בס"ד י׳ באדר א׳ תשע״ט , יום שישי , פברואר 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / לאחר שנים של הבטחות והתעלמות- איוב קרא יתמנה לשר
איוב קרא (צילום מסך - טודיי)

לאחר שנים של הבטחות והתעלמות- איוב קרא יתמנה לשר

בתמונה: איוב קרא (קרדיט: צילום מסך - טודיי)

ביום ראשון תאשר הממשלה בישיבתה השבועית את מינויו של סגן השר איוב קרא (ליכוד) לתפקיד שר בממשלת ישראל. קרא המכהן כיום כסגן השר לשיתוף פעולה אזורי, יתמנה בשלב ראשון לשר בלי תיק.

המינוי מגיע לאחר שנים רבות של עשייה בלתי נלאית של ח"כ קרא, קצין צה"ל לשעבר ועורך דין במקצועו, ולאחר הבטחות אינספור שלוו באכזבות מרות. אולם מי שיתמנה בסופו של דבר לשר בעוד כמה ימים, מעולם לא דיבר ולא הגיב גם כשספג ביזיונות קשים בדרך.

אחת המהלומות הפוליטיות אולי מהקשות ביותר שחווה קרא, הייתה כאשר יש מאין הוצנח למשרד לשיתוף פעולה אזורי השר צחי הנגבי, לאחר שבאופן טבעי הצפי היה כי סגן השר קרא, יקודם לתפקיד השר במשרדו, בו הוא למעשה מתפקד כשר בפועל.

תגובות אזרחים רבים לידיעה הערב ושלא במפתיע, נתקבלו בקריאות צהלה וברכות לשר המועמד, מה שמלמד על ההערכה הרבה לה זוכה השר קרא בקרב אזרחי ישראל, על פועלו ודבריו הנחרצים לעיתים למען אזרחיה היהודים באופן שמופגן אף יותר מכל ח"כ אחר.

פועלו של קרא ולא פוליטיקה זיכה אותו בתפקיד השר

השר קרא מאז ומתמיד חושף טפח ומסתיר טפחיים בכל הקשור לפועלו למען יהודים המוחזקים נגד רצונם במקומות שונים בעולם. לא מזמן יצא מגדרו ודיווח על אזרח ישראלי העתיד להיות מוצא להורג באחת ממדינות חבר העמים, הפרסום אשר הושתק מיד בתואנה של צו איסור פרסום ככל הנראה הציל את האזרח מעונש חמור מאד.

גם בכל הנושא האזורי, אין כמעט יום שלא מתפרסמת ידיעה על פועלו של השר קרא בין אם מדובר בפגישות בירדן בבוקר, ובכל הקשור למלחמה בטרור בישראל בהמשך היום, דבריו של קרא נשמעים לא אחת כמתנגד לכל פשרה מול כל טרור, החל מטרור ההצתות וכלה בכל אירוע אחר, אף יותר מהגורם הימני ביותר בממשלה ומחוצה לה.

אין ספק כי אם יש מי שמגיע לו בזכות, תפקיד של שר בממשלה, הוא לא אחר מאשר ח"כ קרא, וזאת מבלי להפחית מפועלם ועשייתם של חברי כנסת אחרים שכבודם במקומם מונח. שכן, יחד עם כל זאת, קרא שבע אכזבות מההבטחות למינוי כשר. אם הפעם יתקל חלילה המינוי במכשולים לא צפויים, יובהר לאזרחי ישראל כי אכן מדובר בגורמים עלומים המפחדים מעלייתו, לה כאמור זכה בזכות מעשיו ולא רק קשריו.

את הידיעה הביא כתבנו בן ציון עטיה

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.

5 תגובות

  1. גם אם לא נגזים בשיבחו של האיש יחסית לאחרים, אבל בהחלט צדק היסטורי, תכלס מגיע לו, ויפה שמינו אותו לשר, אמנם הוא אמר בעבר כי היה אמור להתמנות וכי כה הובטח לו, אבל מה שנכון זה שהוא לא הלך והתבכיין כמו אחרים, המתין בסבלנות, זה אכן מראה על מידה שאין לרבים בכנסת.

  2. צדק היסטורי, אני כבר לא זוכרת כמה פעמים הבטיחו לאיוב קרא להיות שר. אני לא חושבת ששר בלי תיק זה דבר הכרחי בממשלה… אבל לא אתכחש לכך שאני מודעת לכך ששנים רבות משחקים אתו וזה פשוט לא יפה, אז שיהיה לבריאות ובהצלחה, ממילא נראה כי יעשה הרבה יותר טוב במשרד לשיתוף פעולה אזורי מהנגבי… המטייח הלאומי של חטיפות ילדי תימן, שכבר פורסם שיושב בימים אלו עם הוותיקן כדי להעביר להם עוד מקומות קדושים… נקווה שאיוב קרא כמו במקרים אחרים ייצג את העם היהודי הרבה יותר טוב!

    • הדליק אותי שכנראה יש באופוזיציה מי שחושבים שזה מאיים עליהם אלקטורלית, אין הסבר אחר… נקווה שלא ישימו לזה מקל בגלגלים… בגלל דיבורי סרק. בכל מקרה הצלחה בעיקר בשחרור השבויים הישראלים זו עבודת קודש.

  3. איש עשייה אמיתי!
    אם יש להם בעיה עם שר בלי תיק אז שיתנו לו את משרד החוץ…

  4. הבוקר שמעתי את לפיד ונחמן שי מתנגדים למינוי קרא כשר, טוב, לא הבנתי אם זה ניגוח בביבי או דברים של טעם, לא ידעתי שקרא בכלל מונה כשר, חיפשתי ומצאתי את הכתבה שלכם. אך למען ההרגשה הטובה שלי חיפשתי את כל מה שכתבתם על "פועלו", בכל זאת לפיד ושי מתנגדים למינוי… ומצאתי לא רק את כל מה שכתבתם על הידיעה עם הצו איסור פרסום שהצילה אזרח ישראל אלא גם שקרא עוזר לשבויים ועוד.
    אבל כל זה לא קשור לדברי לפיד ושי, ואז מצאתי ואני מתבייש אפילו לומר כמה זה ישן, שאכן הובטח לקרא להיות שר… זה לא פתאום ולא פוליטי כמו שמציגים את זה, הייתי מציע לשני חברי הכנסת היחסית חדשים… לבדוק גם הם לפני שמבזים את עצמם בדיבורי סרק. (ואני ממש אבל ממש לא איש ליכוד!!)