בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / טכנולוגיה ומדע / אינטרנט / פייסבוק מציגה: החמ״ל לקראת הבחירות- באמת נראה כהצגה
חדר המלחמה בפייק ניוז של פייסבוק - צילום מסך

פייסבוק מציגה: החמ״ל לקראת הבחירות- באמת נראה כהצגה

שלט חדר המלחמה בפייק ניוז של פייסבוק- הודפס במדפסת משרדית (קרדיט תמונה: צילום מסך)

לקראת הבחירות בברזיל ובארצות הברית (בחירות האמצע בנובמבר) מציגה פייסבוק את החמ"ל שאמור לחסום פייק ניוז ומודעות ממומנות על ידי גורמים חיצוניים בזמן אמת, כשלכאורה מטרתם להשפיע על הבוחרים ולא כפי שהיה ב-2016, כך טוענים אנשיה של הרשת החברתית המאיישים את "חדר המלחמה" המעוטר בדגלי ארה"ב וברזיל.

בסרטון נראה המקום כמרחב פתוח עם צוות של כ-20 עובדים כשמסביבו לוחות מחיקים, מסכי מחשב, ופלזמות עם שידורי טלוויזיה מכל העולם.

המבקרים טוענים כי המתחם לא ממש משדר הייטק ובוודאי לא נראה כמשהו מאורגן, אלא שריבוי המסכים בהם אף אחד אינו צופה מהווה יותר כהצגה לציבור.

אין זה מלמד כי במקום אחר מדעני החברה והמתכנתים הבכירים אינם יושבים חזק על מסד הנתונים אשר באמצעות אינטליגנציה מלאכותית הכוללת במבנה גם מודלים רגישים של ניבויים סטטיסטיים, אין החברה שוקדת על איתורה של כל אנומליה כפי שהוגדר במערכת.

מאידך, 20 איש... על 2 מערכות בחירות, וציבור גולשים של עשרות מיליונים בני אדם? זה נראה קצת חסר פרופורציה למציאות, מה עוד כי המקום נראה כאמור כמו גיבוב של בלגן לצורך תדמיתה של פייסבוק יותר מאשר חדר מלחמה פרודוקטיבי.

צפו לשיפוטכם:

טודיי מדיה

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!