בס"ד י״ט באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / היא היתה סוכנת חשאית כמחצית מחייה, עתה האישה הראשונה בראשות ה-CIA
ג'ינה הספל - צילום מסך

היא היתה סוכנת חשאית כמחצית מחייה, עתה האישה הראשונה בראשות ה-CIA

ג'ינה הספל ראש ה-CIA (קרדיט תמונה: מילום מסך)

הסנאט אישר מוקדם יותר (חמישי) את ג'ינה הספל כמי שתעמוד בראש סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית, הסי.אי.איי.

מה שלמעשה מכתיר את המועמדת של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שרשם בשולי ההיסטוריה עוד הישג לזכותו, כאישה הראשונה שתוביל את סוכנות הריגול.

הצבעת הסנאט ברוב של 54 כנגד 45 שהתנגדו למינוי, מורכבת גם מתמיכתם של כמה סנאטורים דמוקרטים, אף למרות כי מדובר במינוי מובהק של הנשיא טראמפ.

עתה השלים הנשיא טראמפ את סבב המינויים אליו שאף כאשר ג'ון בולטון הפך ליועץ לביטחון לאומי, מייק פומפאו הפך למזכיר המדינה, והספל תכנס לנעליו של פומפאו בראשות הסי.איי.אי.

31 שנים היה מעמדה חשאי עד לשנה שעברה

להספל, בת ה-61, מוניטין רב בקהילת המודיעין, כאשר מחצית מחייה שירתה את ארצות הברית כסוכנת חשאית, מעמדה החשאי הוסר רק לפני כשנה כשהתמנתה לסגניתו של פומפאו.

"עם תובנה בדיעבד וניסיוני כמנהיגה בכירה, תוכנית החקירות המשופרת אינה אחת מתוכניות ה-CIA", כתבה הספל במכתב לסנאטור מארק וורנר, דמוקרט מווירג'יניה בוועדת המודיעין, שרצה לדעת האם היא תומכת באותה תכנית של סוכנות הביון אשר השתמשה בעבר בעינויים כדי לחלץ מידע ממחבלי אל קאעידה.

מכתבה התקבל על תוכנו וכך זמן קצר לאחר פרסום הדברים ביום שלישי, שלושה סנאטורים דמוקרטים, כולל וורנר, הודיעו על תמיכתם בהספל.

הספל נזקקה לתמיכת הדמוקרטים כדי לזכות באישור, משום ששני סנאטורים רפובליקנים, רנד פול מקנטאקי וג'ון מקיין מאריזונה, התנגדו למינוי.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

תרגיל פיקוד העורף חומרים מסוכנים (דוברות המשטרה)

כמה זמן יש להיכנס למרחב מוגן? מפת אזורי התראה ארצית

בדיוק כמה זמן יש לכם כדי להיכנס למרחב מוגן (ממ״ד ממ״ק)