בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / חשד לפלילים של ניצן מתפתח למה שיכול להוציא את ביבי מהבוץ
שי ניצן - צילום מסך- כאן

חשד לפלילים של ניצן מתפתח למה שיכול להוציא את ביבי מהבוץ

פרקליט מדינת ישראל שי ניצן (קרדיט תמונה: צילום מסך- כאן)

אין זו הפעם הראשונה ששמו של האיש החזק ביותר במערכת המשפט במדינת ישראל, נכון לעת עתה, פרקליט המדינה שי ניצן, מקושר למעשים המעלים למצער, תמיהות מה הוא עושה בתפקיד זה, ולא רק מכיוון שמספר "תיקים תפורים" מובילים הישר ללשכתו.

יש לציין עם זאת כי טרם הוכח דבר לגבי מידת הקשרו של ניצן לאי אלו תיקים, מלבד טענותיו של גל הירש וטענותיו של  ראש הממשלה נתניהו, 'מבלי להזכיר שמות...' שטען כי מדובר בבית חרושת לתפירת תיקים. כמו כן, היו מקרים מצערים שדעכו אמנם מהכותרות, אך טעמם המר טרם פג מהתודעה.

הרצון לקחת את הדברים בפרופורציה פוגש מציאות אחרת

מחד, היה וכל נאשם בפלילים יכול לבוא ולטעון כי נתפר לו תיק ובזאת לסיים את ההליך, ודאי היתה עולה השאלה מה מקומן של הפרקליטות ושל המערכת המשפטית, שעובדיהם אם כך יהא, יכולים יהיו לחפש לעצמם עבודה בשכר מינימלי, כרוב תושבי מדינת ישראל.

מאידך, בתקופה האחרונה עולים מקרים שמצביעים על חבירה של שוטרים ואחרים במערכת כדי לתפור תיק - אם זה לחרדי שכביכול תקף שוטרת, ועל פי הירש גם למי שאמור להתמנות כמפכ"ל, וכשראש ממשלה של מדינה טוען כי המדינה בה הוא מכהן אינה אלא בית חרושת גדול של תפירת תיקים, הדברים כבר לא כל כך נשמעים טוב.

רוני אלשיך (צילום מסך דוברות המשטרה)

אלשיך, "מסביר" למה תיק תפור לא אפשרי, בזמן שבתי המשפט אומרים ההפך (קרדיט תמונה - ארכיון: צילום מסך דוברות המשטרה)

המערכת מגינה על עצמה בטענה לקונית ומתחמקת

טענת המערכת כשהאחרון לטעון זאת הוא המפכ"ל לשעבר, רוני אלשיך, היא כי עצם המחשבה שכיום ניתן לאגד קבוצה שתעביר תיק תפור עד למוקד ההחלטות בפרקליטות מבלי שאף אחד יעצור זאת בדרך, היא מופרכת. וגם אם כן ניתן, אזי כי על שולחנם של צמרת מקבלי ההחלטות תיק זה יתפורר.

אך 'פה קבור הכלב.' בדיוק זו השאלה, האם כשזה מגיע לטופ, קרי, לפרקליט המדינה שי ניצן, אזי יש על מי לסמוך בעיניים עצומות כי כל ניסיון של שוטר או קצין משטרה לעולל לאזרח מעשה מגונה כתפירת תיק יתפורר על שולחנו? ולא זו אף זו, ייתבע התופר לדין בבחינת כאשר זמם לחברו.


Hostinger

לא אחד טוען כי ניצן אינו ראוי לתפקיד

על כך טוען העיתונאי-תחקירן, יואב יצחק. מדבריו של יצחק עולה כי ניצן לא רק שלא ראוי לעמוד בראש הפירמידה של התביעה במדינת ישראל, אלא שהוא אף חשוד במעשים פליליים. עוד מפרסם יצחק כי הפעם לא מדובר בשמועות או בספקות, אלא שהחשדות הקונקרטיים נבדקים מזה מספר חודשים בידי השופט (בדימ') דוד רוזן, שכבר זימן בכירים במערכת לתשאול אודות החשד החמור.

לדברי יצחק, הבדיקה כבר מוגדרת כמתקדמת, ועיקרה שיבוש הליכי חקירה לכאורה של פרקליט המדינה ניצן, לפחות בתיק אחד בו מעורב מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו. על פי החשד, הסיט ניצן את החקירה למרות הראיות החפציות "מחברו האישי דנינו," תוך שאת הדין (המשמעתי) נתנו השעירים לעזאזל, שהיו גם הם מעורבים בדרך זו או אחרת בפרשת דנינו.

למותר לציין כי נציבת הביקורת על הפרקליטות דאז, השופטת הילה גרסטל, תקפה את ניצן והגדירה אותו כמי שאינו ראוי לתפקיד, ועוד טענה כי הוא שקרן. ניצן בתגובה פתח במערכה אליה נגררו מספר מנאמני בריתו בפרקליטות המדינה. הדבר הגיע עד בג"ץ נגד גרסטל כאשר זו נכנעה ופרשה מתפקידה, למצהלות הפרקליטים.

לפרקליט המדינה מותר מה שלאחרים הוא אוסר

בעבר פרסמנו מידע נוסף שפורסם בניוז1 לפיו ניצן קיבל מקבלן המספק את שירותיו למוסדות המדינה, זוג כרטיסים יקרים למופע מקהלת הצבא האדום, שם בילה ניצן עם הקבלן וזוגתו יחדיו. ניצן לא הכחיש את הדברים אך טען כי מדובר "בחבר." ותו לא.

עד כה השכיל ניצן לנצל את מעמדו, כוחו ולשונו כדי לצאת מכל סבך. אולם על העובדה כי דנינו חבר נעוריו של הפרקליט עוד מימי השירות הצבאי המשותף, אין עוררין. גם על העובדה כי הטיוח אותו ביצע ניצן במו ידיו, מה שלכאורה נראה כפלילי, למען חברו דנינו, לא רק שאין חולק אלא שדו"ח משטרתי של קצין משטרה בכיר, ניצב דוד ביתן, מצביע על סיכול החקירה.

האם ניצן יצליח גם הפעם לעגל את הפינות בדרך של פלפול משפטי או מתנשא כהרגלו, ימים יגידו. אך כשהדברים בעיתוי הנוכחי, כשחרב מונחת על צווארו של ראש הממשלה נתניהו, שאינו עוד אזרח שזועק לשמיים כי תפרו לו תיק ואין שומע בארץ, לא עוד אזרח שישב שנים מיותרות מחייו בכלא בגין תיק תפור. ביבי זה סדר כוחות שונה.

הפעם ניצן עלול להיתקל בקושי רב, ואם הדבר יתפתח כפי שכך צפוי, ימיו בתפקיד פרקליט המדינה עד להתפטרותו של מי שלוטש עיניים לכיסא היועמ"ש, עלולים להיות ספורים.

 

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

2 תגובות

  1. כמו ששיבשו את פרשת רות דוד כך יטייחו את תיק אפי נוה ושאר המעורבים. הם פושעים שנתנו ידם להשחתה של מערכת החוק והמשפט והרס הדמוקרטיה בישראל :-
    להזכירכם רות דוד ניהלה אירגון פשע מתוחכם ומשומן של תעשיית שוחד הטיית תיקים ותפירת תיקים במשך למעלה מעשור בתוך מערכת החוק והמשפט הישראלית מתחת לאפם של בכירי המערכת שעצמו עיניים ,פעלה להדחתם של שוטרים בכירים ביותר ופרקליטים במטרה להשתלט על מערכת החוק והמשפט בארץ כמו ארגון מאפיה . מונתה במסגרת השוחד שקיבלה לדירקטורית בחברת ב.יאיר שעסקה בהלבנת כספים לאירגון הפשע של אברג'יל כך לפי כתבי האישום שהוגשו בפרשה ,קיבלה מתנות ושוחד במאות אלפי דולרים בהיותה פרקליטת מחוז ,רות דוד יחד עם רונאל פישר הנוכל סחטו אזרחים ושילמו שוחד לבכירי השוטרים בשביל לסגור תיקי שחיתות לרבות תיקי שחיתות בעריית ראשון לציון כפי שעולה מבג"צ 7280/17 , רות דוד הייתה המח והמתכננת מאחורי תוכנית הסחיטה והשוחד בפרשת אלון חסן על פי עדויות של עדי מדינה ולא הועמדה על כך לדין , מפחד החשיפה בכירי הפרקליטות סגרו להם את התיק ומנעו חקירה מטהרת , בג"צ 3049/16 שהוגש נגדה נדחה וכולם מגלגלים עיניים . את כל זה ידעו איילת שקדו ,וינשטיין ניצן ומנדלבליט טייחו ושיבשו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.