בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום ראשון , מרץ 24 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / זה לא ייגמר בטוב: אלפים יתקיפו את הגבול בתמיכת הדמוקרטים
שיירת המהגרים מהונדורס לארצות הברית - צילום מסך

זה לא ייגמר בטוב: אלפים יתקיפו את הגבול בתמיכת הדמוקרטים

שיירת המהגרים הצועדת מהונדורס לארצות הברית (קרדיט תמונה: צילום מסך)

מי שעוקב אחר "הקרוואן" כפי שמכונה שיירה של אלפי מהגרים שיצאו מהונדורס ברגל דרך גואטמלה והלאה למקסיקו, בדרך לגבולה הדרומי של ארה"ב, לא יכול שלא להבחין כי עסקנים פוליטיים מסתובבים מסביב, תוך ארגון מופתי של ניירת בזמן המעבר לגואטמלה, וכן צורכי מזון ועוד.

השיירה מן הסתם מלווה ברשתות המיינסטרים מדיה, המעודדת ראיונות בלתי מרוסנים, כך שכל מי שמסוגל לבכות בשידור תבוא עליו הברכה, שכן הוא או היא הופכים לכאורה לכוכבי השעה.

במקום לגעור באחת הבכייניות שטוענת כי עזבה את ילדיה למסלול המטופש הזה שלא יועיל לה במאומה, היא מקבלת במה לספר "עזבתי את הילדים..." אבסורד רודף אבסורד ככל שמאזינים לראיונות עם אותם הרפתקנים.

רקע פוליטי מובהק

הבעיה המרכזית של הטירוף המאורגן הזה, היא העובדה כי מדובר בהתארגנות פוליטית של גורמים ליברליים במפה הפוליטית, זאת ותו לא.

מנגד, עולות קריאות מהונדורס כי מדובר בהונאת הציבור. כך שגם אם לכאורה בודדים זכאים להתחשבות, מדובר במספר קטן מאוד, כאשר כל אותם האלפים צפויים לאכזבה, ואין כל הבטחה כי כאשר ייתקעו בגבול, אותם גורמים פוליטיים המנצלים אותם כעת, יעזרו להם.

בחישוב מהיר של מי שיכול להרוויח מכל הסיפור ההזוי הזה המתרחש דווקא בעיתוי הנוכחי כאשר המהגרים "במקרה" צפויים להגיע רק ימים לפני בחירות האמצע בארה"ב, אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, הן כמובן הדמוקרטים, הממלאים כעת פיהם במים.

הדבר אשר לכאורה "מפליל" אותם בכך שבעתיים הינו העובדה כי טרם החלו, שלא כמנהגם, לנכס להם נקודות בנושא ההגירה, משום שהם ממתינים לשריקת הפתיחה, השקט שאינו מאפיין אותם ככובע הבוער על ראש הגנב.

בחירות אמצע הכהונה בנובמבר (קרדיט תמונה: Bearsky23\123RF)

קשה שלא לקשור את 'הצעדה' בעיתוי הנוכחי, לבחירות אמצע הכהונה בנובמבר (קרדיט תמונה: Bearsky23\123RF)

טראמפ מודע לכך כי הדמוקרטים ממתינים לשריקת הפתיחה

במועד בו תינתן הפקודה, ודאי כי הדמוקרטים ותומכיהם, יצאו עם שלטים מוכנים ויקרים, חולצות וחומרים מודפסים, בדיוק כפי שהיה רק דקות ספורות לאחר שהוכרז כי השופט קוואנו יתמנה לבית המשפט העליון על ידי הנשיא טראמפ. גם אז הוכנו השלטים והכרזות מבעוד יום, עם מספר אלטרנטיבות שכללו את שמם של כל המועמדים, לכל החלטה שתוצע על ידי הנשיא.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לא מתכוון לתת לתרחיש המתואר לקרות וכך כתב היום בטוויטר בנושא: "אני עוקב אחר המפלגה הדמוקרטית (כי הם רוצים גבולות פתוחים וחוקי הגירה חלשים) שהובילה למתקפת מהגרים על ארצנו מכיוון גואטמלה, הונדורס ואל סלבדור, שמנהיגיהם עושים מעט מדי כדי לעצור את זרימת המהגרים הגדולה הזו [שצועדת בשיירה לכיוון ארה"ב] הכוללת בתוכה מספר רב של עבריינים."

עוד הוסיף הנשיא: "בנוסף לביטול המענקים הכספיים למדינות אלה, אשר נראה כי כמעט ואין להם שום שליטה על האוכלוסייה שלהם, אני חייב, במובן שאינו משתמע לשתי פנים, לבקש ממקסיקו לעצור את המתקפה הזאת."

טראמפ אף איים בצורה חד-משמעית באומרו כי אם גם למקסיקו אין אפשרות לעשות זאת, הוא ישלח את צבא ארה"ב לסגור את הגבול הדרומי של ארצות הברית לחלוטין. "ההתקפה על ארצנו בגבול הדרומי, גם במובן הפלילי המזרים פנימה סמים, חשובה לי יותר כנשיא, מאשר במסחר או ההסכם האחרון שנחתם בין המדינות (USMCS)," כך הבהיר.

בסיכום דבריו תלה טראמפ את כל האירוע המוזר הזה בדמוקרטים, ואמר כי "יש לקוות כי מקסיקו תבלום את המתקפה בגבולה הצפוני. הדמוקרטים אשמים בכך עקב חוקי ההגירה החלשים שלהם."

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.