בס"ד י״ד באדר ב׳ תשע״ט , יום חמישי , מרץ 21 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן
טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו (קרדיט תמונה: טוויטר)

ה-FBI ממשיך לחקור את הטיסה הבלתי מורשית של מטוס Horizon Air Q400, שהתרחשה בסביבות השעה 8 בערב יום שישי ה- 10 באוגוסט 2018, מחוץ נמל התעופה הבינלאומי סיאטל-טקומה.

המטרה של החקירה המוגדרת כפלילית, היא לקבוע אם התרחש באירוע פשע פדרלי, לזהות עבריינים, ולאסוף ראיות.

במהלך חקירה זו, ה-FBI עמל כדי לקבוע את ציר הזמן של האירוע ואת המניע של האדם הספציפי אשר מאמינים כרגע כי הוא אחראי לכך. בסוכנות ימשיכו לאסוף ולהעריך ראיות לפני פרסום מכלול הטענות.

כבר למחרת ההתרסקות ביום שבת, 11 באוגוסט, ערך ה-FBI חיפושים באזור הדרומי של האי קטרון במחוז פירס, וושינגטון. צוות של ה-FBI איתר ראיות ורכיבים של מטוס N449QX על קרקע פרטית מיוערת.

ה- FBI איתר את שרידי האדם בין חומרי המטוס, והזמין צוות של הפתולוג המחוזי שאסף את השרידים לבדיקה.

ב-13 באוגוסט 2018, זוהו השרידים כשייכים לריצ'רד ראסל, בן 28 מסאמנר, וושינגטון. בשלב זה, ה-FBI עדיין ממתין לתוצאות רשמיות הקשורות לסיבת המוות.

ל-FBI אין כל סיבה להאמין שמישהו נוסף היה על המטוס במהלך הטיסה של יום שישי בערב.

באזור ההתרסקות על האי קטרון, ה-FBI גם איתר את המכשיר ששמר את נתוני הטיסה (הקופסא השחורה) והקליט את הקולות בתוך תא הטייס של מטוס N449QX. המועצה הלאומית לבטיחות תחבורה (NTSB) העבירה את המכשירים לעיבוד ולשחזור במעבדה שלה בוושינגטון, קליפורניה.

בעוד שהחיפוש ממשיך תוך מאמצים רבים לאתר את כלל שברי המטוס בתוך ההריסות, מחלקת משאבי טבע (DNR) מובילה מהלך מונע של דיכוי שריפות ובדיקות צרכים נוספים בהתאמה.

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר והתקשורת הקשורים לאירוע.

"אנו ממשיכים ביסודיות ואיננו יכולים לספק הערכה לגבי משך הזמן שתהליך זה ייקח. אנו ממשיכים לזהות פרטים נוספים בעלי מידע על האירוע ועל האדם שהטיס את המטוס. בהינתן שזו חקירה מתמשכת, לא ראוי לדון בפרטים ספציפיים על מידע שהצטבר עד כה." נמסר בהודעה של ה-FBI.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

מטוסים צבאיים קרב בלתי מאוייש באוינג - בואינג

״הישג היסטורי״ אומר נשיא בואינג בתגובה למטוס הבלתי מאוייש

הטיסה הראשונה של מטוס הקרב הבלתי מאוייש מתוכננת ב-2020.