בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:54
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מאות מיליונים התאדו על חגיגות ה-70 ואת מבקר המדינה מעניין ביטקוין
ביטקוין מטבעות דיגיטלייים קריפטו - Steven Heap-123RF

מאות מיליונים התאדו על חגיגות ה-70 ואת מבקר המדינה מעניין ביטקוין

סחר בביטקוין ובמטבעות דיגיטלייים לכולם חוץ מביבי, שרים וסגניהם (קרדיט תמונה: Steven Heap-123RF)

האיסור שהטיל מבקר המדינה, יוסף שפירא, על שרי הממשלה וסגניהם לרכוש ביטקוין הוא אנכרוניסטי ומבטא בורות ופחד מטכנולוגיה, אומר אלי בז'רנו, מנכ"ל בורסת המטבעות הדיגיטליים הישראלית Bit2C וחבר דירקטוריון איגוד הביטקוין הישראלי.

הדברים באים לאחר שמבקר המדינה יוסף שפירא הנחה את נבחרי הציבור מראש הממשלה, מטה לשרים ואף לסגני השרים שלא להיות מעורבים בשום צורה בסחר במטבעות דיגיטליים (קריפטו).

המבקר הממונה על "הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים" טרם נשמע כמי שנחרד נוכח ההוצאות של מאות מיליוני שקלים על חגיגות ה-70 ושלל האירועים הקשורים לכך לרבות ברשויות, או שבדק לאורך ולרוחב את שלל גוזרי הקופונים ומה מידת הקרבה שלהם למקורות הכסף הציבורי, אך לביטקוין מייחס שפירא דאגה בנוסח- ניגוד אינטרסים?

המבקר לא הפנים שמטבעות קריפטוגרפים הם אמצעי תשלום לגיטימיים וכפי שלא יעלה על דעתו לאסור על שרים לרכוש דולרים או כל מטבע אחר או לפתוח חשבון בפייפאל כך אין שום סיבה לאיסור על ביטקוין, אומר עוד בז'רנו.

למקבלי ההחלטות בישראל אין שום יכולת להשפיע על שערו של הביטקוין, כך שהחשש לניגודי אינטרסים דווקא קטן משמעותית מהחזקה של מטבע זר המושפע מחוזקו של השקל, או לדוגמה שכירת שרותי ייעוץ ממקורבים לצלחת, כפי שהיה לכאורה בהליך הפקת טקס המשואות.

מוטב היה אילו מבקר המדינה היה מסתפק בחובת הדיווח והחזקת נכסי השקעה בנאמנות המוטלת ממילא על השרים ולא מטיל עליהם איסור גורף שמשדר מסר שלילי לציבור בארץ ובעולם.

זה ממש לא המסר שאנו מצפים לשמוע ממדינה שמתהדרת בצדק בתואר "אומת הסטרטאפ", הוסיף בז'רנו, כי בישראל פועלים כבר היום מעל 40 סטרטאפים בתחום המטבעות הדיגיטליים.

המסרים שמעבירה הממשלה יכולים להשפיע על החלטות של חברות אם לבצע את הפיתוח בישראל או בחו"ל.

אנו יכולים להפוך למובילים בעולם בתחום מתפתח זה, אולם מדיניות מלאת פחד מצד גורמים ממשלתיים עלולה לגרום לכך שנחמיץ את ההזדמנות. סיכם חבר דירקטוריון איגוד הביטקוין הישראלי.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה

תגובה אחת

  1. למרות שדעותי בימין, במקרה הזה המבקר צודק ב 100%
    הביטקוין הוא פירמידה פיננסית וצריך להוציא אותה מחוץ לחוק.