בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:04
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / משפחה / אוכל / חג שמח: כמה דבש אנו צורכים ומהו המחיר ההוגן, משרד החקלאות לעזרתכם
דבש -estelheitz- pixabay

חג שמח: כמה דבש אנו צורכים ומהו המחיר ההוגן, משרד החקלאות לעזרתכם

דבש (קרדיט תמונה: estelheitz\pixabay)

מהי צריכת הדבש של הישראלי הממוצע? מהו ה"מחיר ההוגן" עבור ק"ג דבש? כמה מכסות דבש נפתחו בכדי למנוע מחסור עתידי בשוק? כיצד ניתן להימנע מרכישת דבש מזויף?

לקראת ראש השנה, משרד החקלאות איגד את כלל הנתונים אודות ענף הדבש. על פי הנתונים, 35% מהתצרוכת השנתית של דבש בישראל מתרכזת בתקופת חגי תשרי, ובעיקר בראש השנה. מדובר בכ-1,600 טון דבש הנצרכים בחודש אחד.

ישראלי ממוצע צורך בחודש תשרי כ-200 גרם דבש בממוצע (לפי חישוב האוכלוסייה החוגגת את חגי תשרי), כאשר במהלך השנה כולה צורכים כלל הישראלים כ- 4,600 טון דבש, כחצי ק"ג דבש לנפש.

בהתאם לכך, לקראת ראש השנה ובכדי למנוע מחסור עתידי, אחרי תקופת החגים, משרד החקלאות ופיתוח הכפר פתח 560 טון מכסות יבוא של דבש הפטורות ממכס, אשר נארזות באריזות גדולות ובצנצנות.

בנוסף, ולטובת יוקר המחייה, המשרד בדק את עלויות ייצור הדבש ומפרסם את מחיר הדבש המומלץ לצרכן בישראל. על פי הנתונים שנאספו ונבדקו על ידי המשרד בשבוע האחרון עולה, כי מחיר ממוצע (ברשתות המוזלות) לצרכן לק"ג דבש לא יעלה על 36 שקלים ללא מבצעים, או לחילופין, עד 12.50 שקלים לאריזות של 350 גרם.

משרד החקלאות חוזר ומזהיר את הציבור מפני זיופי צנצנות דבש. בכדי למנוע זאת, חשוב לחפש את התווית של שם היצרן המופיעה על האריזה, וכן את הכתובת ומספר הטלפון שלו. מומלץ לבדוק גם האם האריזה נושאת את תווית האיכות של מועצת הדבש, המעידה על איכות הדבש ועמידתו בהתאם לקריטריונים המתאימים. ככלל, מומלץ לקנות את הדבש במקומות מוסדרים, מיצרנים מוכרים או ישירות מכוורות הפזורות ברחבי הארץ.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

בנימין נתניהו וישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים - לע"מ

כץ בפתיחת הרכבת לי-ם: דוד המלך קבע את ירושלים כבירת ישראל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, השתתפו בנסיעת הרצה של הרכבת לירושלים