בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6298.17 | €5535.79 | £4949.43 | ¥696907.86 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / ״מזונות לא נועדו לעושר״ גרושתו של ברלוסקוני תשיב עשרות מיליונים
סילביו ברלוסקוני - la-moncloa

״מזונות לא נועדו לעושר״ גרושתו של ברלוסקוני תשיב עשרות מיליונים

סילביו ברלוסקוני- ארכיון (קרדיט תמונה: la-moncloa)

אשתו לשעבר של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, חויבה על ידי בית המשפט במדינה להשיב לו 60 מיליון אירו (כ- 70 מיליון דולר).

מדובר בדמי מזונות ששילם לה ברלוסקוני לאורך זמן במסגרת הסכם הגירושין ביניהם.

עתה קבע בית המשפט האיטלקי, כי מכיוון שדמי מזונות אינם תכנית חיסכון או אמצעי כדי להתעשר ממנו, אלא שנועדו לצורך בלבד, ומאחר שבית משפט נוכח לדעת כי היא אינה זקוקה לכסף, אף כספים שקיבלה בעבר תאלץ הגרושה להשיב לבעלה, כך נפסק.

ברלוסקוני שלא ציפה לסכום העתק שיושב לו, גם לא צריך להמשיך ולשלם סכום הזוי של 1.4 מיליון אירו לחודש לרוניקה לאריו, אם לשלושה מילדיו.

עורכי דינו של ברלוסקוני מסרו כי לאריו הינה עשירה דיה כדי לפרנס את עצמה עם הון עצמי של 16 מיליון יורו, עד פרסום הידיעה לאריו טרם הגיבה לתקשורת.

בית המשפט השתכנע כאמור כי לאריו אינה צריכה הכנסה נוספת. עושרה כולל הפקדות מזומנים, תכשיטים ועסקי נדל"ן.

ההחלטה התקבלה בעקבות פסק דין של בית המשפט העליון של איטליה השנה, לפיו מהלך של גירושין אינו צריך עוד להבטיח לבני זוג את רמת החיים שהיו להם במהלך הנישואין, אלא בגדול להבטיח כי לבני הזוג ובחלוקה צודקת יהיה מספיק די צורכם מתוך הרכוש ההדדי.

ברלוסקוני הנו מעשירי איטליה, עם הון מוערך של 7 מיליארד דולר, כך על פי הערכות של המגזין האמריקני פורבס.

יש לציין כי בפורבס מחשבים כל נכס המשויך לאדם האמור, אך מבלי לבדוק לעומק את הפרטים. זאת כפי שנוכחנו בעבר, לאחר פרסום "הונם" של רבנים הנאמד בעשרות מיליוני שקלים, דבר אשר נבדק בכמה מקרים ומול מסמכים במערכת "טודיי", והתברר כמידע לא מדויק בעליל. למשל במקרה דנן, כיוון שנכסים כגון מבני ישיבות ובתי כנסת בנשיאותם כלל אינם שייכים להם בפועל, ועל חלקם ראינו חשבונות משכנתא כבדים. היועץ המשפטי של "טודיי" אף קבע על פי הניירת שהציגו הגורמים, כי הנכסים אינם בעלי נפקות משפטית כזו שתאפשר לאותם הרבנים המיליונרים לכאורה, להוריש נכסים אלו לדורות הבאים.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר