בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / תושבי ירושלים למדו על בשרם וכיסם מה זה ״ישראל לפני הכל״
הכניסה לירושלים ביום ישיבת הכנסת הראשונה ב-1949 - הוגו מנדלסון לע"מ

תושבי ירושלים למדו על בשרם וכיסם מה זה ״ישראל לפני הכל״

הכניסה לירושלים ביום ישיבת הכנסת הראשונה ב-1949 (קרדיט תמונה: הוגו מנדלסון לע"מ)

באופן נורמלי, עם כל הכאב והצער, מי היה מתבונן ולו במבט חטוף נוסף בכותרת שמספרת על מצוקת תושבי ירושלים, לאור שיפוצים הנערכים ברחוב בו מצויה פרנסתם.

הרי דבר זה אינו חדש במדינת ישראל בה ההחלטה על שיפוצים ברחוב, אינה כוללת פיצוי מספק לנפגעים, שמשלמים על כך מכיסם.

אך הפעם, לאור המנטרה של מפלגת הבוגיבנץ, וניסיונותיו המביכים והולכים של בני גנץ לשייך לעצמו את הילת המנהיג הלאומי תחת אותה סיסמה "ישראל לפני הכל," בעיית התושבים היא רק על קצה המזלג של התופעה המסוכנת של מדינה לפני תושביה.

מדינת ישראל הינה מדינה ככל המדינות ואינה משיחית

אכן ישנם הרואים במדינת ישראל דברים שונים ומשונים, כגון הכת המשיחית הקרויה הציונות הדתית/לאומית, שמשווה למדינה עניינים משיחיים והזויים כדי להצדיק את קיומו של המגזר, אך הנישה הזו אינה רק נחלתם.

כפי הנראה, עתה גנץ ממש מנסה "לגנוב" מהציונות הדתית את הבלעדיות כביכול, בהכרזתו כי המדינה הינה יישות בעלת חשיבות עליונה יותר מהתושבים הממנים אותה, (ואת אנשים כמו גנץ ויועציו בעמל רב).

בני בנימין גנץ ישראל לפני הכל

חצי פרצוף (קרדיט תמונה: תעמולת בחירות)

התפיסה כי המדינה לפני הכל - מסוכנת מאוד

וכך כאשר "ישראל לפני הכל" החליטו מי מקברניטי המדינה לכאורה, שוב להאדיר את מוסדותיה המתקלפים והישנים ולערוך בהם שיפוצים. לכאורה טוב שכך נעשה, שכן רבים המבנים של מוסדות המדינה שנראים כחורבות ומביישים את מקימיה. אולם כאן טמונה הסוגיה – מדוע צריך הדבר לבוא על חשבון התושבים? הפעם, את המחיר משלמים בעלי החנויות ברחוב ש"ץ בירושלים.

התושבים מוחים על הסגנון הבוטה של המדינה לפני הכל, כולל אותם במקרה זה ודאי, ופתחו במתקפה קשה נגד החלטת הכנסת לחסום שרירותית את הכניסה לרחוב המלך ג'ורג' לצורך שיפוץ, לא אחר ממבנה משכן הכנסת הישן.

אז רק שניה לפני שאתם עוברים לכתבה הבאה...

לא, אין מדובר באיזה מטרד לחודש חודשיים בלבד. וגם אם נניח שלמען המדינה יסבלו כמה תושבים קצת, וכי מה זה נוגע לכלל האזרחים - עדיין רצוי לחשוב טוב לפני "שהמדינה לפני הכל" מגיעה לפתח דלתכם - השיפוץ המדובר מתנהל כבר ארבע שנים! להבדיל, לבנות בניין מגורים בין ארבע לשמונה קומות, מהיסודות, לוקח לא יותר משנתיים וחצי.

חלק מהעסקים, לפי עדות בעליהם כבר על סף פשיטת רגל. וכי לגורמי המשפט במדינה זה ישנה כי מי שהם מייצגים, מדינת ישראל, גרמה לחובות המסכנים שקרסו כלכלית בגללה?! ממש לא, הם יכו בהם ללא רחם כמנהגם עם ריביות רצחניות, ודרך מוסדות ההוצאה לפועל מעין "חברת גביה" כוחנית, ועוד תושבים יעברו אחר כבוד למעגל העוני שהולך ומתרחב.

אז תחשבו שוב, המדינה לפני הכל...

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.