בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / מנהל במפלגה הדמוקרטית פרסם פוסט פטריוטי ואולץ לפרוש
מארק סאלבס הדמוקרטי שאולץ להתפטר עקב פוסט שהעלה לפייסבוק -

מנהל במפלגה הדמוקרטית פרסם פוסט פטריוטי ואולץ לפרוש

מארק סאלבס הדמוקרטי שאולץ להתפטר עקב פוסט שהעלה לפייסבוק (קרדיט תמונה: פייסבוק)

בכיר במפלגה הדמוקרטית בפנסילבניה אולץ להתפטר עקב פוסט שהעלה לפייסבוק בו הביע תמיכה בדגלה של ארצות הברית וכתב כי הוא כורע רק כשהוא מתפלל, דבר שבמפלגתו ראו כפוגעני, זאת בהמשך למחאת שחקני ה-NFL שכורעים כשמושמע ההימנון בתחילת המשחק במחאה נגד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

מארק סאלבס, סיפר בראיון לערוץ רשת CBS בפיטסבורג ולאחר מכן גם לפוקס ניוז, כי הוא התבקש על ידי יו"ר המפלגה הדמוקרטית במחוז בו הוא משרת להתפטר, בעיקר בגלל התמונה שהעלה לפייסבוק, בו נראים סאלבס ואשתו ברקע עם הדגל תחת המילים: "אני עומד לצד הדגל, אני כורע לתפילה."

הדמוקרטים במחוז אלגני נעלבו ממצג הפטריוטיות של סאלבס, כאשר הקש ששבר את גב הגמל היה כשאשתו ביקשה לתמוך בקצין משטרה החשוד כי ירה למוות בקטין אפרו-אמריקני בחודש יוני.

"אני לא מתבייש בפטריוטיזם שלי, אף לא לרגע," אמר סלבס, שהשתתף במלחמת המפרץ, "נלחמתי על הארץ הזאת, אני חושב שיש לי את זכות להשמיע את דעתי ולהיות פטריוטי."

סאלבס, יצא להגנת אשתו ואמר, כי קצין המשטרה המעורב בירי הקיץ הוא ידיד קרוב מאוד של המשפחה, וכי הוא ואשתו מרגישים צורך אישי להיות שם עבור משפחתו כפי שהם היו שם בעבר עבורם. עוד אמר לרשת פוקס, כי הקצין חשוד כרגע, שתי המשפחות הרוסות, ומי שיחליט אם הוא ירה בנער בכוונת תחילה הוא בית המשפט.

קצין המשטרה המדובר הוא מייקל רוזפלד שהואשם בירי למוות של אנטון רוז ג'וניור בן ה-17 במזרח פיטסבורג. רוזפלד הושבע כשוטר מספר שעות בלבד לפני אירוע הירי לאחר שגויס למשטרת  מזרח פיטסבורג, רק כמה שבועות קודם לכן.

נציג הדמוקרטים בפנסילבניה, אד גייני, הודה בראיון לרשת CBS של פיטסבורג, כי הטענות שהשמיע סלאבס נכונות אולם "הפוסט (שהעלה לפייסבוק) באמת לא התחשב ברגשותיהם של חברי המפלגה הדמוקרטית מקרב האפרו-אמריקניים."

"אם אתה רוצה לשרת כמנהל במפלגה הדמוקרטית, אתה צריך להיות רגיש גם לדברים כאלה," הוסיף גייני, ואישר למעשה כי המפלגה דחקה את סאלבס החוצה מהמערכת.

סאלבס חזר ואמר כי אין לו כל סיבה להתנצל בנוגע לפוסט הפטריוטי שהעלה לרשת החברתית.

בהמשך ולמרבה תדהמתה של רשת המדיה שחיפשה לשייך את המקרה למאבק בין הליברלים והשמרנים בארה"ב, עיתונאית שחיפשה לעורר מחאה נוספת נגד הפוסט של סאלבס, גילתה להפתעתה כי לאיש יש ילד חצי אפרו-אמריקני, ומספר מבני משפחתו הם אפרו-אמריקניים, ובזה ירד הסיפור מהר מאוד מכותרות המיינסטרים מדיה.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.