בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / סאגת מינוי המפכ״ל מחזירה אותנו למפכ״ל הראשון שהורשע בדין
רוני אלשיך ויורם הלוי בסוכות סמוך לעזיבתו של אלשיך את ההמשטרה - סרטון דוברות המשטרה

סאגת מינוי המפכ״ל מחזירה אותנו למפכ״ל הראשון שהורשע בדין

רוני אלשיך ויורם הלוי - חיבוק פרידה (קרדיט תמונה: מתוך סרטון דוברות המשטרה)

בשנים האחרונות, לא יורד עניין תפקיד מפכ"ל המשטרה מעל לסדר היום הציבורי, זאת בהמשך למפולת הניצבים, תתי ניצבים ומטה שפקדה את המשטרה לפני כשלוש שנים.

רק בימים אלו מתבררים פרטים נוספים בפרשת מסיבות הפרידה והראשית והגרנדיוזית שבהן, עבור המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו.

פרשה נוספת הקשורה בסיכול המועמד שהוצע טרם נכנס רוני אלשיך לתמונה, גל הירש, הסתיימה אף היא בטעם מר מאוד לאחר שלפתע עם הכרזת המינוי צץ תיק עב כרס כנגדו של הירש שהתברר בסופו של דבר כעורבא פרח.

אלשיך התגלה ככישלון, לפחות בעיני הבוס שלו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אך זה לא הפריע לאלשיך להתנהג בזחיחות לכל אורך הדרך, כאשר מספר חודשים לאחת שהתמנה, טען המפכ"ל הטרי כי 'המשטרה מפילה ומקימה ממשלות', בסוף דרכו שיגר אלשיך מכתב ובו מידע שנועד לכאורה לסכל את מינוי מחליפיו, דבר שבסופו של דבר הצליח.

לאחר שדלף מתוך הדברים שלכאורה שיגר אלשיך, אם כי רשמית הפניה היתה מאת המשטרה עצמה המכפישה למעשה את קציניה הבכירים, ונודע כי בין השאר נפגש המועמד המוביל משה אדרי עם בוחנת הפוליגרף שלו, החליט האחרון לפרוש, למרות כי המשיך לקבל גיבוי וחיזוק מהשר ארדן.

יחזקאל סחרוב סהר המפכ"ל הראשון של המשטרה - דוברות המשטרה

יחזקאל סחרוב סהר המפכ"ל הראשון של המשטרה (קרדיט תמונה: דוברות המשטרה)

אלשיך חוכך לכאורה ידיו בסיפוק על הנקמה המתוקה שלו, במיוחד מאחר ויריבו המושבע ניצב יורם הלוי, לא זכה אף הוא להתמנות במקומו, אך האם אלשיך חשב ולו לרגע, שמא כל המינוי שלו עצמו היה למעשה סיכול ממוקד כדי לסכל את קידומו בשירות הביטחון הכללי?

אולם השאלה המתבקשת, על ידי כל אזרח במדינת ישראל היא פשוטה, 'האין איש בצמרת המערכת שבאמת נקי ללא רבב וראוי לעמוד בראש משטרת ישראל'?

התשובה טמונה אולי בהיסטוריה של הארגון, מפכ"ל המשטרה הראשון יחזקאל סחרוב סהר, נרדף אז על ידי בנו של בן גוריון, עמוס, אשר 'מונה' כסמפכ"ל המשטרה, בן גוריון הצעיר ניהל מול סהר מאבק משפטי עיקש שנקרא "פרשיית שורת המתנדבים."

בסופו של מחול השדים קבע בית המשפט כי המפכ"ל הראשון של המשטרה ומי שהקים אותה בפועל, סחרוב סהר, שיקר בעדות שנתן באחד הדיונים, הוא הורשע, ונדון לקנס ולמאסר על תנאי.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!

תגובה אחת

  1. רוני אלשייך לא מכר נשמתו לשטן. מילא תפקידו בנאמנות וסירב לעוות את חקירות נתניהו. אם הוזכר כאן המפכ"ל דנינו – חשוב לציין כי אלשייך הוא ההיפך הגמור ממנו!