בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:02
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דסק יהודי / תוקפים את פולניה, צביעות! איפה היו הציונים כשאחיהם נטבחו באירופה?
בן גוריון ומחאה נגד גרמניה והשואה בתל אביב - בן פטר הצלמניה פרי-אור

תוקפים את פולניה, צביעות! איפה היו הציונים כשאחיהם נטבחו באירופה?

עוד ב-1933 התכנסו בארץ הקודש במחאה על המתרחש באירופה. שנים לאחר מכן עת נרצחים מיליונים מאחיו בדרך מזוויעה, בן גוריון חבר הארגון הציוני אשר כל תאוותו להקים מדינה… אמר כי זה לא קשור ליישוב… (קרדיט תמונה: בן פטר הצלמניה פרי-אור)

מאמר דעה

האם ראש הממשלה הפולני אשר עוד יגרום לניתוק היחסים בין מדינת ישראל ומדינתו, רומז ובלשון המעטה כי רק חלק קטן מבין הניצולים מפולניה ניצלו בזכות מאמצי ההצלה של הממסד והתנועה הציונית.

מטאוש מורבייצקי, העומד בראש ממשלת פולניה אומר כי "היו גם פושעים יהודים בשואה, לא רק פולנים."

ההיסטוריה מלמדת כי לא ניתן לומר שבסוכנות היהודית-ציונית לא ידעו מהמתרחש. אפולינרי הרטגלס, אשר היה ממנהיגי התנועה הציונית בפולין, פרסם בתקופה ההיא: "אם לא יתרחש איזה נס כי אז יישאר על אדמתה של מדינת פולין רק בית עלמין יהודי גדול."

אף חברו לרעיון הציוני ולא אחר מאשר יוזם הקמתה של מדינת ישראל, תוך מחטף של מפלגתו מפא"י לדיראון עולם, מר דוד בן-גוריון, הודה כי הוא מודע ל"אינפורמציה" מאירופה ורצח היהודים "אבל הדבר הזה איננו עובדה מרכזית בחוויה של היישוב."

אותה "אינפורמציה" שכביכול ניסו לכסות מספר גורמים ציוניים, ובהמשך גם הסיבה לכך, נתגלתה כשקר גס כאשר התפרסמה הודעה רשמית של בעלות הברית בסוף 1942 על כך כי מתקיימת השמדה המונית של יהודי אירופה.

עוד מלמדת ההיסטוריה, שממשיכי הציונות היום ודאי שהיו מעוניינים לשכתב, כי "מנהיגים" של הסוכנות היהודית סברו כי אין זה מתפקידה הכלכלי של הסוכנות היהודית להציל את יהודי אירופה (כן, בגלל כסף). למען האמת זה נשמע די מוכר, כאשר במדינת ישראל, שנבנתה על בסיס אותה סוכנות יהודית ציונית ובה ובראשיה דאז הם ממשיכים להתגאות, נדרשים נכים ומיעוטים חלשים נוספים לחסום כבישים כדי לקבל ולו מעט בכדי להתקיים בכבוד.

לא זו אף זו, לאחר שכל העולם כבר היה מודע לפרטי הזוועות ובסמוך להודעה הרשמית של בעלות הברית, אומר בן גוריון לחבריו במפא"י, שהאנשים לא יטילו את האחריות להצלה על הסוכנות היהודית, זאת בהמשך לכך כי לכל היה ידוע כי הם לא רצו להוציא על כך כספים כפי שפורסם.

והרי לא נרצה לומר כי חס ושלום גזענות ועליונות "הגזע הציוני הנאור" כביכול, ובמילים אחרות לא זה הנחות כיהודי מזרח אירופה לכאורה, שלא יתרום לדידם מאומה ליישוב, היה הגורם שלא הפעיל את הציונים דאז בכל כוחם ויכולתם הכלכלית וקשריהם בעולם, להצלת אחיהם הנטבחים. אז איך הם ישנו בלילה? אולי דבריו של בן גוריון יכולים להסביר, באוגוסט 1943 במרכז מפא"י, אמר שייתכן שלפעמים חשוב יותר להציל ילד אחד מזאגרב מאשר את יהודי ורשה…

לא כאן המקום להביא עדויות מצמררות של פורשי הסוכנות היהודית המאששות את הטענות לעיל. כל המעוניין בפרטים, שלא כמו הכחשת חטיפת ילדי תימן ועלה התאנה שכיסה עמו את הדברים לכאורה השר צחי הנגבי, אמת זו ידועה ומפורסמת.

התגובות הערב מעניינות מאד, ומאשרות כי הבלבול עקב הדברים של ראש ממשלת פולניה מול האמת כי הסוכנות היהודית-ציונית וגורמיה, לכאורה פשעו בהימנעותם מלהציל יהודים נוספים אותם יכלו להציל באירופה. אם כך, למה באמת התכוון ראש הממשלה הפולני בדבריו? שאלה זו יש להפנות אליו.

זהבה גלאון ממר"צ גינתה את הדברים, אך שואלת "למה ממשלה לאומית צריכה להסתחבק עם ניאו-נאצים ואנטישמים? (מאוסטריה, כך לדבריה של גלאון) ומה עוד צריך לקרות כדי שהממשלה תחזיר את השגרירה מפולין?"

חברה ממר"צ ח"כ עיסאווי פריג', תמה גם הוא על האדישות של הימין נוכח הדברים, ונראה כי בדבריו הוא ממש מזכיר את אותה האדישות הפושעת של המנהיגים הציונים דאז, ומכנה את המתרחש "תגובה רפה כלפי הכחשת השואה הפולנית."

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אומר הערב כי יש פה חוסר הבנה של ההיסטוריה, אכן, רק שחוסר ההבנה מתמקד בשאלה למה הארגונים הציונים שרק בחשו יומם וליל כדי להקים להם מדינה ולחלק את משאביה בין חבריהם, סובבו את גבם לאחיהם. מראש הממשלה הפולני לא ממש אכפת לנו, ממילא כשתסתיים הקדנציה שלו הוא יפרוש, אך אנחנו נשאר עם האמת המזעזעת.

צבועים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות

4 תגובות

  1. עצה לביבי, תפסיק לשמור על "גדולי האומה"… תריץ חקירה 70 שנה אחורה, וכבר נראה את רשימת המושחתים. אין לך כך סיבה להגן על חוטפי הילדים, ועוד… בזמן שקורעים לך את הצורה אותה מערכת שקמה כמו הגולם על יצרו, על ראש הממשלה אולי הטוב ביותר שהיה לה אי פעם

  2. העיקר שיפגינו הלילה מול מנדלבליט… צבועים מכל כיוון- הצילו

  3. את ההיסטוריה והאמת לא ניתן לשנות, את ההווה והעובדה כי לא מרעישים עולמות מול הראש ממשלה הפולני הזה, קשה להבין, אבל לאחר שקראתי, הבנתי עמוק והיטב את הבעיה המהותית, ומה שורש הבעיה של מדינת ישראל שתמיד נחזית כחנונה מול אומות העולם, זו המדיניות של לפני 100 שנה ושפשוט ממשיכה, איך אמר שרון אז לפני שהעיף יהודים מהבית, מה שרואים מכאן….

  4. תודה
    האמת כואבת…
    כולם ידעו ו…….
    שקרנים..צבועים..מנוולים..