בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / חזון העולם הרובוטי כבר כאן, אחר אלו חברות בתחום כדאי לעקוב
רובוט ברטי של איפסון EPSON - איפסון

חזון העולם הרובוטי כבר כאן, אחר אלו חברות בתחום כדאי לעקוב

רובוט ברטי של איפסון EPSON (קרדיט תמונה: איפסון)

The ROBOTREPORT, אתר החדשות המוביל בתחום הרובוטיקה, המפעיל גם מערך עצמאי לניתוחי שוק בתחום הפיתוח, היישום והשימוש ברובוטים ובמערכות חכמות אחרות, הכין עם תחילת השנה את רשימת 10 חברות הרובוטיקה ש״צריך לעקוב אחר פעילותן״, במהלך שנת 2019. החברות נבחרו על בסיס היותן מובילות שוק, או כאלה שפיתחו/מפתחות כלים ואו מוצרים ייחודיים בתחום.

ברשימה ניתן למצוא גופים דוגמת אמזון, בוסטון דיינמיקס, פייסבוק, מיקרוסופט, NVIDIA, Waimo ו-Universal Robotics.

חברת Universal Robotics, שברשימה, מכרה במהלך 2018 את הרובוט ה-25000 במספר שלה והיא נחשבת כיום למובילת ענף הקובוטים – רובוטים שיתופיים. ״קובוטים הם פלח השוק שצומח במהירות הגבוהה ביותר באוטומציה התעשייתית על פי סקר של איגוד הרובוטיקה העולמי ונתח השוק שלהם יקפוץ לכ-34% מכלל מכירות הרובוטים התעשייתיים עד שנת 2025.

UR צברה מוניטין רב בשנים האחרונות והיא תמשיך להוביל את השוק הרבה מעבר לשנת 2019״, אומר המחקר. לדברי זיו שדה, סמנכ״ל השיווק בחברת SU-PAD, מנציגות UR בישראל, השוק מתחיל להבין את המשמעות של הכנסת קובוטים לעבודה.

רובוט משטרתי חבלן משטרה בקניון בבאר שבע דוברות המשטרה

רובוט 'חברו הטוב' של חבלן המשטרה, אותו בישראל כבר מכירים יותר משני עשורים (קרדיט תמונה: דובורת המשטרה)

״המאמץ ל׳ייצור אוטומציה׳ הינו הרבה יותר קטן מהכנסת רובוט מסורתי, בגלל הפשטות התכנותית, שלל אביזרי הקצה המתאימים למגוון רחב של משימות וגם בגלל היכולת לעבוד לצד בני אדם בהיבט הבטיחותי. אלה מאפשרים לתעשייה ליישם אוטומציות גם בתהליכיי ייצור הרבה יותר קצרים. ואסור לשכוח כי גם בהיבט ההחזר ההשקעה וגם בהיבט היכולת לתמרן את הקובוט בקלות מיישום ליישום, יש כאן יתרונות מובהקים״.

אמזון נבחרה בשל יוזמה שנחשפה לא מכבר ובה מעורבת Amazon Lab126, שמנסה לפתח רובוט ביתי. היוזמה, שזכתה לשם Vesta, תהיה על פי הדיווחים מעין ״אלקסה על גלגלים״. על פי דיווחים אחרונים לאב טיפוס יש מערכת של ראיית מחשב שמאפשרת לו לנווט חופשי בתוך הסביבה הביתית. סיבה נוספת להכללה ברשימה: החברה מפתחת פלטפורמה חדשה שתאפשר למפתחים לבנות רובוטים ולהוסיף להם בינה מלאכותית, כמו גם לבחון אותם בסביבות משתנות. בוסטון דיינמיקס נמצאת ברשימה בשל תוכניתה למסחור יוזמה בשם SpotMini, הרובוט הראשון שהחברה תמסחר ב-27 שנות קיומה.

זו הולכת להיות שנה מפתיעה עבור הרובוטים ההולכים, מציין האתר. פייסבוק הוכנסה לרשימה בגלל כניסתה הצפויה לתחום וההשקעה הכבדה ברובוטיקה. בין השאר מציינים כי החברה משקיעה בתחום רובוטיקה ׳רכה׳ ובבינה מלאכותית. NVIDIA השיקה לא מכבר את ה-Jetson AGX Xavier, שבב חדש שישמש את הדור הבא של הרובוטים שבתוכו מעל 9 מיליארד טרנזיסטורים. המודול, לדברי החברה, יאפשר לרובוטים להבין את הסביבה שלהם.

בין השמות הנוספים ברשימה: Cruise Automation, שמתמחה במכוניות אוטונומיות, מעבדות הרובוטיקה של מכון Wyss בהארווארד, שמפתח רובוטים רכים ומיקרו-רובוטים, מיקרוסופט, מפתחת ה-Open Robotics ו-חברת UBTech הסינית, המתכננת ובונה רובוטים דמויי אנוש.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.