בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום שבת , אוגוסט 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6343.51 | €5555.66 | £4974.52 | ¥704048.5 | 18/08/2018 09:55
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / עובדה: להפנים כי מדינת ישראל לא במהותה ולא במציאות ממש יהודית
ילד בלונים (123RF\Miramiska)

עובדה: להפנים כי מדינת ישראל לא במהותה ולא במציאות ממש יהודית

בלונים (קרדיט תמונה: 123RF\Miramiska)

מאמר דעה

הערב מתייחדים תושבי מדינת ישראל עם הנופלים בשירות צבאי והנרצחים זיכרונם לברכה, השם יקום דמם | בידי טרוריסטים שאת רובם וראשיהם בפרט הביאה מדינת ישראל לפתחה.

אם זה תחת הסכמי אוסלו או שמא בגין אזלת יד דרכה הסתננו לישראל עשרות אלפים מאזרחי אפריקה, דרך צינורות אלו הסתננו גם אלפי מחבלים נוספים על אלו שקיבלו את אישורה הרשמי של המדינה להתמקם בשטחים.

לזכור את הרוצחים ?!?!

מחר תציין המדינה 70 שנים מאז הקמתה כמדינת ישראל, וכפי שהוגדרה אז "מדינת היהודים." היום יעמדו מאות אלפים בצפירה אולם בעקבות החלטת בג"ץ המעמד גם "לזכר" המחבלים המרצחים- אבסורד.

כאמור היום כפה על מדינת ישראל מוסד משפטי המרכיב את מערכות המדינה והקרוי בג"ץ, כל עוד סמכות זו מוקנית לו תוך שהמהלך להצר את צעדיו קורם עור וגידים, לאפשר ל"פלסטינים" ובאין בודק גם בני משפחתם של אותם מחבלים מרצחים שבגללם בכלל מתקיים הטקס, להשתתף באירוע ממלכתי ולציין בו את ילדיהם הטרוריסטים שנורו למוות בידי כוחות הביטחון במהלך סיכול אירועי טרור אליו הגיעו או שזממו להגיע לכתחילה רק כדי לרצוח יהודים באשר הם יהודים.

ישראלי ויהודי, היינו הך?

ישנו אמנם מיעוט הזוי וההסבר לכך בצדו, אשר למרות היותו יהודי מגדיר את עצמו כישראלי ולא כיהודי, כלומר שאין כל קשר בין המסורת היהודית לעובדה כי נולד בשטח מדיני שבמקרה שלו נשלט בידי מדינת ישראל, ולפיכך נקרא ישראלי כשם שאוסטרלי נקרא על שם המדינה בה נולד.

עם זאת, יהודי בשורשו הוא אדם רחמן ומאמין בין אם הוא מקיים יותר או שעוד יותר מצוות, כמאמר חכמינו זיכרונם לברכה, שהרי אין לך אפילו פושע גדול בישראל שאינו מלא מצוות כרימון.

במה מתבטאת הגדרה של מדינה כמדינת היהודים?

להבדיל מהגדרת יהודי כבן לאמא יהודיה או גר צדק אף אם נולד בלוס אנג'לס, הגדרתה ומהותה של מדינת ישראל כמדינת היהודים, אמורה להתבטא בכמה דברים, אך כמעט ואף אחד מהתנאים הללו אינו מתקיים במציאות.

מעבר לתופעת בג"ץ, שגם אלף כתבות לא יספיקו לתאר את חוסר השייכות של חלק מהחלטותיו למהותה של המדינה כיהודית, אך על כך יש רק להצר, כיוון שמי שהקימה ומקיימת אותו הלא היא מדינת ישראל למעשה, ולפיכך תקראו לתופעה המדהימה 'הגולם מפראג' אם תרצו, אך ישנן כמה עובדות מהותיות נוספות.

כידוע רוב הסינים מתגוררים בסין, כך גם הרוסים, האמריקאים, ואף הסורים למרות כל המתרחש במדינתם, אך במדינה "היהודית" לא כך הדבר בעליל.

בין רבע לשליש בלבד, תלוי על פי איזה מדד, מתוך כלל יהודי העולם מתגוררים במדינה "היהודית." ביניהם על פי הערכות לרבות צאצאים שנולדו בחו"ל, קרוב למיליון "ישראלים" שנולדו במדינה מאז הקמתה ומתגוררים אף הם במדינות אחרות.

אחוז מדאיג מאד של עולים חדשים יהודים, לרבות "תושבים חוזרים" שב די מהר יחסית חזרה למדינה ממנה הגיע, וחלקם הלא מבוטל נהנה משני העולמות, ובעיקר נראה בישראל רק בחגים.

המסקנה המתבקשת מכורח המציאות, מלמדת כי מדינת ישראל אינה 100% מדינה יהודית ולפיכך גם לא לחלוטין "ישראלית." ודי לנו בחדשות מהיממה האחרונה כדי להשכיל ולהפנים זאת היטב, אף כי הרשימה עצמה המשקפת את המציאות, מתארכת עד לכוכב הלכת האחרון בשביל החלב;

אם זה השלכת רימוני הלם על יהודים בידי משטרת ישראל, פרסום על התעללות חסרת רסן בצעירים יהודים במהלך חקירה כדי להוציא מהם הודאות בכל מחיר כדי להוכיח כי מדינת ישראל "נאורה" כלפי אומות הגויים, יהודי שגידל זקן בעודו בשירות צבאי עקב הלכות ספירת העומר ונכלא עקב כך, ההתנהלות בפרשת אלאור אזריה וכאמור "הדובדבן" שילוב משפחות מרצחים לכאורה עם משפחות שכולות שהמרצחים רצחו בדם קר בטקס יום הזיכרון.

הטמנת הראש בחול "ולעשות על האש" לא יעלימו את המציאות

בארה"ב מתקיימות סדנאות שונות בהן תנאי קבלה הכרחי ועל הסף, מחייב את המצטרף לומר על עצמו כי הוא מודע לבעיה לשמה הגיע ואז בעודו עומד מול שאר המשתתפים, הוא מבקש להשתתף עם האחרים בקורס כדי לטפל בכך.

כל עוד תימשך הנהגת היען הטומן ראשו בחול מול מציאות שאינה נוחה לו, תימשך גם האשליה הזו.

בו בזמן שבג"ץ, גורמי "נאורות" שונים שאף חדרו לצה"ל, פוליטיקאים שצצו מתוך הפגנות, כוכבי המדיה לשעבר ואף כאלו שהופיעו לפתע יש מאין בכדי לזכות בכסא הנכסף והמשכורות הטובות במדינה, ימשיכו לנגוס במהות והייחודיות היהודית של המדינה, אזי ישראלים ועולים חדשים ימשיכו לחפש מדינות אחרות, ואחוז היהודים במדינת ישראל וביחס לחו"ל ימשיך ויקטן.

ואם היום מתקיים אירוע משותף למשפחות הנרצחים | והרוצחים המתועבים בכפיה תחת "חוקי המדינה," לא נדרש דמיון רב לאן זה מוביל הלאה.

ועל התופעה בה ראש ממשלתה של המדינה היהודית עונה לחבר כנסת במדינת היהודים איש אש"ף יועצו של ערפאת וגניקולוג לשעבר חבר הכנסת מר אחמד טיבי, כי עונש מוות למחבלים עקרונית יוכפף גם על יהודים במדינת ישראל, את זה נשאיר לפעם אחרת.

תתעוררו יהודים תמימים.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אלסקה איירלינס: ״הריח המסריח במטוס נבע ממישהו או משהו״

בתחילת השבוע נחת מטוס אלסקה איירלינס נחיתת חירום בלוס אנג'לס - עתה משנה החברה גירסה אשר למקור הסיבה

תגובה אחת

  1. כשאני קורא חדשות ומחייך מול מלחמת הכבוד של הפוליטיקאים הלא מקצועיים שכל עניינים כיום זה מי ינאם יותר, על רגב ששלחה מדבקות לכל חברי הליכוד על חשבון משלם המסים, אז רק להוסיף כי המדינה גם מנוהלת כגן שולה בידי ילדים בגן הזה, וגם משום כך רבים לא קובעים במדינת ישראל את בתיהם.