בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / החיסול המדויק אתמול אישר: למשלחי הבלונים חסינות מהפצ"ר
בלון תבערה בבית בשדרות - דוברות המשטרה

החיסול המדויק אתמול אישר: למשלחי הבלונים חסינות מהפצ"ר

בלון טרור בביקור בבית בשדרות (קרדיט תמונה: דוברות המשטרה)

תיעוד מודיעיני מרשים של צה"ל הציג אתמול (רביעי) חוליית מחבלים "סוררת" או מכוונת, תלוי מי מגדיר זאת, בעוד שהמחבלים מתכוננים לשיגור רקטות לעבר ישובי הדרום.

בצה"ל (הפקות) המתינו לשעת השין, או אז, כשהפגז היה כבר בקנה וכל שנותר למחבלים, הסוררים כמובן, לשגר את הרקטות לעבר ישראל, מגיח טיל ישראלי ופוגע ישירות במחבלים ובציוד האמל"ח.

השבוע דיווח דובר צה"ל כהרגלו על ירי נוסף של צה"ל לעבר משלחי בלוני הטרור, שהשתכללו רבות בשבועות האחרונים הן ברמת הסיכון שהם מהווים והן בטווחי מעופם, כאשר הבלונים הללו כבר מעופפים להם בחלקים נרחבים יותר בתחומי מדינת ישראל.

עד כה, אלפי בלוני טרור ותבערה חדרו מרצועת עזה ללא כל טיפול מהותי בבעיה, אף שבניגוד לירי הרקטות, שיגור הבלונים נעשה מן הסתם בשטח פתוח ולא מבין העצים, כשלמותר לציין כי מחדל הטיפול בכך כבר הוביל לאלפי שריפות קטנות כגדולות.

הכנת בלון תבערה - צילום מסך פייסבוק

הכנת בלון תבערה- נעשה בשטח פתוח תחת תצפית של צה"ל אך ללא כל ירי מסכל (קרדיט תמונה: צילום מסך/פייסבוק)

הבנת דבר מתוך פצ״ר

כל תושב במדינת ישראל ובמיוחד בחלקה הדרומי כבר יודע, כי תלונה חד-משמעית לכך כי אין סיכול מהותי לבעיה כשבלוני התבערה ממשיכים להתעופף, מופנית בראש ובראשונה כלפי הפרקליט הצבאי הראשי, שרון אפק, שמונע מצה"ל לחסל את המחבלים הללו בשעת מעשה.

הצרה הגדולה עוד יותר, כי הפצ"ר כבר שכנע, כלומר שטף את מוחם של שר הביטחון ליברמן שהעניק לו דרגת אלוף ועוד 6 שנים בתפקיד, ושל הרמטכ"ל היוצא והרכרוכי גדי איזנקוט.

איזנקוט התווכח על כך לא מזמן עם השר בנט, והתריס בו, כי אין זו דרכו של צה"ל לירות בנוער המחבלים משלחי הבלונים ואין אלו ערכיו שלו עצמו, רק ששכח הרמטכ"ל, כי הוא לא נבחר לייצג בצה"ל את ערכיו שלו ושל הפצ"ר, אלא הושם בתפקיד כדי להגן על תושבי ישראל בכל דרך.

פרסום תיעוד כה מדויק של משלחי הרקטות לעבר ישראל, מבין העצים ברצועת עזה, וחיסולם, כאשר אין זו הפעם הראשונה שתיעוד כזה שנועד "להרגיע" את תושבי הדרום מתפרסם, רק מדגיש את היעדרותו של תיעוד נוסף ומתבקש של מיגור וחיסול 'בעיית' שילוח בלוני התבערה.

צפו:

Twoday Media

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מטוסים צבאיים קרב בלתי מאוייש באוינג - בואינג

״הישג היסטורי״ אומר נשיא בואינג בתגובה למטוס הבלתי מאוייש

הטיסה הראשונה של מטוס הקרב הבלתי מאוייש מתוכננת ב-2020.

תגובה אחת

  1. מה אתם ניטפלים לפצ"ר?… יש ראש ממשלה שיודע לשנות חוקים. ואם צריך שיורה לרמטכל להעיף את הפצ"ר המוזר הזה. כל הטענות והיללות יש להפנות לראש הקנוניה – נתניהו!