בס"ד י״ח בשבט תשע״ט , יום חמישי , ינואר 24 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / מול הפייק ניוז, להלן רקע ותקציר הפסגה בין טראמפ לפוטין
רכב השרד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בהלסינקי - טוויטר

מול הפייק ניוז, להלן רקע ותקציר הפסגה בין טראמפ לפוטין

רכב השרד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בהלסינקי (קרדיט תמונה: טוויטר)

לאור הפסגה שהתקיימה היום, טרח מבעוד מועד החוקר המיוחד רוברט מילר שעות נוספות, כדי להביא לכדי כתב אישום חשדות מבוססים כנגד 12 אזרחים רוסים שלכאורה פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית.

על פי הראיות, מדובר בסוכני מודיעין רוסים אשר התקשרו עם מספר אזרחים אמריקנים בצורה אנונימית דרך הרשתות החברתיות, כאשר האמריקנים בצד השני לא ידעו כלל או שחשדו כי מדובר בסוכנים רוסים.

על רקע הדברים וחקירת הקנוניה-הרוסית שככל שהזמן עובר רווחת הדעה כי דבר שכזה מעולם לא התרחש, כשכתב האישום האחרון שמנקה כל חשד של מעורבות אזרחים אמריקנים עם סוכנים רוסים מאשש את הדבר. גורמים במשרדו של החוקר המיוחד, לא ידעו נפשם והתחלחלו מעצם המחשבה כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ועמיתו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ייפגשו לשיחה בארבע עיניים.

הפגישה התארכה מעבר ללוחות הזמנים

פגישת הפסגה בין האישים התארכה לכשעתיים ועשר דקות וככל שנקפו הדקות כך עלה המתח בקרב רבים שעוד חשבו כי על רקע חקירת רוסיה עוד ניתן יהיה להדיח את הנשיא המכהן טראמפ.

לכל מתנגדיו וכן לתקשורת העוינת את טראמפ נותר רק לנחש מה מתרחש בחדרי חדרים בארמון הנשיאות הפיני. בעוד שספקולציות חלקן דמיוניות כבר החלו להתפזר, יצאו האישים, כאשר טראמפ מסר בקצרה כי השיחה היתה טובה מאד.

די היה במשפט הקצר הזה של טראמפ כדי להפעיל את הטלפרינטרים ולהוסיף לאותן הערכות וניסיונות של התקשורת להפעיל לחץ על כל גורם ומכר כדי לדלות מידע, אולם המיינסטרים מדיה נאלצה להמתין בסבלנות למסיבת העיתונאים.

את מסיבת העיתונאים ניתן להגדיר מנקודת מבטם של כל אלו האובססיבים עם הנשיא טראמפ שלמרות שכבר עברו שנתיים, טרם עיכלו כי הוא נבחר ולומר כי הם לא יכלו לצפות לסקופים טובים יותר מאשר קיבלו הן מהנשיא טראמפ והן מהנשיא פוטין.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין במסיבת בעיתונאים בפסגת הלסינקי - Dan Scavino

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין במסיבת העיתונאים בפסגת הלסינקי (קרדיט תמונה: Dan Scavino)

הפייק ניוז עמדו דרוכים תוך שהחלה מסיבת העיתונאים

כאשר עיני כל נשואות לנשיא בעין ובאוזן בוחנת כל ניואנס שקשור להתערבות הרוסית בבחירות 2016, אמר טראמפ, כי האשמה היא הדדית ואף האשים את ארה"ב של אז בטיפשות ובהתנהלות כושלת באותם ימים, מאחר והממשל הקודם העניק לרוסים את הפתח לכתחילה לנסות ולשבש מערכות. להדגיש אין כל דעה הגורסת כי תוצאות ההצבעה עצמם זויפו.

פוטין מצדו הפתיע גם הוא כשבפה מלא אמר, כי חד-משמעית רצה את טראמפ בבית הלבן. הנשיא הרוסי לא ניסה אפילו להכחיש זאת או בדיפלומטיות להתחמק מכך, כשהוא מסביר שהסיבה לכך נעוצה בדבריו של טראמפ בזמנו, כי היחסים בין המדינות יעברו תהליך של נורמליזציה כשהוא יהיה הנשיא.

דברים נוספים נאמרו במסיבת העיתונאים, אך לאלו שחיפשו והתאמצו ודאגו שמא לא יהיה במה להיתפס ולנגח בו את טראמפ, זה כבר היה מספיק, ראש ה-CIA לשעבר שונא טראמפ מושבע, קרא לדברים בגידה, דיווחי המיינסטרים מדיה שהתאמצו אמנם לתת דיווח עיתונאי לחדשות, הרבו לתבל זאת במירכאות כפולות ומכופלות והדמוקרטים, בעבורם היו המילים כתותים עם קצפת.

אך האמת היא כזו, בשנת 2016 דווח לנשיא ארה"ב דאז ברק אובמה על התערבות של גורמים רוסים ועל ניסיונות פריצה למחשבים בארצות הברית. ממשל אובמה מסיבות פוליטיות לא פעל נגד התופעה ואף לא חשף את החשדות לציבור. אם הילרי קלינטון היתה נבחרת לנשיאות, סביר להניח כי הדבר כלל לא היה נחקר הלאה ולפחות לא כפי שזה נעשה עכשיו.

אובמה שיקר לכאורה כשאמר כי אין התערבות בבחירות

באוקטובר 2016, הסתיר אובמה את העובדות ואמר בשידור כי "אין אף אדם רציני שיציע כי באופן כלשהו יכול מישהו אפילו להתערב בבחירות באמריקה," לכן  בעוד שהוא יודע דברים אחרים, כאשר את החקירה מובילים סוכני FBI שמביעים את דעתם הנחרצת נגד האפשרות כי טראמפ ייבחר לנשיאות, היש מי שיכול לומר כי אין לממשל אובמה יד בכך שהדבר לא טופל בזמן אמת? שלא מוזער או נעצר?

לפיכך דבריו של הנשיא טראמפ היום, אמת לאמיתה, לממשלו של אובמה, לצוות החקירה של ה-FBI שהורחק מאז ולנשיא אובמה עצמו, היתה אפשרות אחרת. אך כאמור רק בשל סיבות פוליטיות זה לא קרה.

פוטין מצדו אמר, כי במידה והיועץ המיוחד מילר רוצה לבוא לרוסיה ולחקור את אותם אלו החשודים לדידו בפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית, הוא ישמח לעזור בכך.

בסופו של דבר, אם היו פינות אותן היה על טראמפ לסגור עם פוטין בארבע עיניים הן כבר נסגרו, מבחינת הנשיא טראמפ והן מבחינתו של פוטין נפתח דף חדש.

עתה ימשיכו להתבכיין כל אותם גורמים ליברלים שכאמור אובססיבים ברמה חולנית עם הנשיא טראמפ, לגבב פייק ניוז הרחק מהאמת ומהמציאות כפי שהיתה וזאת כדי להגן על אובמה וחבריו, הפייק מדיה תמשיך ותתמקד בציוצים של גורמים לשעבר, שהודחו מתפקידיהם בארה"ב ומחפשים להתנקם בטראמפ ובדמוקרטים שעדיין בטוחים כי הם ניצחו את הבחירות והנה הם הולכים לישון ובבוקר יתעוררו והילרי בבית הלבן.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין - טוויטר

מה משותף לרובי ובוגי? נדמה כי המילים שלהם לא אומרות כלום

מי הם הצמד חמד שיגדירו ערכים מה הם? ומה הצורך בהוצאות אינסופיות בעבור ״נשיא החצר״?