בס"ד י״ד באדר א׳ תשע״ט , יום שלישי , פברואר 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / המִיקְס / חיל האוויר של ארה״ב: שדרוג יכולות התקיפה בכל פינה בעולם
עמדה במטוס תדלוק מטוסי קרב - בואינג

חיל האוויר של ארה״ב: שדרוג יכולות התקיפה בכל פינה בעולם

עמדת קציני התדלוק במטוס התדלוק (קרדיט תמונות: בואינג)

חיל האוויר האמריקני מגדיל את צי מטוסי התדלוק הפעילים ברחבי העולם למעל ל-50 מטוסים משוכללים הנחשבים כדור הבא של מטוסים רב תכליתיים המסוגלים לשאת במקביל לדלק מטוסים גם נוסעים ומטען.

יצרנית המטוסים המובילה בואינג, תספק במסגרת העסקה הרביעית במספר, 18 מטוסי תדלוק חדשים מדגם KC-46 המתקדם עבור חיל האוויר האמריקני.

מטוס תדלוק מטוסים KC-767A - בואינג

שווי העסקה עומד על סך של כ-3 מיליארד דולר ובמסגרתו תעניק החברה את המטוסים וכמו כן מעטפת מקיפה של חלקי חילוף וציוד תדלוק.

מייק גיבונס, סגן נשיא ומנהל פרויקט הKC-46 אמר: "אנו שמחים לשתף פעולה עם חיל האוויר האמריקני ולספק עבורו מטוס עוצמתי ומתקדם בעל יכולת הכרעה אדירה."

בואינג עתידה לספק קרוב ל-200 מטוסי תדלוק מסוג 767 עבור חיל האוויר האמריקני, משלוח המתדלקים הראשון צפוי להתקבל בהמשך השנה.

F2A2130 מטוס תדלוק - בואינג

ה- KC-46  הינו מטוס רב תכליתי, למטוס זה יש אפשרות לבצע תדלוק אווירי לצד הטסת נוסעים ומטען, והוא מצויד במערכת ראיית לילה משופרת המדמה בתלת מימד מצג הדומה לאור יום עבור קציני התדלוק המנוסים.

המטוס הבנוי לתדלק גם מטוסי תובלה כדוגמתו וכך לשפר את טווחי הטיסה של מטוסי התדלוק עצמם, יעניק במקביל לחיל האוויר האמריקני סיוע עבור בעלות בריתה של ארה"ב ברחבי העולם, מאחר והמערכת מצוידת בצינור תדלוק נוסף המותאם גם למטוסי נאט"ו.

טודיי מדיה

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.