בס"ד ט״ז בשבט תשע״ט , יום שלישי , ינואר 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / איך ניתן לומר על הרמטכ״ל ״מקצועי״ כשמנגד מאות דליקות בדרום
גדי איזנקוט (דובר צה''ל)

איך ניתן לומר על הרמטכ״ל ״מקצועי״ כשמנגד מאות דליקות בדרום

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

הצהרות פופוליסטיות ככל שהן מתוחכמות, עוקצניות ובכוונתן לרמז על נושא אחר לחלוטין, ערכן בעיני הציבור המתוחכם כקליפת השום לאחר קילופו.

בתחילת דרכה של מדינת ישראל, היה מקובל כי את הכביסה המלוכלכת שלה, היתה הכנסת מכבסת בתוך הבית בינם לבין עצמם והציבור שנחשף לכך דרך אמצעי התקשורת, שפט לכאן או לכאן.

בשנים האחרונות החל צה"ל להישאב לתוך המערבולת הפוליטית. בעוד שמערכת הביטחון אמונה על ביצוע פעולות ללא משוא פנים למען ביטחון עם ישראל בארץ ובעולם על פי הוראות הדרג המדיני. הדבר כבר נתן את אותותיו בכך שקצינים בכירים התנסחו ומתנסחים בנושאים פוליטיים גרידא, וגוררים מחלוקת קשה בציבור האמור לראות בצה"ל קונצנזוס לאומי.

השר משה כחלון  (קרדיט תמונה: Geagea\CC)

השר משה כחלון  (קרדיט תמונה: Geagea\CC)

לשר משה כחלון, שנמצא בצומת פוליטית אפורה עם עתיד לא ברור, נמצאה ההזדמנות לנגח את יריבו הפוליטי השר נפתלי בנט, הדבר לא היה עושה כותרות לולא הוסיף כחלון למשוואה גם את הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט.

את כחלון הטריד לכאורה נושא השתלחותו של בנט באיזנקוט במהלך הדיון בקבינט הביטחוני. ברי כי בנט מתכונן מראש לדוח מבקר המדינה הבא בגין אוזלת היד של צה"ל בחסות הפצ"ר אלוף שרון אפק המנטרל את הצבא מלעצור את תופעת בלוני התבערה. או אז בעתיד, יפורסם כי מי 'שהפך שולחן' בקבינט היה בנט. אך כאמור בתחילת הכתבה - פופוליטיקה מתוחכמת נבלמת ממילא על ידי הציבור החכם.

הדבר שמעלה ספקות לגבי כושר השיפוט של כחלון שאמור לדאוג לרווחה הכלכלית של אזרחי מדינת ישראל, נובע מהמשך דבריו, מהם עולה כי הרמטכ"ל סופר-מקצועי וחף מטעויות ומשיקולי דעת פופוליסטיים ואחרים.

נפתלי בנט - לע"מ

השר נפתלי בנט- מתכונן לדוח מבדר המדינה הבא... (קרדיט תמונה: לע"מ)

על פי ההדלפות החולניות, איזנקוט אמר לבנט במפורש לאחר שהאחרון התעקש לדעת אם הוא מבין את הוראת הדרג המדיני לעצור בכל דרך את הבלונים מעזה, כי אין זו דעתו כרמטכ"ל והדבר אף מנוגד לערכיו האישיים, כך שאינו מקבל את החלטת הדרג המדיני כלשונה, קרי להוריד פצצה על מחבלים משלחי הבלונים.

אם כן, איך יכול כחלון לומר על אדם עם אג'נדה פרטית, פוליטית, פציפיסטית כגון איזנקוט המושפע ומשתף פעולה באופן הדוק עם הפרקליט הצבאי הראשי ומנטרל את צה"ל מלפעול, כי הוא מקצועי?

עצם האבחון המוטעה מעמיד בספק את מקצועיותו של כחלון כל עוד זו חוות הדעת 'המקצועית' שלו.

הקבלנים מוחים גם הם על הפוליטיקה האפרורית של השר כחלון ואומרים כי "שר האוצר זורה חול בעיני הציבור, הוא רוצה למשוך זמן עד הבחירות ומנסה להסתיר את כישלונותיו באמצעות הכפשת הקבלנים, האמת תטפח על פניו." כך אמר בסוף השבוע שעבר יהושע שפונדר יו"ר ארגון הקבלנים במחוז השרון.

 

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

רובי ריבלין - טוויטר

מה משותף לרובי ובוגי? נדמה כי המילים שלהם לא אומרות כלום

מי הם הצמד חמד שיגדירו ערכים מה הם? ומה הצורך בהוצאות אינסופיות בעבור ״נשיא החצר״?