בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:54
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / מלחמה פסיכולוגית: הלחץ גובר לקראת פסגת טראמפ וג'ונג און
לחיצת ידיים ארה"ב צפון קוריאה פסגת טראמפ ג'ונג און פסגה - Rudall30-סטודיו טודיי

מלחמה פסיכולוגית: הלחץ גובר לקראת פסגת טראמפ וג'ונג און

מתכוננים לפסגה ההיסטורית (קרדיט תמונה: Rudall30-סטודיו טודיי)

מצעדים בוני אמון ומחוות מרחיקות לכת דרך פעולות קונקרטיות לפירוז צפון קוריאה מנשק גרעיני, ועד להצהרות הלוחמניות ביותר שנשמעו מאז התחממו היחסים בין ארה"ב לצפון קוריאה.

כך בין הטיפות, מתנהלים הגורמים הרלוונטיים בימים האחרונים לקראת הפסגה ההיסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לעמיתו מצפון קוריאה קים ג'ונג און.

הפסגה אשר מתוכננת בקפידה עד לפרט הדק ביותר וכל דבר נעשה במחשבה תחילה, צפויה להתקיים ב-12 ליוני בסינגפור.

עתה כל צד מנסה לנכס לעצמו הישגים ויתרונות על חשבונו של השני כדי להגיע בעמדת כח גדולה הרבה יותר מחברו.

מפציץ B-1B ומטוס קר F-18 (US NAVY)

מפציץ B-1B ומטוס קרב F-18. הכוחות עדיין נמצאים בכוננות בסמוך לחצי האי הקוריאני. ארה"ב משדרת עסקים כרגיל ומתכוננת לכל תרחיש אפשרי (קרדיט תמונה: US NAVY)

אמש החלה ארצות הברית בתרגיל צבאי משותף עם דרום קוריאה. כביכול משדרת ארה"ב עסקים כרגיל, או כקלישאה האמריקנית- זה לא נגמר עד שהגברת… לא תתחיל לשיר.

הנשיא טראמפ אמר לפני כמה ימים כי אם המהלך המדיני לא יצלח האופציה הצבאית במקומה מונחת. עם זאת נודע כי הנשיא כבר הורה לצבאו להפחית את כמות הכוחות בגזרה.

צפון קוריאה אינה סופגת את הדברים ומבליגה, מטעמו של ג'ונג און  נשמעו מספר הצהרות כגון זו הגורסת כי מה שהביא לפסגת המנהיגים אינו תלוי כלל ועיקר בסנקציות המוטלות על צפון קוריאה, וכי לאור התרגיל הצבאי היא שוקלת לבטל את המפגש בין המנהיגים.

אך לכל ידוע, כי כן, הסנקציות כבר חנקו באופן כלכלי ומשמעותי את צפון קוריאה, לא באמת יש לה כח צבא שקול מול ארצות הברית ובנות בריתה באזור, כאשר בתוך שעות ספורות צבאות ארה"ב, דרום קוריאה ויפן מסוגלים לגרום לצפון קוריאה נזק הרסני למדי.

למרות שקיום הפסגה הוא אינטרס לאומי צפון קוריאני ממדרגה ראשונה, בכל זאת כמי שעברו מערכת יחסים לא פשוטה וכינו אחד את השני בשמות, בסופו של יום מדובר הרי בשני מנהיגים בשר ודם שיידרשו ללחוץ ידיים ואולי אף להתחבק.

מתוך בליל ההצהרות ההולך וגובר ככל שהפסגה מתקרבת מסתמן כי נפשית לכאורה הדבר דורש הכנה משני הצדדים, ג'ונג און מטפל בכך באמצעות הצהרות כי דבר לא גרם או לחץ עליו להופיע, ומאידך משחרר מחוות רבות משמעות עבור הנשיא טראמפ, ובארה"ב עמלים ב-CIA וחבריהם להכין את הנשיא לכל הינד עפעף של עמיתו עם הסברים למה הדבר מרמז.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה