76 | €5691.68 | £5122.55 | ¥750738.88 | 22/09/2018 04:15
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / נשיא ארה״ב: נעשה אמריקה גדולה – נשיא מדינת ישראל: שנהיה בינוניים
רובי ריבלין בכיתה א' בתלמוד תורה בוסטון בבני ברק - מרק ניימן לעמ

נשיא ארה״ב: נעשה אמריקה גדולה – נשיא מדינת ישראל: שנהיה בינוניים

נשיא מדינת ישראל רובי ריבלין, בביקורו במגזר אותו הגדיר- שבט של עניים (קרדיט תמונה: מרק ניימן לע"מ)

מאמר דעה

מעטים אמנם שמעו על נאומו של נשיא מדינת ישראל רובי ריבלין, אותו מסר היום (שני) בוועידה הכלכלית. די לה לסיבה זו כדי לתת לדבריו המוזרים, הסותרים את עצמם ואת המציאות להתפוגג מאליהם. אולם יציאה אחת ותמוהה במיוחד של הנשיא, שווה התייחסות.

תוך הוצאת דברים מהקשרם הרוחני מתוך ספר החסידות "התניא", איחל הנשיא ריבלין לכל עם ישראל, ועוד בוועידה הכלכלית לרגל 70 שנה לקום המדינה- שנהיה בינוניים.

הנשיא טרח להסביר את דבריו, ואמר כי "בינוניות מכילה מורכבות." מן הסתם ריבלין היחיד שהבין מה כוונת המשורר המורכבת על פיה הורכב הנאום המורכב, יען כי מספר גורמים עמם דיברנו בכדי להבין לפשר האיחול הבינוני, לא הצליחו לתת הסבר המניח את הדעת לשאיפה של מדינה תוך איחולי "נשיאה," לבינוניות.

חסיד חב"ד ניו יורקי המלומד בספר התניא, פרץ בצחוק כאשר הקראנו לו את הדברים כלשונם, ואמר כי הדבר היחיד שהוא שמח בו, זה אם ריבלין באמת מעיין בספר "התניא", אף אם הוא לא מבין מאומה, "כיוון שהקריאה בספר מסוגלת לזכך את נפשו של הקורא." כך לדברי החסיד.
דונלד טראמפ (טוויטר)

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. ההבדל המהותי- טראמפ לא חדל מלדאוג לרווחתם וכיסם של אזרחיו (קרדיט תמונה: טוויטר)

עוד כינה ריבלין בנאומו את החרדים אותם הגדיר בנשימה אחת עם הערבים- "השבטים העניים" במדינת ישראל, ואת שאר תושבי המדינה כינה הנשיא- "ארבעת השבטים." כך לדבריו הביזאריים של ריבלין. ובדרך אגב התנשא הנשיא ורמז, כי לגביהם של ארבעת השבטים העלומים, "כבר הרחבתי בעבר."

הנשיא אף רטן כנגד "צביעת מגזרים," תוך תיאור קצר של העוני הקשה במדינת ישראל, ומאידך התפאר על השיגי 'על הנייר' וסיפורי אלף לילה ולילה של המדינה. המדינה ודאי מסודרת וכך גם כל נבחריה על כך אין עוררין, אך מה על תושביה? אה, נכון, שיהיו בינוניים…

לדבריו של ריבלין נשמע כי מדינת ישראל כמעט ומשמשת כעמוד לכלכלה העולמית. כמה פתטי שמע הדברים הללו כנגד העובדה כי שליש מכח העבודה במדינה, או אולי לשיטתו של הנשיא, עוד 'שבט צבוע', חי בדוחק על משכורת מינימאלית של כ-5000 שקלים בחודש.

אם כן, מה יפה הוא הנוף מביתן בית הנשיא המפואר ויש טוענים "המיותר," המשקיף אל הגינה הפורחת, בבוקר אביבי ישראלי וחמים בדרך לשיירת רכבי השרד, מוקף בפמליה בעלות של הון למשלם המסים, לעוד נאום צבעוני, וקהל הכפוי להאזין לדבריו, כמה היה מענג בתקופתו להאזין לנשיא כשהוא מזמר וחובט על הדרבוקה. כל זאת, כאילו המציאות של חקירות, שחיתויות, המחלוקת המובילה לפיצוץ בין ראשי מערכת המשפט לכל שאר האזרחים ונבחרי הציבור בעבר ובהווה הנפגעים מהתופעה הפורחת של צדקות יתר, כלל אינה קיימת, ועוד. פשוט לה לה לנד.

כמה שזה קל להיות אופטימי ומתנשא כאשר משכורתך מובטחת לך מקופת המדינה לכל החיים.

צבועים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ועדת הסנאט למינוי ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

עשרות ליברלים נעצרו כשפלשו במחאה למשרדי מחוקקים רפובליקנים

קוואנו הכחיש בכל תוקף את הטענה שעלולה לאלץ את המתלוננת נגדו לעבור חקירה צולבת בוועדת הסנאט

3 תגובות

  1. עם ריבלין יש מי שמתגעגע לפרס… ואם הנשיא הבא באמת יהיה עמיר פרץ.. אז עוד תתגעגעו מאד מאד מאד לרובי הפדחן

  2. ראש השבכ לשעבר דיסקין אמר היום כי הוא מפחד להיכנס לפוליטיקה כי כל מי שנכנס בעת הזו נדבק במחלה של הפוליטיקה במדינה, אז אם הוא מפחד..
    עוד אמר כי לא ניתן לעשות יותר כלום כל עוד המדינה במתכונת שהיא עכשיו, את זה פחות הבנתי (לא באמת) למה הוא מרמז..