בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6629.88 | €5681.36 | £5062.08 | ¥728521.9 | 17/10/2018 23:31
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / אטרקציה בטבריה- טיול אינטראקטיבי "שביל הסנהדרין"
שביל הסנהדרין טיול אינטראקטיבי (רשות העתיקות)

אטרקציה בטבריה- טיול אינטראקטיבי "שביל הסנהדרין"

בתמונה: שביל הסנהדרין טיול אינטראקטיבי (קרדיט: רשות העתיקות)

הפרויקט הגדול, במסגרתו יחפרו ויסדירו אלפי תלמידים ומתנדבים שביל טיול חדש בין הארוכים בישראל, יאפשר חצייה של הגליל ברגל מטבריה ועד בית שערים, וילווה באפליקציה חדשנית מבוססת מציאות רבודה.

בימים אלה יצא לדרך בטבריה "שביל הסנהדרין" – שביל באורך 70 ק"מ, אשר יחצה את הגליל מבית שערים ועד טבריה ויעבור בין אתרים המיוחסים לחברי הסנהדרין. העבודה על הקטע הראשון של המסלול כבר החלה, בהשתתפות תלמידים ממנהל חמ"ד במשרד החינוך, ומתנדבים.

בשבועות האחרונים, מבצעים אלפי תלמידי תיכון חפירות ארכיאולוגיות לאורך ה"קרדו" – הרחוב הראשי של העיר הרומית העתיקה של טבריה זאת, במסגרת הכשרת קטע המסלול של טבריה מתוך "שביל הסנהדרין."

השביל – בין הארוכים בארץ יחולק בחלוקה ל-5 מקטעים, המותאמים ל-5 ימי הליכה. השביל יותאם גם למשפחות ויוצעו בו מסלולים מעגליים. המסלול החכם יתקשר עם המטיילים באמצעות אפליקציה חדשנית מבוססת מציאות רבודה, שתיצור חווית טיול ראשונה מסוגה בשבילי הארץ. האפליקציה תאפשר שחזור וירטואלי של אתרי מורשת, תשלב דמויות שיפעילו את הילדים לאורך השביל עם מידע על חכמי התקופה ועוד.

למעשה, תלמידים אשר יחפרו ויחשפו שרידים בליווי הסברים באמצעים דיגיטליים יתחברו למורשת ארץ הקודש בדרך ייחודית ומעניינת המחברת את ההיסטוריה לימינו והעידן הטכנולוגי.

שביל הסנהדרין יחצה את הגליל התחתון דרך אתרים רבים שהיו מיושבים בתקופת המשנה והתלמוד. כחלק מפעילות זו, נכתבה גם ההגדה של פסח, המביאה בחלקה העיקרי מעין תמליל של פגישת חברי הסנהדרין לאחר חורבן הבית.

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

אפליקציה ללימוד פסנתר - עומרי שפירא

מורה לפסנתר? כל מה שצריך כדי ללמוד זה טאבלט על מעמד לתווים

הסטארטאפ המוסיקלי JoyTunes עם שתי אפליקציות מרכזיות השלים גיוס של 10 מיליון דולר