בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ירושלמי שרוצה להגיע לטיסה בזמן, שלא יקח את הרכבת לנתב״ג
בנימין נתניהו וישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים - לע"מ

ירושלמי שרוצה להגיע לטיסה בזמן, שלא יקח את הרכבת לנתב״ג

בנימין נתניהו וישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים (קרדיט תמונה: לע״מ)

זה יפה, זה מרגש, ולציונים הדתיים זה אף ממש עשה את זה, "רכבת לירושלים" מבחינתם היווה סממן נוסף לתיאורית הגאולה המשיחית שלהם. אולם כשהקו אינו עובד והתקלות הפכו כמעט לדבר שבשגרה, היכן גוזרי הסרטים?

הבוקר שוב, ולא רק משום שמדובר באירוע נוסף תוך יממה, אלא ברצף של תקלות שאמנם אינו יומיומי אך כבר שיטתי, קו הרכבות בין ירושלים לנתב"ג בוטל זמנית בעקבות כשל מערכתי.

הבוקר (שני) נמסר מרכבת ישראל כי מדובר בתקלה טכנית, כאשר בניגוד להודעות קודמות לא נמסרה הערכה מתי צפויה תנועת הרכבות להתחדש.

השיבושים, שגרמו אתמול (ראשון) לתדירות נמוכה של תנועת הרכבות, כרכבת אחת לשעה והיום לביטול הקו לחלוטין, יכולים להיחשב כלא משמעותיים, אך מי יאמר זאת לנוסעים שרצו להתכבד בקו "החדש" בנסיעה לנתב"ג, עבורם הדבר משמעותי בלי קשר לתדירות התקלות.

ישראל כץ - משרד התחבורה

השר ישראל כץ- היכן האחריות של גוזר הסרטים הלאומי? (קרדיט תמונה: משרד התחבורה)

מזלה של רכבת ישראל, כמו גם של שאר הרשויות במדינת ישראל הידועות כפחות מוצלחות, הוא הזיכרון הקצר של אזרחי המדינה, שראשם כה מלא בידיעות אחרות עד שהם יקומו בבוקר לאחר רצף של תקלות ועוד יתנו לרכבת צ'אנס נוסף.

כך קרה לכ-160 איש על הרכבת בקו האמור, כאשר הם נתקעו אתמול במהלך הנסיעה ועוד באמצע המנהרה, עד שהוחלט לשגר קטר חלופי לחלצם.

מעניין כי התירוץ היחיד שיש למערכת לומר הוא כי מדובר בקו "בהרצה" או במילים אחרות אין זה מובטח כי כל עוד הקו "בהרצה" תגיעו בזמן ליעדכם, יתרה מכך, היכן גוזר הסרטים הלאומי השר ישראל כץ? למה אינו לוקח אחריות, מזהיר את הנוסעים כי הקו אינו יציב, לשר הפתרונות.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!