בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6361.47 | €5572.56 | £4988.6 | ¥706648.93 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / ספרד: למרות ניצחון הבדלנים- ארימדס מבקשת שיתנו בה אמון
אינס ארימדס - CC- CARLOS TEIXIDOR CADENAS

ספרד: למרות ניצחון הבדלנים- ארימדס מבקשת שיתנו בה אמון

אינס ארימדס (קרדיט תמונה: CC- CARLOS TEIXIDOR CADENAS)

אינס ארימדס, (36) העומדת בראש מפלגת המרכז הקטלונית (סיודדונס) ומי שכיהנה במשך שנתיים כמנהיגת האופוזיציה בפרלמנט הקטלוני, טוענת כי מנהיגי המפלגה הקטלונית הסוציאל דמוקרטית (PSC) משקרים לאזרחי החבל בטענתם כי יהפכו את קטלוניה לעצמאית בהסכמה אירופאית, ישחררו את מי ממנהיגיה מבית סוהר ומפיצים עוד הבטחות שונות ומשונות, שלדידה הינן חסרות כל בסיס.

לפי ארימדס, אין אפשרות של פירוד מספרד כלל. ארימדס מתמקדת ביעד להנהגת קטלוניה, אף כי אינה פוסלת אפשרות של הנהגה לאומית בספרד בעתיד, כך ניתן להבין מתשובתה לשאלת עיתונאית בנושא לאתר 'אל פאיס'. הדברים נאמרו אף לאחר התסיסה בחבל הקטלוני והן לאחר ניצחון הבדלנים בבחירות, המבקשים להיפרד משליטת ספרד, וכך מהממשל במדריד, אליו משויכים האזרחים בחבל.

נכון לעתה, מתכוונת ארימדס לפעול בעיקר במישור החוקתי, וחוזרת על משנתה זו שוב ושוב. לדידה זוהי טעות להוציא מיליוני אנשים לרחוב ובכך היא תולה את האשמה על המנהיגים הקטלונים שעשו כן. כשנשאלת מנהיגת האופוזיציה מה הופך אותה לקטלונית, היא אינה מספקת תשובה חד משמעית. לטענתה, יש "שבע וחצי מיליון דרכים להיות קטלוני" והעובדה כי אנשים בוחרים להביע את זהותם באופן פוליטי אינה לדעתה הופכת אותם ליותר קטלונים מאחרים.

בנוגע לעובדה כי בתוך קטלוניה קיים חבל טברניה המעוניין בהיפרדות משאר קטלוניה, מגיבה ארימדס לתקשורת הספרדית: "אנחנו לא עצמאים. לא בתוך ספרד ולא בתוך קטלוניה, ולכן אין תמיכה בהפרדת טברניה משאר קטלוניה." ארימדס אכן מתכננת אלטרנטיבה לממשל הקטלוני, ומבחינתה "יקח מה שיקח" מבחינת זמן, והן מבחינת אמצעים- אך לפי דבריה מובן כי יש לה את הסבלנות והנכונות הנדרשות לפעול באמצעים הלגיטימיים לשינוי החוקים לטובת קטלוניה, ללא בקשת היפרדות מהאומה הספרדית.

מטבע הדברים, יש מי שמתנגדים לדרכה, ובהם קטלונים הטוענים כי אף אינה משלהם. בתגובות שפורסמו בתקשורת הספרדית, וכמענה לדבריה, נטען כי לארימדס אין מושג לגבי ההיסטוריה, התרבות, ואף השפה הקטלונית. המגיבים טוענים כי ארימדס משתייכת לזרמים ליברליים אשר זורעים שנאה כלפי קטלוניה ואף כי הממשל במדריד, השולט בחבל, לא עשה דבר על מנת להתקרב רעיונית לקטלונים, אלא אף להיפך, ביקשו לדבר בו ספרדית ולא קטלונית, מה שככל הנראה פוגע ואף מעליב את האוכלוסייה המקומית. הטון האמור הוכיח את עצמו בבחירות האחרונות בהן זכו הבדלנים המבקשים להיפרד מספר בכ- 70% מן הקולות. ימים יגידו מה יעלו מאמציה של גברת ארימדס לפעול במישורים הלגיטימיים, הן למען אזרחי קטלוניה במישור החוקתי, והן למען השריית רוגע ככל הניתן, במציאות הנוכחית הגועשת בנושא, באומה הספרדית באירופה.

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״