בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / עם החלת שלום כולל באזור… איזנקוט והפצ״ר במיזם עיתונאי
הרמטכ"ל גדי איזנקוט, הפצ"ר אלוף שרון אפק ושר הביטחון אביגדור ליברמן (קרדיט תמונה: צילום מסך- דובר צה"ל)

עם החלת שלום כולל באזור… איזנקוט והפצ״ר במיזם עיתונאי

פורום השלישייה (קרדיט תמונה: דובר צה"ל)

בראייה אחרת

קשה אפילו להסביר את סדרי העדיפויות, הקצאת המשאבים לרבות הוצאת כספים ומה שמתחולל בצה"ל בתקופה האחרונה.

לא להאמין, אך במקום להתמקד בעיקר, החל הצבא לטפל בדבר הזניח ביותר: הקשר של צה"ל עם העיתונאים. קל להניח כי לכאורה, הפצ"ר שרון אפק, שהוא כיום המוציא והמביא לפועל את כל ההחלטות הגורליות של הצבא, ודאי שבמיזם הזה היה מעורב עוד משלב הרעיון ההזוי.

לא זו אף זו כי קצין או שניים, אם בכלל יכולים לטפל בכך, אזי לא פחות ולא יותר בימים אלה, החלה את עבודתה "הוועדה המייעצת לדובר צה"ל" בנושא הממשק עם כתבים המסקרים ענייני צבא.

הוועדה שקשה להאמין כי חבריה עובדים ללא תשלום, אם כי על זאת לא דווח, היא בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימוס, איילה פרוקצ'יה ובהשתתפות אלוף (מיל'), יוסי ביידץ, מר דן מרגלית, דוקטור תהילה שוורץ - אלטשולר ומר עופר הראל. מרכז הוועדה ישמש עורך דין רס"ן רפי סלמה.

מה הכיוון?

משיחות שקיימנו, עולה כי כבר עתה יש מי שטוענים כי נטייתם הפוליטית של כמה גורמים בוועדה לאו דווקא משקפת של דעתו של כלל הציבור.

הוועדה מונתה על ידי דובר צה"ל, לצורך גיבוש המלצות בעניין אמות המידה שעל פיהן יינתן מענה לאמצעי התקשורת ולכתבים המסקרים ענייני צבא.

בהתאם לסמכותה, הוועדה אף מזמינה את הציבור הרחב להשמיע את עמדתו, להציע הצעות או לספק לה מידע ביחס לנושא הנדון בוועדה.

רוצים להשפיע?

מי שמרגיש כי זה העיתוי וכי צה"ל המשועמם ככל הנראה, נדרש בעת הזו לעניין, מוזמן להגיש את התייחסותו ולהעבירה למרכז הוועדה בכתובת האימייל: Vaada2018@gmail.com.

המעוניינים להציג את עמדתם מתבקשים להעביר למרכז מסמך הכולל את עיקרי עמדתם. פונה המייצג גורם כלשהו, מתבקש לציין זאת ולחשוף את זהות הגורם המיוצג.

הזדרזו, כי בהתאם לסמכותה הנוספת של הוועדה היא הקצתה מרווח זמנים קצר, רק עד ה-28 באוקטובר, 2018 כדי לשמוע מה שיש לכם לומר בעניין.

דובר צה"ל מסר כי הוועדה תתייחס בכובד ראש לכלל הפניות שיגיעו אליה, ובמידת הצורך ועל פי שיקול דעתה, תחליט האם ומתי להזמין מי מבין הפונים להשמיע את עמדותיהם.

הוועדה, שמן הסתם מבינה את האבסורד לא רק של הפרויקט בכלל, אלא של העיתוי בפרט, "רואה חשיבות רבה בקבלת עמדות הציבור ומקווה לשיתוף פעולה פורה מהציבור," כך נכתב בהודעת צה"ל.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מטוסים צבאיים קרב בלתי מאוייש באוינג - בואינג

״הישג היסטורי״ אומר נשיא בואינג בתגובה למטוס הבלתי מאוייש

הטיסה הראשונה של מטוס הקרב הבלתי מאוייש מתוכננת ב-2020.