בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / פרל הארבור: נחנכה משחתת חדישה הנושאת טילים מונחים
משחתת נושאת טילים מונחים (USS JOHN FINN US NAVY)

פרל הארבור: נחנכה משחתת חדישה הנושאת טילים מונחים

בתמונה: USS JOHN FINN טקס השקת המשחתת החדישה נושאת טילים מונחים היום (שבת) בהוואי   (קרדיט: US NAVY)

בטקס חגיגי לפני שעה קלה (שבת בבוקר שעון הוואי) הוכנסה לשירות ספינת מלחמה אדירה נוספת לסד"כ האמריקני. המשחתת נושאת מערכות של טילים מונחים כדוגמת הטילים שהיכו לא מזמן בסוריה, בתגובה לכך שהשתמשה בנשק כימי.

מפקד הספינה הדגיש בנאומו את העובדה כי בספינה קיבוץ של אנשי חיל הים האמריקני, המורכב מאזרחים שבמקור באים ממדינות שונות, אך כולם מאוחדים בנחישות תחת המשימה הגלובלית המוטלת על ספינות חיל הים האמריקני, ובכלל זה הן בכדי להציע עזרה הומניטארית ככל שתידרש בכל מקום בעולם.

שמה של המשחתת USS (ראשי תיבות של ספינת חיל הים האמריקני) ג'ון פין. על שמו של ג'ון ויליאם פין, שמת בשנת 2010, כחודשיים לפני יום הולדתו ה-101. פין היה מלח בצי של חיל הים האמריקני. וכקצין צעיר קיבל את העיטור הגבוה ביותר של צבא ארצות הברית, מדליית הכבוד, על גבורתו במהלך ההתקפה היפנית על פרל הארבור במלחמת העולם השנייה.

ג'ון פין גיבור פרך הארבור (ךללא)

ג'ון פין ביום הולדתו ה-100, כמה שנים לאחר מכן הושקה ספינת מלחמה על שמו בפרל הארבור

ביום הולדתו ה-100 אמר פין בענווה שאפיינה אותו "כאן מכירים לך טובה על עשיית החובה שלך, וזה מה שעשיתי, מעולם לא תכננתי להיות כאן במעמד הזה, אך ב-7 לדצמבר (בשנת 1941 התרחשה המתקפה על פרל הארבור), מאת בורא עולם, היינו במלחמה." פין אייש עמדת מקלע והמשיך ללא ליאות לירות במטוסים היפניים. בנוסף למרות שאלו ירו בו והוא נפגע מספר פעמים, לא זנח פין את המקלע עד תום הקרב, כשהחלים חזר לשרת בחיל הים עד לפרישתו מהשירות בכבוד.

בניית ספינת מלחמה בסדר גודל כזה אינה מתבצעת בתוך זמן קצר, אולם חלקן של ההחלטות בדבר איוש הספינה, הנשק והחלטות נוספות, מתקבלות רק מספר חודשים לפני השקתה לדרכה המבצעית. דבר שנעשה בעידן נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ומזכיר ההגנה ג'ים מאטיס, תוך הגדלה משמעותית מאד של תקציב צבא ארצות הברית, ובכלל זה תקציב לבונוסים כספיים משמעותיים לנבחרי הצבא, להם יוצע להישאר שנים נוספות במסגרת תפקידם בשירות הצבאי.

ספינת מלחמה משחתת אמריקנית USS JOHN FINN (US NAVY)

המשחתת האמריקנית USS JOHN FINN

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר