בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / אובמה ידע על התערבות רוסיה ב-2016 אז שיקר לכאורה בשידור
הנשיא הנבחר דאז דונלד טראמפ מתארח בבית הלבן על ידי הנשיא לשעבר ברק אובמה (קרדיט תמונה: Pete Souza-WH)

אובמה ידע על התערבות רוסיה ב-2016 אז שיקר לכאורה בשידור

הנשיא הנבחר דאז דונלד טראמפ מתארח בבית הלבן על ידי הנשיא לשעבר ברק אובמה (קרדיט תמונה: Pete Souza-WH)

באופן היסטורי מאז נבחר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, מתגלה קרע בתוך המפלגה הדמוקרטית ואף בתקשורת המיינסטרים מתקשים להתמודד עם המציאות הכרונולוגית.

הדבר קורה לאחר פרסום הנסיבות בגינן הוגש כתב אישום כנגד 12 סוכנים רוסים.

החיבור הטבעי של הפן הליברלי המאוחד בארה"ב בעניין "הקנוניה הרוסית," קרס בסוף השבוע נוכח העובדות.

מהלך הקריסה ההיסטורי החל לאחר שנודע כי היועץ המיוחד רוברט מילר העביר לסגן התובע הראשי רוד רוזנשטיין, חומרי חקירה שנועדו לבסס את כתבי אישום כנגד גורמים רוסים שפרצו על פי החשד לחשבון הדואר האלקטרוני של מנהל מסע הבחירות של הילרי קלינטון ב-2016, ג'ון פודסטה.

לאחר גל כותרות של חדשות מתפרצות, הלך והסתבר כי מדובר במידע שהיו גלוי וידוע לנשיא לשעבר ברק אובמה ואנשי ממשלו באמצע מסע הבחירות לנשיאות 2016 וכי אין מדובר בגילוי חדש.

בנאומו ב-2016 הסתיר אובמה את העובדות

"אין אף אדם רציני שיציע כי באופן כלשהו יכול מישהו אפילו להתערב בבחירות באמריקה, בין השאר משום שהן בנויות באופן מבוזר ומספר הקולות המעורבים.

אין שום עדות לכך שזה קרה בעבר או שיש מקרים שיצביעו על כך כי זה יקרה הפעם. ולכן הייתי מייעץ למר טראמפ שיפסיק להתבכיין ויתמקד בלקבל קולות."

את הדברים לעיל אמר אובמה ב-18 לאוקטובר 2016, אולם מפרטי כתב האישום כנגד הסוכנים הרוסים, עולה די בברור כי הנשיא לשעבר ידע על ההתערבות הרוסית במערכת הבחירות של ארצות הברית בזמן שאמר כי 'אין כל מקרה שיכול להצביע על כך שזה יקרה הפעם, במערכת בחירות זו.'

בדיעבד, גם הגמגום-שיהוי של אובמה, כפי שעולה מדבריו באותו מועד, לפני שאמר 'כי אין עדויות כי זה יקרה הפעם,' די מובן.

צפו בדברי אובמה, בזמן שידע כי הרוסים מתערבים בבחירות
טודיי מדיה

המיינסטרים מדיה ומספר דמוקרטים לא נשארו אדישים לעובדות

  • הנאשמים הרוסים הינם הם חברי ארגון רוסי המקביל ל-CIA האמריקני, הם לעולם לא יתייצבו בארה"ב כדי לעמוד על כך לדין.
  • אף אזרח אמריקני לא היה מעורב בפעילות המודיעין הרוסי.
  • אף לא אחד מהמעורבים האמריקניים, התכתב במודע באמצעות הרשת החברתית עם אחד הגורמים משום שידע כי הוא סוכן רוסי.
  • כתב האישום מסלק עוד פרק נכבד של ה"קנוניה הרוסית" לכאורה, מסדר היום.
  • בדיעבד מסתבר מי שהתריע על התערבות אפשרית במערכת בחירות היה טראמפ.
  • אובמה לא די בכך שהסתיר את העובדות, הטענה העומדת כרגע על הפרק, כי ממשלו לא עשה מאומה כדי למנוע זאת.

חבריו הדמוקרטים של אובמה כבר אינם יכולים לקבל את הדברים כהווייתם ולהמשיך להתכחש לאמת.

בעוד שמספר דמוקרטים קראו לאחר הפרסום לנשיא ארצות הברית טראמפ לבטל את פגישתו עם פוטין, באופן היסטורי מאז נבחר כנשיא, היו לא מעטים שהגיבו אחרת לגמרי מהגורמים הקיצונים במפלגתם.

ג'ייק טאפר, הכתב הראשי של רשת CNN בוושינגטון, נאלץ להודות בשידור כי בעוד שהמידע על ההתערבות הרוסית שפורסם בסוף השבוע, היה מצוי בזמן-אמת בידיו של ממשל אובמה, בראייה רטרוספקטיבית, חייבים להודות כי הם אלו שלא טיפלו בכך.

דונלד טראמפ ולדימיר פוטין (123CF-Mykhaylo Palinchak + עיבוד-סטודי טודיי + צילום מסך)

דונלד טראמפ וולדימיר פוטין- טראמפ יעלה בפסגה בין השניים את ההתערבות הרוסית בבחירות (קרדיט תמונה: 123CF-Mykhaylo Palinchak + עיבוד-סטודי טודיי + צילום מסך)

דמוקרטים קוראים להתאחד מול רוסיה

חבר הקונגרס דן קילדי מפלינט משיגן, הצטרף למספר גדל והולך של גורמים מהמפלגה הדמוקרטית, שמביעים תרעומת על כך שממשל אובמה לא פעל כנגד אותם גורמי מודיעין רוסים כשזה קרה במשמרתו של הנשיא הדמוקרטי.

הדבר התרחש לאחר שבסוף השבוע נודע כי החוקר המיוחד רוברט מילר "מצא" בתוך בליל המסמכים, כי 12 גורמי מודיעין רוסים שהיו מעורבים בפריצה לשרתי המפלגה הדמוקרטית, עשו זאת במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

דבריו של חבר הקונגרס הדמוקרטי קילדי:

Twoday Media

מבחינה כרונולוגית עולה כי הדבר נודע למודיעין ולנשיא האמריקני דאז אובמה, עוד לפני נאום "המתבכיין" שלו ב-2016. לפיכך מספר גורמים במפלגה הדמוקרטית מתרעמים על כך שממשל אובמה לא טיפל בכך מסיבות פוליטיות.

כשהוא מתייחס לטענה כי אובמה לא היה מעוניין לכאורה להתערב בקמפיין הבחירות, אמר חבר הקונגרס הדמוקרטי קילדי כי "כולנו היינו מעדיפים לראות כבר אז פעולה נוקשה ונועזת יותר כנגד הרוסים ממש באותו רגע שהם התערבו בבחירות שלנו."

"יש טענות כלפי רפובליקנים ודמוקרטים על מה שקרה אז, אך צריך לצאת מנקודת המבט הזו משום שרוסיה ממשיכה להתערב בפוליטיקה האמריקאית." הוסיף קילדי.

חבר הקונגרס הדמוקרטי סיכם ואמר, כי הוא לא מסכים עם חבריו למפלגה בנושא תפקוד ה-FBI באותה תקופה והמהלך להגן על הסוכן פיטר סטרזוק שהיה מעורב בחקירת "הקנוניה הרוסית" תוך שהסוכן הביע בזמנו וגם עכשיו את דעתו הקיצונית וזעם כלפי הנשיא טראמפ, ואמר כי "זה ברור שהדברים לא היו תקינים."

לפני סיום הראיון הטלוויזיוני אתמול (ראשון) הדגיש קילדי, כי הפוליטיזציה של פרשת הסוכנים מיותרת ואינה מקדמת את ארה"ב לאן שצריך. אשר לראש ה-FBI המודח ג'יימס קומי, טוען חבר הקונגרס, כי מי שאומר שקומי לא השפיע במעשיו על תוצאות הבחירות טועה.

רוברט מילר (CC-FlickrRyan J. Reillyסטודיו טודיי)

היועץ המיוחד רוברט מילר- הולך סחור סחור בזמן שהקנוניה הרוסית רק מתרחקת מהנשיא טראמפ (קרדיט תמונה: CC-FlickrRyan J. Reillyסטודיו טודיי)

טענת "הקנוניה הרוסית" רחוקה מטראמפ יותר מאי פעם

הבית הלבן התייחס להצהרתו של סגן התובע הכללי רוד רוזנשטיין, והדגיש כי אף אזרח אמריקני אינו מואשם בעבירה בכתב האישום וכי כתב האישום אינו טוען כי הרוסים שינו את תוצאות ההצבעה.

"אין טענה בכתב האישום שאמריקנים ידעו כי הם מקיימים קשר עם רוסים, אין טענה בכתב האישום כי אזרח אמריקני כלשהו ביצע פשע ואין טענה שהמקרה גרם לשיבושים בספירת קולות ההצבעה או שהשפיע על תוצאות הבחירות." אמרה סגנית מזכירת העיתונות של הבית הלבן לינדזי וולטרס.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ניפוץ זכוכית - CC0

בג״ץ 'מנפץ' מיתוסים על מדינת ישראל

אשריו של בג״ץ וטוב שיש ארגון כזה, ובעיקר רצוי שלא להתבלבל הרי אלו הרוצים בחיסולו של בג״ץ אינם בעדכם!