בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6629.88 | €5681.36 | £5062.08 | ¥728521.9 | 17/10/2018 23:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / טכנולוגיה ומדע / חדשות טכנולוגיה ומדע / חם לא רק בישראל- דיווח: 10 מזגנים חדשים נמכרים בכל שניה בעולם
מערכת קירור מזגן סמסונג - יח"צ

חם לא רק בישראל- דיווח: 10 מזגנים חדשים נמכרים בכל שניה בעולם

דרום קוריאה היא אחת מהמדינות בהם מספר המזגנים הגדול ביותר לנפש- חברת סמסונג הדרום קוריאנית, היא אחת ממפתחות מערכות הקירור הביתי היעיל (קרדיט תמונה: ארכיון-יחצ)

הביקוש העולמי למזגני קירור אוויר צפוי לשלש את עצמו במהלך ה-30 השנים הקרובות, הדבר צפוי להפוך את המחקר והפיתוח של מערכות קירור יעילות-אנרגיה, לאחד מהמובילים בראש סדר העדיפויות הגלובליות.

נכון להיום בקרוב ל-1.6 מיליארד יחידות מגורים, עסקים ומבני ציבור ברחבי העולם מותקן מזגן אחד לפחות, המספר צפוי לגדול לרמה של 5.6 מיליארד עד שנת 2050.

10 מזגנים חדשים בכל שניה!

על פי הדוח מדובר ב-10 מזגנים חדשים בממוצע הנמכרים בכל שניה בעולם, כאשר המגמה צפויה להימשך במשך ה-30 השנים הבאות.

הדברים באים מתוך דוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה (IEA), שפורסם היום (שלישי). הדוח מעריך כי בעוד כ-30 שנים כמות החשמל שתידרש להפעלת כל המזגנים בעולם תהיה שווה לכל כמות החשמל הנצרכת כיום בארצות הברית, במדינות האיחוד האירופי ויפן במשולב.

הבעיה הצפויה טמונה בעובדה כי לא כל המזגנים בעולם בנויים על צריכת אנרגיה נמוכה, כך שבמבט לעתיד, הנושא די מדאיג כאשר אין כרגע פתרון נאות שיספק את כל כמות האנרגיה שתידרש לכך בעוד כשלושה עשורים.

"גידול הביקוש לחשמל עבור מיזוג אוויר הוא אחד השטחים העיוורים הקריטיים ביותר בדיון על האנרגיה כיום." אמר פטיא בירול, מנכ"ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה.

הדוח צופה עוד, כי הודו היא המדינה בה הדרישה למיזוג אוויר תהיה הגדולה ביותר. עוד קורא הדוח לכפות רגולציות וסטנדרטים חדשים בינלאומיים לשימוש באנרגיה יעילה שיוטמעו בתהליך ייצור המזגנים.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

הזכייה המקסימלית בהגרלת המגה עלתה ל-900 מיליון דולר

לאחר שלא זכה אף כרטיס בהגרלת המגה מיליון בסכום של יותר מ-600 מיליון דולר, זינק

2 תגובות

  1. מדברים פה על כל החשמל שיהיה צריך, אז למה לא לדחוף ולסבסד מזגני אינברטר כמו של תדיראן לדוגמה? הם צורכים הרבה פחות חשמל וגם יותר נעימים בבית.

    • ולמה החלטת לשרבב לפה את תדיראן?
      דווקא מתאים לכולם שיסבסדו כל מזגן אינוורטר, לא משנה מיהו היצרן שלו או היבואן שלו.
      זה קצת מאוחר לסבסד הרי כל העולם עובר לאינוורטר. לדוגמה? תסתכל מה קרה לאירופה ב-2009. הם עשו רגולציית ERP ששירשה את התקן EcoDesign בצורה יפה. מה שזה עשה הוא שינויים קיצוניים מאוד בדרוג אנרגטי ועצר את המכירות של מזגני ה-ON/OFF בצורה מוחלטת. אנחנו צריכים שיאשרו את תקן ה-EcoDesign כבלעדי בארץ. זה בטוח יוריד מחירי מזגני אינוורטר כי המכירות יעלו…