בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / למרות הסנקציות, פסגת פיונגיאנג צפויה להתמקד בפן הכלכלי
דונלד טראמפ מון גי'אה-אין - הבית הלבן

למרות הסנקציות, פסגת פיונגיאנג צפויה להתמקד בפן הכלכלי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא דרום קוריאה מון גי'אה-אין - טראמפ יתמוך במאמצים לייצב את האזור (קרדיט תמונה: הבית הלבן)

על פי גורמים רשמיים, אל נשיא דרום קוריאה מון ג'אי-אין הצפוי להיפגש בפיונגיאנג עם עמיתו קים ג'ונג און, תתלווה משלחת כלכלית בכירה.

בין ראשי החברות המובילות בדרום קוריאה שהוזכרו בדיווח של סוכנות הידיעות Yonhap, כמי שצפויים לערוך פגישות כלכליות בצפון קוריאה הן; Samsung, Hyundai, SK, LG.

צעד זה יתנהל במקביל לסנקציות הכלכליות שהוטלו על צפון קוריאה מצדה של ארצות הברית אשר יימשכו עד לפירוזה המלא מנשק גרעיני ובין יבשתי.

דונלד טראמפ קים ג'ונג און בסינגפור הבית הלבן

דונלד טראמפ וקים ג'ונג און בפסגת סינגפור- הפן הכלכלי הוא מהלך טבעי וצפוי עבור טראמפ (קרדיט תמונה: הבית הלבן)

פרשנים מעריכים, כי למרות שהסנקציות על צפון קוריאה מחויבות על פי החלטות קודמות ולכן יימשכו משום שתוקפן טרם פג לנוכח המציאות הקיימת, לממשל הנשיא טראמפ אינטרס גבוה ורצון עז להתקדם עם המהלך אותו החל הנשיא כדי לחמם את היחסים המדיניים בדרך להבאת האזור למצב של רגיעה מוחלטת. טראמפ וקים צפויים אף הם להיפגש בשנית במועד שטרם נמסר.

לפיכך לא צפויה תגובה או התייחסות מארצות הברית שמטרתה להכשיל את מאמצי הקוריאות לייצב את היחסים ביניהן לרבות המעבר לשלב הבא של יחסי מסחר ענפים שייטיבו עם שתי המדינות, אף אם הדברים יחצו קלות את גבול הסנקציות, שכאמור עדיין בתוקף מלא על פיונגיאנג.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

תרגיל פיקוד העורף חומרים מסוכנים (דוברות המשטרה)

כמה זמן יש להיכנס למרחב מוגן? מפת אזורי התראה ארצית

בדיוק כמה זמן יש לכם כדי להיכנס למרחב מוגן (ממ״ד ממ״ק)