בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / חתן פרס נובל: הביטקוין יוכל להתקיים גם עוד 100 שנים
רוברט שילר - W-E Forum Swiss

חתן פרס נובל: הביטקוין יוכל להתקיים גם עוד 100 שנים

רוברט שילר (קרדיט תמונה: W-E Forum Swiss)

רוברט שילר, פרופסור לכלכלה מאוניברסיטת ייל וחתן פרס נובל לכלכלה, מסביר כי מטבע הקריפטו המתבסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין- ביטקוין, יכול להישאר סחיר בשוק ההון עוד 100 שנים, אבל לדעתו קריסה של המטבע סבירה בהחלט.

שילר אמר עוד, כי ה-BITCOIN מזכיר לו את המאניה אחר פרחי הטוליפ בספרי ההיסטוריה של הולנד, "אין לו (לביטקוין) ערך בכלל, אלא אם כן יש קונצנזוס משותף שיש לו ערך", טוען הפרופסור.

לשאלה, האם מדובר בבועה? ענה הפרופסור מייל, כי "ישנן בועות בכל מקום", אולם לגבי המטבע הווירטואלי חייבת כאמור להיות איזושהי הסכמה גלובלית משותפת שיש למטבע המבוזר ערך כלשהו, לדוגמה, אומר שילר, כי הנה לזהב לפחות יש ערך מבוסס.

את הדברים אמר שילר בראיון ל- CNBC לקראת הפורום הכלכלי בדאבוס, שוויץ, שם ינאם שילר בשבוע הבא.

עם זאת סייג שילר את דבריו וציין כי למרות אותה דוגמה היסטורית לקריסת שוק הפרחים בהולנד, העובדה היא כי עד היום אנו משלמים כסף על הפרחים הצבעוניים. כך ייתכן מאד כי הביטקוין ימשיך וישרוד עשרות שנים. אשר למה יהיה ערכו בעתיד, מסביר שילר, כי לא מן הנמנע כי ערכו יפחת או יתייצב, זאת איך שירצה הקורא לפרש את דבריו.

שילר, שזכה בפרס נובל לכלכלה מצטרף לכלכלנים נוספים אשר עבורם צמיחה מטאורית שכזו שהקפיצה את מחיר הביטקוין ב-12 החודשים האחרונים, אינה נראית להם כדבר טבעי בשוק ההון העולמי, עם זאת יש לציין כי הביטקוין שכבר זכה לכותרות כגון, "הקריסה," שב והתאושש מהר מאד יחסית.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״