בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום ראשון , מרץ 24 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / יהדות / דסק יהודי / פריז: האדמו״ר יאשיהו פינטו חנך את המרכז ה-35 של שובה ישראל
האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו בפתיחת שובה ישראל בפריז - שובה ישראל

פריז: האדמו״ר יאשיהו פינטו חנך את המרכז ה-35 של שובה ישראל

האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו בפתיחת שובה ישראל בפריז (קרדיט תמונות: שובה ישראל העולמית)

הערב (ראשון) בפריז, צרפת, נחנך המרכז ה-35 של קהילתו של האדמו"ר המקובל רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א, נצר למשפחות פינטו ואבוחצירא.

בפורים אשתקד נערכה סעודת הפורים המרכזית של קהילת שובה ישראל בצרפת, בהשתתפות האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א ואורחים רבים מקרב בני הקהילה מכל העולם. במהלך האירוע נמסר כי בפריז צפוי לקום מרכז קהילתי, בית כנסת ובית מדרש של שובה ישראל.

האדמור רבי יאשיהו יוסף פינטו בפתיחת שובה ישראל בפריז - שובה ישראל

למשימה נשלח מישראל ר' ישראל פרץ עם משפחתו, אשר יחד עם בני הקהילה בפריז, עמלו על המלאכה, כאשר לקראת החגים המקום כבר הוכן לפתיחה.

לאור אילוצים עקב מצבו הבריאותי של האדמו"ר יאשיהו פינטו שנאלץ לעבור ניתוח מיד לאחר ראש השנה, נדחה אירוע הפתיחה הרשמי עד הערב.

פתיחת שובה ישראל בפריז - שובה ישראל

דובר קהילת שובה ישראל העולמית בניו יורק, מסר כי "לאירוע החגיגי במיוחד הערב בפריז, הגיעו חסידים רבים של האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א ממדינות רבות, כדי לחגוג את פתיחת המרכז מספר ה-35 של שובה ישראל. האדמו"ר שהדרך עבורו היתה קשה עקב מצב בריאותו, לא אכזב את חסידיו, ועשה מאמץ גדול בדרכו לפריז, על מנת למסור שיעור תורה בטקס חנוכת הבית."

פתיחת שובה ישראל בפריז - שובה ישראל

חסידים רבים באו לחגוג מכל רחבי תבל (קרדיט תמונה: שובה ישראל העולמית)

באירוע אמר האדמו"ר: "תלמידי וחסידי שובה ישראל הם כמו ה-DNA של הקהילה. לא לחינם הוצאנו ספרים, סידורים והנהגות סדורות כדי להתוות את הדרך המיוחדת של שובה ישראל לדורי דורות. על כל אחד ואחד מאיתנו בעולם, לא רק התלמידים בישיבות, להאיר את האור ולקרב כל יהודי ויהודי בכל מקום ובכל הכוח."

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מטוס בריטיש אירווייס - British Airways

מסממני הפורים? בריטיש איירווייס צבעה באדום את אפו של המטוס

המטוס המיוחד בעל האף האדום יטוס ליעדים שונים ברחבי בריטניה ואירופה.