בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / החיבור בין הפצ״ר והיועמ״ש גורם למנדלבליט לסטות חזק שמאלה
אביגדור ליברמן, שרון אפק ואביחי מנדלבליט (קרדיט תמונה: צילום מסך- דובר צה"ל)

החיבור בין הפצ״ר והיועמ״ש גורם למנדלבליט לסטות חזק שמאלה

החיבור בין מנדלבליט לאפק (קרדיט תמונה: צילום מסך- דובר צה"ל)

אם יש דבר אחד בעניין "הטיפול" במחבלים מרצחים שסובל את ההיגיון אף של משפחות נפגעי מעשי האיבה, הוא כי מעשה חסר מחשבה עמוקה, יכול לפגוע יותר מאשר להועיל, בפרט ביהודי התפוצות.

מנגד, דבר בלתי נסבל לא על הדעת ולא בכל דרך אחרת, הוא התחשבות הומניטרית ברוצחים, או כאלו שלו רק היתה ניתנת להם ההזדמנות, היו מפגעים ביהודים ללא היסוס.

את הדרך הלקויה מוביל השמאל ההזוי בישראל, אשר כבר הפיל "חללים" רבים בקרב אזרחי המדינה התמימים שההילה של השמאל קורצת להם כטרנד ותו לא, כקונספט אליו הם מתחברים.

השמאל ההזוי בניגוד לשמאל אף הקיצוני, חי בעולם אחר, או בסרט כפי שנהוג לומר לעתים, הם אינם רואים את התמונה הרחבה, אלא כמצומצמת, וכשמתבוננים בדרך זו על משפחות המחבלים, וודאי כי ניתן לראות 'בצערם וביגונם.'

ראיה נכוחה של המציאות

כמדינה, על ישראל להיות חזקה, ואין הפירוש ימנית קיצונית, אלא לפתח ראיה נכוחה של המציאות.

הרי אימפריה כגון ארצות הברית, שמדינת ישראל מחקה ומעתיקה אותה בין כרשות ובין כאינדיבידואל ובפרט את התרבות העכשווית הפלורליסטית המתפתחת בקרב הליברלים שבה, מגרשת מתחומה דמויות בלתי רצויות חדשות לבקרים, אזי מדינת ישראל הליברלית צדיקה יותר מהמודל אחריו היא הולכת ככבשה עיוורת?

עד לא מזמן, וזה לא באמת נגמר, הציתו המחבלים אלפי שריפות קטנות ואף גדולות מאוד בדרום. הסיבה היחידה לכך, מעבר לשנאתם התהומית ליהודים ושליחת בלוני התבערה דה-פקטו, היא ההנחיה של הפצ"ר שרון אפק בגיבוי היועמ"ש אביחי מנדלבליט, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואף שר הביטחון היוצא אביגדור ליברמן, שלא לחסל את משלחי בלוני התבערה.

בתקופה ההיא, בעוד שלמרבה הפלא מאריך שר הביטחון דאז אביגדור ליברמן את כהונתו של אפק עד ל-6 שנים ומאשר את העלאתו לדרגת אלוף, ניכר היה כי הקשר בין אפק לבין מנדלבליט שכיהן אף הוא כפצ"ר בעבר ובשן ועין ניצל מלהיכנס לכלא בפרשת הרפז, מתחזק והולך.

מנדלבליט מנותק מעם

לאור הדברים, אין זה פלא כלל וכלל, כי היום פוגע מנדלבליט בציפור נפשה של המדינה, משפחות השכול ונפגעי פעולות האיבה, ופותח בחזית לוחמנית כנגד חוק גירוש המחבלים משטחה.

כן, מנדלבליט מחזיק מעצמו משפטן מדופלם, אולי אף חושב כי אין שני לו. בעבר כבר הצהיר כי הידע המשפטי הבינלאומי שלו מחייב אותו.. לפעול כנגד המאבטח שהציל את חייהם של נציגי ישראל בירדן.

ונניח כי היועמ"ש צודק, כן, הוא ואין בלתו האוטוריטה המשפטית העליונה במדינת ישראל, ונניח כי "החוק," ובל נשכח כי החוק הינו לכתחילה נייר לבן בו נכתבה הצעת החוק שנתקבל בהמשך בכנסת וכך באותה קלות ניתן גם לשנותו ובפרט להוסיף את התיקון הנדרש, אף שאותו "חוק" אליו מתייחס היועמ"ש שהאמת לא ברור מה הוא, אינו מאפשר גירוש מחבלים, עדיין הצהרתו של מנדלבליט חושפת לכאורה את האג'נדה הפוליטית/חברתית שלו, יכחיש ככל שיכחיש.

אם נחזור לתחילת המאמר, לו היה מנדלבליט רומז כי גירוש מחבלים יכול לעורר טרוניה כנגד יהודי התפוצות, ואף לפגוע באושיות התרבות המאוסה הזו של השמאל ההזוי הסובל מעודף ליברליות, ניחא, ברם, כשהיועץ המשפטי לממשלה גורס כי הגירוש בעייתי עקב "פגיעה קשה בחירותם ובקניינם של בני המשפחה המיועדים לגירוש." מה יש להוסיף, חוץ מלבדוק שוב, מתי מסתיימת הקדנציה שלו ולהמתין בסבלנות.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.

תגובה אחת