בס"ד ט׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / אם בארזים נפלה שלהבת, פרשת שחיתות עכשיו גם בשב"כ
שחיתות גניבה דולרים סוכן (123CF\Aleksey Mnogosmyslov\סטודיו טודיי)

אם בארזים נפלה שלהבת, פרשת שחיתות עכשיו גם בשב"כ

בתמונה: אילוסטרציה (קרדיט: 123CF\Aleksey Mnogosmyslov\סטודיו טודיי)

למרות הודעת הדוברות כי מדובר בחשד כלפי עובדים כפי הגדרת שירות הביטחון הכללי- 'זוטרים', גם ראשי השירות החלו את דרכם רובם ככולם כ'זוטרים.' תמוה הצורך הזה שחשו בשירות להגדיר את אותם מושחתים, ששלחו את ידם לכאורה על פי החשד לקופה הציבורית, כמי שאינם רלוונטיים, כאילו שזה מוריד מהעובדה שכח-אדם בשירות העסיק מושחתים בקרבו.

לאחר שהפרשה הותרה לפרסום, נודע כי שני עובדי שב"כ נאשמים בגניבת סכומי כסף מהקופה הציבורית במסגרת עבודתם, העובדים אינם נושאים על ראשם את עטרת והילת השירות תוך שבשב"כ טרחו לציין כי אותם זוטרים סך הכל הועסקו בתחום המנהלה והכספים.

במסגרת הליך ביקורת פנימית שבוצע ע"י השב"כ, ומאחר ובמהלכו עלה חשד לאי סדרים כספיים, לרבות חריגה מנהלים וחשד למעשי גניבה, עלו החשדות נגד השניים, וכך מיד עם היוודע לחוקרים פרטי החשד הקונקרטי, להזכיר כי מדובר בשב"כ אחרי הכל, הועבר המידע למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

לא ברור מול ההצהרה כי מדובר בעובדים כה זוטרים ממה נבע הצורך הבא, אך כל החומר הראשוני הועבר לפרקליט המדינה שי ניצן, וכפי שנמסר מדובר היה בהליך נדרש, ובכל מקרה לאחר אישורו נפתחה החקירה הפלילית. השב"כ שיתף פעולה באופן מלא עם מח"ש וסייע בכל הנדרש במהלך החקירה.

עם תום החקירה, הגישה מח"ש כתב אישום לבית המשפט, ובנוסף בקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים כנגד שני העובדים. כתב האישום מייחס להם, בין היתר, עבירות של גניבה בידי עובד ציבור וזיוף. גם בקשה זו למעצר עד תום ההליכים לעובדים זוטרים בלבד, שאמנם פשעו בדבר חמור מאד, אך משנסתיימה החקירה עד תום ואין בכוחם להשפיע על המשך המהלכים בפרט כיוון שהם סך הכל עובדים זוטרים, עולה תמיהה גם מעצם הבקשה להותירם במעצר עד תום ההליכים, בו בזמן שבמקרים קשים וחמורים יותר למצער משוחרר החשוד למעצר בית.

לציין כי צו איסור הפרסום למרות התמונה המוצגת כי מדובר בעניין כה פעוט של עובדים כה פעוטים במערכת, נותר על כנו. זאת לרבות פרטי כתב האישום עצמו וזהות העובדים. עם זאת עולה השאלה מעצם הדוברות המתנצלת לכאורה כי מדובר בעובדים זוטרים וכו', ממה "מתבייש" לכאורה ארגון השב"כ? הרי השחיתות מתגלה במדינה כל יום ביומו, בכל הדרגים ובכל המוסדות הממשלתיים, נשיא, ראש ממשלה, ראשי עירייה, שר אוצר, שר פנים, שרים וחברי כנסת, בכירים בצבא, ראשי המשטרה, כיבוי אש, ראשי מוסדות שונים, ואף הרב הראשי חלקם היו וחלקם עדיין בכלא. אף אחד לא נפל מהכיסא כשנודע כי דבר זה הגיע גם לשורותיו של הארגון הביטחוני היוקרתי.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

דלקן תדלוק דלק בנזין (Tsdesign-123CF)

התעמרות: המדינה מייקרת גם את הדלק וגם את מחירי הרכב

אם אי פעם היתה נשמעת זעקת ״די״ מצד תושבי מדינת ישראל, היתה כנראה נשמעת מקצה העולם ועד סופו.