בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6297.18 | €5535.31 | £4948.66 | ¥697139.17 | 16/08/2018 02:44
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / הפצצה: קומי השתמש במייל הפרטי שלו להודעות של ה-FBI
ג'יימס קומי (CC-Flickr-Brookings Inst-סטודיו טודיי)

הפצצה: קומי השתמש במייל הפרטי שלו להודעות של ה-FBI

ג'יימס קומי (CC-Flickr-Brookings Inst-סטודיו טודיי) (קרדיט תמונה: )

הדוח קובע כי ראש האף-בי-אי לשעבר חטא במה שעמד לקבוע באמצעותו את גורלה של הילרי קלינטון.

קומי על פי דוח משרד המשפטים, עשה שימוש מסיבי בדואר האלקטרוני הפרטי שלו לענייני עבודת הבולשת.

פרשנים טוענים- איך יכול אדם העובר על נהלים בנוגע לשימוש במייל הפרטי שלו, לקבוע לגבי התנהלות דומה של גורם אחר? במקרה זה זו הילרי קלינטון.

מסתבר עוד כי ההצהרה הראשונה של קומי אמורה היתה להיות הרבה יותר חמורה לגבי התנהלותה של קלינטון במשלוח הודעות דואר אלקטרוני סודיות באמצעות השרת הפרטי שהותקן בביתה, אולם הוא הוריד את ההגדרה בכמה רמות, עתה משנודע כי הוא בעצמו עשה זאת, הדבר מעלה ספקות לגבי יכולת שיקול הדעת שלו בפרשה.

לא נמצאה כל עדות לכך כי הצהרתו של קומי בתקשורת לגבי קלינטון היתה נגועה בדעתו האישית (כנגד טראמפ או אף כנגד קלינטון כפי שטענה שזה מה נתן לטראמפ את הנשיאות) אך בשום תרחיש לא היה אמור קומי למסור את ההצהרות בדרך אותה בחר לעשות לבדו.

העובדה כי קומי חשב כי רק הוא יכול לנתב את הפרשה לבדו והוא לבדו יכול להבהיר את החלטתו לציבור, גרמה לקומי להסתיר את החלטתו למסור בעצמו את מסיבת העיתונאים ללא משרד המשפטים, הן ההחלטה והן ההסתרה היו פסולים בתכלית ושיקול דעתו היה מוטעה בעליל וכנגד מדיניות ה-FBI.

להדגיש, קומי בניגוד לקלינטון לא השתמש במייל הפרטי למשלוח הודעות סודיות, אך עשה בו שימוש לא ראוי למשלוח הודעות במסגרת עבודתו ב-FBI.

קומי צייץ זה עתה, ואמר כי הוא מכבד את משרד המשפטים, הוא מקבל את הדוח אם כי לא מסכים לחלק מהתוכן שלו, ומברך את כל מי שעמל על כך.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

טייס המטוס שגנב מטוב והתרסק עמו - טוויטר

חקירת התרסקות המטוס הפכה לפלילית – מחפשים מניע על ציר הזמן

סוכנות הבילוש הפדרלית נמצאת בתהליך של ראיונות עם אנשי תעופה ונמלי תעופה רלוונטיים ואיסוף כל החומר