בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / סוף ליעילות הגרמנית? לופטהאנזה ביטלה יותר מ-18,000 טיסות
מטוס בואינג 747 של חברת לופטהאנזה (LUFTHANSA)  (קרדיט תמונה: CC0)

סוף ליעילות הגרמנית? לופטהאנזה ביטלה יותר מ-18,000 טיסות

מטוס בואינג 747 של חברת לופטהאנזה (LUFTHANSA)  (קרדיט תמונה: CC0)

עליה דרסטית במספר ביטול הטיסות של חברת התעופה הגרמנית לופטהאנזה. לא פחות מ-18,000 טיסות כבר בוטלו מתחילת 2018, מה שמסתכם אומנם רק ב-2 אחוז מכלל הטיסות, אולם אחד ממנהליה הבכירים של החברה אמר, כי המספר גבוה הרבה יותר מאשר כל הטיסות שבוטלו במהלך כל שנת 2017.

הארי הומייסטר, אמר לעיתון אבנדבלאט בהמבורג, כי כדי להבין את היקף הביטולים, אפשר להשוות זאת למצב שבו במשך שבועיים היו מתבטלות כל טיסות החברה במרכזה שבנמל התעופה של פרנקפורט.

לטענת החברה, אין מדובר בפגיעה בתדמיתה, משום שרובם המכריע של הביטולים נבע מסיבות שאין לחברה שליטה עליהם, כגון עומס במסדרונות האוויריים ותנאי מזג אוויר שאינם מאפשרים את קיום הטיסות במועדן.

לעומת המיצג שמבקשת החברה להראות כלפי חוץ, מסתבר כי גורמים נוספים כגון טיפול לא נאות בכבודה וביטולים של הרגע האחרון מסיבות טכניות גררו תגובות זועמות של נוסעי החברה, על כך הגיב הומייסטר ואמר, כי "הלקוחות שלנו מצפים מאתנו ובצדק, לאמינות בשירות."

דובר לופטהנזה אישר לדויטשה וולה כי החברה הקצתה השקעה של כרבע מיליארד אירו בניסיון לצמצם את עיכובים וביטולים של מהלך הטיסות הסדירות, השקעה המלמדת על גודל הבעיה.

במסגרת ההתייעלות תגדיל חברת התעופה, שראוי לציין כי היא אינה היחידה שסובלת מביטולי הטיסות שלה, את צי מטוסיה, מלאי חלקי החילוף, צוותי התחזוקה ותוסיף מאות עובדים נוספים שיעסקו בבקרת איכות.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!