בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / אייפון חוגג בר-מצווה בקרוב, עם תחזית להאטה מדאיגה במכירות
התמכרות לסמארטפון סלולרי - CC0

אייפון חוגג בר-מצווה בקרוב, עם תחזית להאטה מדאיגה במכירות

התמכרות לסמארטפון סלולרי (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

לאחר שעברו כ-13 שנים מההכרזה הבומבסטית על תחילתו של עידן ה- iPhone ולצורך העניין הסמארטפון, שסחף אחריו את תעשיית האנדרואיד, מסתמנת האטה במכירות הדגמים החדישים יותר.

כיום טוענים גורמים המקורבים לתעשיית הענק, כי לכמחצית מתושבי העולם כבר יש טלפון חכם מדגם כלשהו.

דו"ח של העיתון "וול סטריט ג'ורנל," טוען כי מדובר דווקא ברוויה של הטלפונים החכמים במדינות הנחשבות לעשירות.

עוד נטען כי מסתמן כישלון חרוץ של יצרניות הסמארטפונים מצד שאיפתם "להפתיע", כך שלמרות הדגמים החדשים כל שיש להם לחדש לצרכנים זה המחיר. כלומר למכשיר החדיש ביותר אין מה לחדש ממש מבחינת הפונקציות.

כמה כבר ניתן להמציא את אותו גלגל מחדש

במקביל לפיתוח האינסופי של המכשיר שכבר יודע לזהות פנים, משקל ומה לא, החלו ארגונים שונים לפעול נגד ההתמכרות למכשיר ולאפליקציות, ובעיקר לתקשורת החברתית שכבר מתקשה להמציא את עצמה מחדש.

כך שלא מפליא כי יחד עם המחירים הגבוהים עבור דגמי העילית של הטלפונים הניידים, כאשר כלל השיפורים במכשיר, באופן מצטבר, אינם שונים באופן משמעותי מהדגם הקודם, החלו החברות לדווח על ירידה במכירות המכשירים החדשים.

אך כאמור, הירידה במכירות אינה צרתם היחידה של חברות הטלפונים החכמים. אותם ארגונים המפזרים ללא הרף חששות מפני התמכרות לסמארטפונים, אף הם משפיעים על יצרני המכשירים שנמצאים ככל הנראה בלחץ כדי לפתח את הטכנולוגיה הבאה.

על פי צפי של גורמים בתעשייה, הדורות הבאים של המכשירים, או לפחות אלו שיוצעו למכירה עבור החוששים מהתמכרות, או בשביל מי שכבר נמצא בתהליך של "גמילה" מהסמארטפון, יאפשרו פונקציות נרחבות אך ברמה כזו שהנייד לא יהיה "דבוק" למשתמש, אלא אולי יוכל להניחו בביתו ולבדוק את ההודעות, באופן פחות תדיר.

זה נשמע קצת דמיוני, אבל הטכנולוגיה כבר הוכיחה כי היא מספקת הפתעות מעבר לכל דמיון. עד אז, סליחה מהקוראים אך אני חייבת לסיים – יש לי הודעות חשובות בסלולר...

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ

עם התכווצותו של גנץ וכפי שהערכנו לפיד מתקרב עוד צעד לבלפור

במציאות בה הציבור לא יכול שלא לפחות לעיין בנושא הפלילי לכאורה של ביבי, הדבר ישפיע על תוצאות הבחירות.