בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / גואטמלה נעלבה? עבורה חמאס לא יצא לגדר, אך גם ישראל לא יצאה מגדרה
דגל גואטמלה

גואטמלה נעלבה? עבורה חמאס לא יצא לגדר, אך גם ישראל לא יצאה מגדרה

עבור גואטמלה היה זה צעד נועז, אך גם צעד שיועד להצהיר כי גואטמלה היא ידידה קרובה מאוד של העם בישראל.

נשיא גוטמאלה ג'ימי מוראלס בכבודו, אף טרח לבוא לטקס שציין את החזרתה הפורמאלית של שגרירות ארצו לירושלים, בירת מדינת ישראל.

עצם ביקורו של מוראלס מלמד על החשיבות שייחסה גואטמלה לצעדה המדיני, במיוחד בעיצומם של ימים רווי מחלוקת מצד מתנגדי העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ובכלל זה כל נציגות זרה.

אז נכון שיש להטיל את עיקר האשמה על ארגון הטרור חמאס ועל הפלסטינים שלא עשו כל מאמץ ולו סמלי בכדי למחות על העברת השגרירות של גואטמלה לעיר הבירה כפי שעשו בפתיחת שגרירות ארה"ב, וכך לעלות את הנושא על סדר היום.

אך מה היא האדישות המופגנת הזו של נבחרי מדינת ישראל הרשמית, כאשר נדמה כי כל ההתייחסות לעניין העברת שגרירות גואטמלה, אם כבר יוצאת איזו הצהרה בעניין מפיהם, אזי היא נשמעת כמאולצת, וזאת בלשון המעטה. גם את זה עוד ילמדו בבתי הספר של צוערי משרד החוץ?

כשמדינת ישראל כושלת פעם אחר פעם בהסברה, עד כי צה"ל הרשמי יותר מאשר רומז ומודה לכאורה כי האירועים בגדר נוצלו על ידי חמאס להסברה בה הפסידה ישראל, יש לומר דרשני.

יש להחמיץ הזדמנות ויש להחמיץ כל הזדמנות

לאחר אסון התאומים, שכרה ערב הסעודית ממנה יצאו המחבלים שהרגו אלפי בני אדם בפיגוע, את משרד יחסי הציבור מהגדולים בארה"ב ובעולם כדי לייצג אותה, וכך היום נחשבת סעודיה כמעט לבת-ברית של ארצות הברית, הן ביחסיה עם הממשל הקודם והן עם הממשל הנוכחי.

כאשר ההסברה הישראלית לא מחמיצה הזדמנות אחד הזדמנות להחמיץ כל הזדמנות הנקרית בדרכה, ובפרט מאפשרת לנשיא ריבילין לומר ככל העולה על רוחו, ללא קו מנחה או בפשטות "ללא בעל הבית." אין מה להלין לאחר מכן על התוצאות, כגון מחדל טורקיה האחרון.

ברוך הבא לישראל נשיא גואטמלה, ולהפגנת האמון והידידות של העם בגואטמלה לעם בישראל!

 

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר

תגובה אחת

  1. הנמהיגות הישראלית לדורותיה סובלת מסמפטום " האל לענות, הרכינו ראשיכם, והסערה תעבור מעל ראשינו." רק מה, הסערות משאירות חורבן והרס, והאזרחים סובלים ומנסים לנקות. אטימות, חוסר מעוף, חוסר תגובה, חסך ברגש ובחוכמה, אדישות וטפשות הובילו ועדיין מובילים את המנהיגים. הפחד מאירופה הלקקנית והאינטרסנטית, שרוצה נואשות נפט, רוצה לכפר על השילטון שלה באפריקה במאות , שעברו , רחמים מטופשים וניצול כל עבודה זול, והרצון לקבל קולות של המהגרים בבחירות, שיתקו את ממשלות ישראל. רעדו מהמפגר ארדואן. עתה, כשטראצפ לצידנו, ביבי קבל אומץ.